Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Reálisak ezek az adatok futásnál?

Reálisak ezek az adatok futásnál?

Figyelt kérdés

Nagy túlsúllyal futok...tudom még nem kellene de enélkül hiába diétázok, nem megy lejjebb a súlyom ha nem csinálom. Szóval!

táv: 4km

idő: 28:45

kcal: 380

Futópad szerinti adatok!


2017. júl. 29. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem ez az erősebb séta tempóm kb. Futni viszont nem futok, szóval ha nem adod fel biztos jobb lesz, egyre többet fogsz bírni.
2017. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nekem ez nem séta :( Nagyon nem! ömlik a víz rólam mire végzek :) De a kalóriaégetés mértéke szerinted valós? Mert szerintem nem mindegy hogy ezt a távot és 50kg-os valaki futja vagy egy erősen túlsúlyos ÉS MINDKETTEN 380 KALÓRIÁT ÉGETNÉNEK EL.
2017. júl. 29. 22:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Az csak nagyon közelítő érték, a valós adatot nem nagyon lehet megmondani. De a kaja sokkal többet számít mint a mozgás, nem csak a kalóriamennyiség, hanem a tápanyagok eloszlása és minősége is. Meg ne rendszertelenül egyél.
2017. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel nem írtad le, hogy hány kg vagy, ezért nem lehet megmondani látatlanban. Nekem, 50 kilósként ez nagyon nem ennyi enne, ezzel a tempóval és távval. Kicsit futsz gyorsabban mint 8 km/óra. Ha tényleg nagy túlsúlyod van és ennyire megerőltető, akkor valóban reálisak az adatok.
2017. júl. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Klanwarrior ***** válasza:

Mindenképpen ajánlanám a biciklizést futás helyett akár szobabiciklivel akár a szabadban az ízületeid óvása végett, mert a nagy túlsúllyal való futás pár hónap alatt tönkreteheti akár egy életre a térdeidet és a bokádat. De még a gerincedet is, ha akkor a a túlsúly. Legalább annyira hasznos, mint a futás, ha fogyásról van szó.

Szerintem reálisak lehetnek az adatok, a kalória esetleg kicsit kevesebb, mint valójában, de nem számottevően.

2017. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem lassú ez a futás kezdésnek, főleg túlsúllyal. Ezek 7 perces kilométerek. Teljesen normális kezdő futótempó, egy wizzair félmaratonon is szintidőn belülinek számít ez a sebesség. Épp emiatt kicsit gyorsnak is érzem, bár nem tudom mennyire nagy a súlytöbbleted, de alapvetően a futás egy nagyon megerőltető, intenzív kardio mozgás. Valószínű a pulzusod is nagyon felmegy tőle, olyan tartományokba, hol már nem zsírégetés zajlik, hanem szénhidrát anyagcsere, és ettől maximum az izmokból tudsz fogyni nem a zsírból. Szóval eleinte inkább gyors sétát, kocogást, vagy bringázást javasolnék én is. Amúgy a kalória adat elsősorban a pulzusodtól, nemedtől és a súlyodtól függ. Ha nagyon intenzívnek érzed a mozgást, akkor akár 1000 kalória is elmehet óránként, tehát a 28 perc alatt 380 szerintem inkább 4-500 körül lehet a valóságban.
2017. júl. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Február elején 140kg voltam. Ma már 117kg. Heti 5x futok 4km-t. 2hete bicajozok is. Tegnap pl 25km-t, ma 15km lesz a táv (1 barátnőmhöz tekerek el...holnap meg ugyanennyi vissza)- ma is lefutottam már a 4km-t :)
2017. júl. 31. 10:53
 8/8 Klanwarrior ***** válasza:

Jézus, minden tiszteletem a tiéd. :D

De ha csak lehet, bringázz futás helyett, mert kímélőbb még egyelőre. :)

2017. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!