Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vuelta 2017 első 10?

Vuelta 2017 első 10?

Figyelt kérdés
Ha valaki tud oddsokat, azt megköszönöm. Esélylatolgatás is érdekelne.

#Tippmix #sportfogadás #odds #Chris Froome #vincenzo nibali #kerékpárversenyzés
2017. júl. 28. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Én inkább Nibalira fogadnék, mert nem esélytelenebb, mint Froome, sőt, és rá legalább van odds, de ő se egy életbiztosítás, ahogy senki se, ez a Vuelta (is) elég izgalmasnak ígérkezik.


Nibali kb. tökéletesen fel tudott készülni erre a Vueltara, a Giro-Vuelta dupla nem üti egymást, majdnem 3 hónap van a kettő közt, ez a Tournál alig 1 hónap, annyival pedig nem rosszabb Froomenál, h ezt ne tudja ezzel áthidalni, itt inkább az a kérdés, h kinek, h alakul a formája, kinek milyen versenye lesz, mert még alapestben is megtudná verni Nibali Froomeot, viszont, így se biztos, h megveri. Én pld. a Giron talán nem láttam elég meggyőzőnek Nibalit, az nem a legjobb formájában lévő Nibali volt, annál kicsit erősebb kéne. De akire megéri fogadni, az ő, én úgy gondolom...


oddsok: [link]


rajtlista (nem végleges): [link]


Azt még meg kell említeni, h egy aránylag hosszú, 42kmes időfutam lesz és egy rövidke csapatidőfutam, és Nibali nem rossz időfutammenő, elképzelhetőnek tartom, h az ITT-n 1-1,5 percet kap max., a csapat időfutamon pedig 0,5-1p. közt, szóval megkockáztatom, h ha még erős is Nibali, akkor akár 1,5p. is lehet csupán, amit az időfutamon tud adni Froome, az azért annyira nem sok.


Viszont itt van megint a csapat kérdése, a Sky egyértelműen erősebb, már most 3 kiváló hegyi segítő van nevezve, Poels, Rosa és Nieve. Nibalinak max. néhány jobb segítője lehet, így a Sky megint elég jól fogja kontrollálni a versenyt és ha Froome gondban lenne, rögtön ott vannak 2en, 3an egymás mellett. De én úgy érzem, h Poelsra figyelni kell, és a győzelem szempontjából is, ő se indult, nemhogy a Touron, még a Giron se, viszont tudjuk mire képes a hegyekben, ha más csapatban tekerne, valószínűleg ő lenne a Nibali-Froome mellett a harmadik legnagyobb esélyes. Most a lengyel körön megy és nincs rossz formában. Elképzelhető, h ha annyira megrogyik Froome, akkor ő lesz az első számú ember, vagy, h végig ott lesz összetettben és mint 6 éve Wiggins-Froome esetnél ugyanezen a versenyen, majd előlép a segítő, az első számú, összetettért küzdő versenyző szerepébe, engem kifejezetten érdekel, mi lesz Poelssal, mert ő úgy érzem, simán megtudná nyerni ezt a versenyt.


Én amikor átböngésztem a startlistet, akkor ez a három versenyző emelkedett ki nálam. Ezen felül persze lehetnek meglepetések, és az-az igazság, h bringára azért nem igazán érdemes fogadni, mert most is ha 5ezret ráraksz Nibalira, akkor nyerhetsz kicsit több mint 20 ezret tisztán, viszont ez nem egy Nibali-Froome különcsata, amibe még mindig max. 50-60% eséllyel indul Nibali, hanem ott van még azért jó pár versenyző, akiket nem szabad teljesen leírni, egytől-egyig, és ott van az a komponens, h honnan tudod, h Nibali nem fog kiállni a versenyből, h nem lesz-e valami egyedi problémája, ami miatt perceket otthagy valahol. Úgyhogy elég kockázatos még rá is, rátenni a pénzt, ahhoz képest, h vagyont nem fog vele nyerni az ember. Froomeról meg a többiekről meg ne is beszéljünk, akik még annyira se érik meg.


