Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Puszta kézzel lehet zsákolni?

Puszta kézzel lehet zsákolni?

Figyelt kérdés
Zsákoló kesztyűvel, mma kesztyűvel simán tudok zsákolni ,de amikor csak bandázzsal vagy a nélkül zsákolok olyan ,mintha egy törékeny váza lennék. Nem tudok kemény ütéseket beleverni ,mert a csuklómat nem érzem stabilnak. Ez normális?

2017. aug. 4. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Ez normális, ez az egyik hátránya a küzdősportoknak, hogy nem tanítanak meg pusztakézzel harcolni, holott TELJESEN más, mint kesztyűben, mégha csak MMA kesztyű is. Én pusztakézzel zsákolok, Kung-fun megtanultam pusztakézzel ütni. Egyébként a Boxoló ütések, azaz az egyenesek egy adott távolságban effektívek, azon belül már nem egészséges a csuklódra nézve. Például kesztyű nélkül a csapott ütés nem is jó ötlet egy nálad nagyobb állat ellen, mert kitörik a csuklód, ha kezdő Boxoló vagy, akkor azért, ha profi, akkor meg azért, mert van erőd. Javaslom, hogy döntsd el, hogy mi a célod. Utcán akarsz tudni teljesíteni, vagy ringben? Ha ringben, sport szinten, akkor zsákolj kesztyűben, mert szokd azt, ha viszont utcán is akarsz tudni teljesíteni, akkor gyakorold a tenyérrel, illetve kézéllel történő ütéseket, csapásokat is.


De még egyszer, a válasz a kérdésedre: igen, lehet, csak akkor meg kell tanulnod ütni pusztakézzel.

2017. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

lehet hogy csak a marok alátámasztás hiánya miatt érezted idegennek.

mert a zsák kesztyűben is van egy marok merevítés.

fogj öngyújtót a markodban ütéskor,akkor stabil lesz az alátámasztás.

utcai bunyónál is ha van rá lehetőség akkor alap,hogy öngyújtót markolva érdemes ütni,de van aki a 10 forintos rolnit szereti.

2017. aug. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Néha kell, de erre a célra makiwarát használj
2017. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elso kommentelo:rendkivul ertelmes valaszt attal,segitettel atlatni a helyzetet koszonom

Masodik kommentelo: igazat kell hogy adjak ,mert nemreg megegyszer lementem a terembe es kiprobaltam amit javasoltal. Sokkal jobb volt, de ongyujto nelkul is jobb volt a helyzet, szerintem box kesztyu utan kozvetlenul kenyelmetlen csak puszta kezzel. Koszonom

Harmadik kommentelo: igen en is gondolkodtam benne, csak a terem amibe jarok nem tartalmazza. De azert neked is koszonom

2017. aug. 4. 21:13
 5/11 anonim ***** válasza:
5-6ezerért már tudsz venni falit:)
2017. aug. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 paper_chaser ***** válasza:
Szerintem meg kezdd el fokozatosan kesztyű nélkül is ütni a zsákot, aztán egyre többet. Nem kell egyből felszakítani a bőrt, arra figyelj.
2017. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
paper_chasernek igaza van. Ha végigcsinálod, eljutsz egy olyan szintre, ahol majd azt mondod, kesztyűt csak a gyerekek, lányok és a boxolok használnak. :)
2017. aug. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Arra figyelj hogy ne csússzon a kezed emrt bőr kampec, a felütésekkel figyelj főleg, azok harapósak, és az erődel is vigyázz mert véraláfutás:D
2017. aug. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ha el akarod törni a csuklód akkor csak nyugodtan.
2017. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem fogod eltörni a csuklódat :'D, legalábbis nekem se sikerült még a legelején sem :'D
2017. aug. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!