Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ki ismeri/nézi Jake Mace-t?...

Ki ismeri/nézi Jake Mace-t? Persze nem úgy értem, hogy személyesen ismeri.

Figyelt kérdés
Szerintetek jók a kung fus videói, vagy gyenge, humbug.
2017. júl. 24. 21:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Magyarországon azt hiszem van valami Tigris Kung-fu edzés, de az sem a minőségéről híres, viszont a technikákat megtanítják ott is, harcolni majd neked kell viszont megtanulni otthon a négy fal között. Keress embereket, akikkel tudnál privátban bunyózni. Boxolókkal, Thai Boxolókkal, Savatésokkal, Taekwondoosokkal, Kick Boxolókkal érdemes bunyózni, mert ezeknek jó oktatásuk van és valószínűleg ők már tudnak harcolni, míg te még nem, te majd csak akkor kezded el tanulni a Tigris technikáit használni harcban. Aztán relative hamar fel lehet zárkózni, de ez már tőled függ.
2017. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha 2 naponta ütögetsz élő fát, akkor olyan 10+ év múlva lesznek olyan csontjaid, amikkel el tudsz törni egy Boxolót, vagy egy olyan harcost, aki nem edzi a csontjait, fájdalmat viszont 5 év után már tudsz okozni.
2017. júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Értem. És szerinted esélytelen videóból megtanulni a stílust? Ha minden nap ütném a fát, akkor hamarabb lenne hatása, nemde?
2017. júl. 25. 14:41
 14/18 anonim ***** válasza:

Pár dolgot lehet koppintani videóból, de egy komplett stílust nem. Én is loptam pár technikát és tudom őket használni éles harcban, de messze nem olyan jók, mintha egy mester tanította volna azt meg nekem.


A csontedzést nem nagyon lehet gyorsítani, az egy hosszadalmas és lassú folyamat, nem véletlenül életstílus is a Kung-fu. Ha minden nap csinálod az jó, de ha nagyon fáj a kezed, akkor inkább hagyj ki pár napot, nehogy bajod legyen belőle.

2017. júl. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszaidat! Sokat segítettél! Ha bármi eszedbe jut a Stílusról vagy ami köze van hozzá, írj rám légyszíves! Nagyon érdekel a téma, és látom, hogy értesz hozzá. Még annyit kérdeznék, hogy egy nap, mennyit, hány percet/órát ütögessem a fát? Tudnál adni egy-pár tippet?
2017. júl. 25. 15:15
 16/18 anonim ***** válasza:

Ezt tudom neked ajánlani a Tigrisből: [link]


A Box ellen tökéletes bármelyik, mondjuk 1-2 van, amit nem lehet képzettebb harcos ellen használni, mert valahogy el fog az mozdulni, de a nagyja mind kiváló. És nem kell mindet tudnod, nem azért van ennyi módja ennek, hogy mindet tudd! Azért van ennyi módja, hogy mindenki megtalálhassa a számára legjobbat. Amelyik a legjobban tetszik, azt gyakorold.


Ha érdekel, hogy mennyire hatékony, akkor az én tapasztalataim a következőek: Boxoló haveromba csak belerongyoltam és kirepült a kertből. Illetve másik alkalommal tökéletesen lefogtam a kezeit és belharcban (könyök-térd távolság), kapott, illetve testharcban. De nem használom már nagyon, mert már nem Boxkesztyű van rajta, hanem ilyen pici Kung-fu kesztyű (kisebb, mint az MMA kesztyű) és kiverné a szemét, meg a fogait, ha így belerongyolnék. Tehát amióta lecserélte a Boxkesztyűjét, azóta nem használtam. De utcán ugye ha megtámad valaki és így a képe elé teszi a kacsóit, akkor pláne, hogy ezt a technikát fogom használni. Nem is kell több, csak keményen belerongyolni és akkor már elrepül és van egérutad, vagy lehetőséged újra támadni, illetve ki is nyomja a szemeit. Számomra tetszetős technika. Remélem neked is bejön.

2017. júl. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Sajnos a csont edzés pontos lezajlásáról nem tudok konkrét információt mondani, mert én úgy vagyok vele, hogy amikor időm van, odamegyek a bábumhoz és addig verem, amíg össze nem tojom magam, aztán abbahagyom és ha később megint kedvem szottyan, akkor újra ez. De privátban mindjárt írok neked különböző edzéseket, aztán párban fel van írva, hogy mennyit kell belőle naponta csinálni. De, ha gondolod, sőt, ajánlom, hogy Rozsda Sárkánynak írj egy privátot, ő tisztában van a csontedzés pontos menetével.
2017. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a HASZNOS válaszaidat! Nagyon értesz hozzá! A linkelt videóban tényleg van pár hasznos, és könnyen elsajátítható technika.
2017. júl. 25. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!