Meglepetésemberek lehetnek akiknek már nem sok esélyt adnék reálisan, de azért talán, a Tourról érkezők: Bardet, Aru, teljesen Chavest se hagynám figyelmen kívül, ő már volt nagyon közel 3hetes megnyeréséhez, a gyenge Tour ellenére (lehet pont ezért itt jobb lesz), Contadorral is így vagyok, lehet a gyenge Tour ellenére ő most jobb lesz, halvány esélyt azért látok arra, h akár győzhet. Még okozhat meglepetést Zakarin, őt TOP5re, még dobogóra is elég esélyesnek tartom, azon túl Adam Yatest, a sérüléséből felépülő Majkát, Keldermant és Kruiswijket lehet megemlíteni, a többiek már tényleg óriási meglepetések lennének, még a dobogón is.


Szóval az eddig nevezettekből, most tényleg azt mondom, amit talán a legreálisabbnak látok, múltkor kicsit rápróbáltam menni a meglepetésre a Contador győzelemmel, bár lehet csak utólag látom ezt így :P


Top 15:

1. Vincenzo Nibali

2. Chris Froome

3. Wout Poels

4. Ilnur Zakarin

5. Steven Kruiswijk

6. Esteban Chaves

7. Alberto Contador

8. Adam Yates

9. Fabio Aru

10. Rafal Majka

11. Romain Bardet

12. Domenico Pozzovivo

13. Bob Jungels

14. Wilco Kelderman

15. Davide Formolo


5-11-ig elég tippelős, megérzéses lett, nagyon más utakat bejárt versenyzőkről van szó, Bardet és Aru úgy érzem, h a kihajtott Tour után, spanyol terepen egyikük se lesz túl fényes, és a Top10be fognak max. beférni, Chaves és Contador úgy érzem a gyengébb Tour miatt talán előnybe lehetnek, lehet az ő formájuk úgy alakult, h most lesznek kicsit jobbak, azért nem mertem őket túl előre tippelni, de én nem lepődnék meg, ha egész jól mennének, Bardet, Aru előtt, Kruiswijk és Yates Giroról jöttek, de azért nem a legnagyobb esélyesek, kb. ők is ide esnek úgyhogy, Kruiswijknél megérzés, h most talán mutathat hasonló formát, mint a tavalyi Giron, Yates még fiatal őt valahova ennek a mezőnynek a közepére várom, amit nem tudtam igazán megtippelni, megint olyan top10re jó lehet, de nem hiszem, h dobogóért harcolna, főleg neki az időfutam is gyengébb. Amúgy Yates és Chaves egy csapat, szóval az is érdekes lesz. Majka meg ugye a 4.-féle sötét ló, mert ő meg csonka Tour után sérülésből, a lengyel körön jónak néz ki a formája, nem tudom mi lesz vele a Vueltan, én sokat nem mertem várni tőle, azért biztos máshogy alakította a felkészülést és az a fél-Tour is kivett belőle, a sérülés miatt is ki kellett hagynia, szóval ez nem olyan mintha simán kiállt volna... szóval Top10 vége ő is sztem. Az első és utolsó 4est bátrabban tippeltem, Keldermant azért említettem meg még fentebb ennek ellenére, mert ő jó időfutamos IS és fiatal, elképzelhető, h nagyot fog robbantani, a fogadóirodáknál is valszeg ezért kisebb rá az odds, de azért a realitás a top15 vége nála is, ahogy Jungelsnél, Pozzovivonál... Ugye, az is kérdéses ki fog, valszeg közülük is rámenni a hegyi trikóra, vagy szakaszgyőzelmekre, hogy fog alakulni a verseny, szóval ez a lista még nagyon átalakulhat.

2017. aug. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én így gondolkodtam:

Csapatok:bmc, movistar, astana, sky, ag2r, bahrain.

Bardet-ban nem tudni mennyi maradt, froomnál se. Tavaly is itt halt meg🖕. Bmc: jó versenyzők, TVG-t a giro után remélem jól leszúrták az edzők😲. Az a teljesítmény semmire sem volt elég, most sem lesz az. Náluk inkább caruso lehet jó 10-15 helyre. AG2R: bardet-pozzovivo+ a többiek, jó a sor, itt bardet-n múlik, milyen erőben lesz. Astana: itt is aru erejétől függ, mikorra akarták a formát időzíteni/ mennyit vett ki belőle a tour. A csapat elég erős, ha arunak nem megy, akkor lehet hogy m.a.lopeznek kéne az összetettért menni, 10.körül végezhet, de itt van még ll sanchez is. Hegyi trikóra ők is rámehetnek. Katusha zakarinnal dobogóért mehet, igaz hogy nincs a bő keretben spilak, de remélem, hogy ott lesz és megmutathatja mit tud. Ez a csapat jó lenne: zakarin,spilak,kochetkov,goncalves,mamykin,losada,haller,mørkøv,machado. Movistar:a világ legerősebb csapata, dowsetten kívül mindenki jó hegyimenő, mindenhol a csapatverseny toronymagas esélyese. Itt viszont a két klasszisuk nélkül kell rajthoz állniuk. Betancur lehet talán a GC menő. Lengyel kör azt mutatta, hogy nincs jó erőben anacona, az'indián' aki talán 2.számú ember lehetett volna. Ott van viszont dani moreno, marc soler, ruben fernandez, nelson oliveira, asszem gorka izagirre is, rojas aki sprinterből lett brutál tempómenő,stb. Ez egy gt győztes sor lehetne, még ha nincs is köztük olyan versenyző aki meg tudná nyerni a háromhetest. (Annak ellenére is ,hogy nem ez a movistar legerősebb összeállítása. Team Sky: kezdjük a negatívumokkal: csapatversenyre nem esélyesek, pontversenyre sem, kombinált is valószínűleg csak akkor, ha a vizslafejű megnyeri a vueltát. Froome remélhetőleg elfogy, kb. mint tavaly. A csapat sem túl acélos. Érdekes felvetés a poels 3rd. Sajnos nem ismerem az időfutam képességeit. Ha kettejük közül kerülne ki a győztes, én poels győzelmének örülnék. Nieve a touron 3. legjobb sky segítő volt landa és kwiat után, de úgy láttam, hogy a vége felé kezdett elfogyni. Rosán szerencsére ül az 'astanás átok', amióta a skynál van nem hozza azokat az eredményeket mint a nibali-aru sor tagjaként. Sky-sor: froome,poels,nieve|| rosa,deignan,elyssonde,stannard,geo. hart,moscon. Végül pedig Nibali. A bahrein sor: nibali,pellizotti,moreno,visconti,boaro,grmay,bonifazio a sprinter,navardauskas,sivtsov. Utóbbi kettő ugyan nem szerepel a pcs listán, de simán bekerülhetnek, nem touroztak és amúgy ők kellenek ahhoz, hogy elég erős legyen a csapat. Izagirre baleset miatt, brajkovic a tour után nem fog bekerülni. Jövőre viszont jobb lehet a csapat, jön gorka izagirre, formolo és caruso is valószínű érekező. Így azért a giróhoz képest gyengébbek, nekik(a kevés hegyi segítővel rendelkező csapatok számára is) egy jó megoldás van: összefogni a movistarral. Velük, mivel erős a csapat, jó egyéni teljesítmények vannak. És ami a legfontosabb: győzelemre esélyes összetett menőjük nincs. Így az adott elsőszámú embernek sok hegyi segítője lehet, le tudják szedni poelst vagy nievét (ha ők nincsenek jó formában, gyakorlatilag a teljes Sky-t)Remélhetőleg stangelj kitett magáért és győztes sort küld spanyolországba.

Top10:

1.nibali

2.bardet

3.froome

4.zakarin

5.yates

6.pozzovivo

7.jungels

8.poels

9.TVG

10.talansky

11.betancur

12.formolo

13.vuillermoz

14.caruso

15.reichenbach

Pontveraeny:brambilla/egynapos menők

Hegyi pontverseny: fraile, ll sanchez, rosa, grmay, talansky,

Kombinált: dobogósok közül vki

Csapat: movistar/bmc

2017. aug. 4. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!