Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a wing tsun...

Mi a véleményetek a wing tsun kung foo-rol? Mit fejleszt az emberen még az önvédelmen kívül? Mennyi ideig kell sportolni hogy rendesen meg tudd védeni magad?

Figyelt kérdés
Melyik küzdő vagy ōnvédelmi sportot ajánljátok a legjobban ami a kitartást és az ōnfegyelmet is fejleszti?

2017. aug. 11. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

1.időpocsékolás.

2.a pénztárcát fejlesztheti vékonyabbra.

3.mást kell választani és ha jót választasz akkor lesz használható eredmény is.

4.milyen edzésekre van lehetőséged a közeledben?

2017. aug. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Hát én szerettem a Win-Tsunt, és szerintem azért jó, mert mivel egy nő találta ki, olyan hű-de-nagy erőnlét nem kell hozzá. Persze nekünk az edzések végén mindig colt egy kis saját testsúlyos erősítés is😁 De én úgy látom, hogy magadat megvédeni jó, az talán mégjobb hogy mintminden küzdősport ez is magabiztosságot adakényeshyzetekben.
2017. aug. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A rendszer jó, de sajnos nem mindegyik mester áll a helyzet magaslatán. A Leung-Ting által fémjelzett vonal magyar vezetője, Máday nagyon ellenszenves figura, és valószínűleg ettől rohad az egész szervezet is. Ha a lakhelyeden jó a mester, akkor érdemes belekezdeni. Meg kell még említeni, hogy ez nem sport, hanem harcművészet.
2017. aug. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%

Magyarországon nem ajánlom. Csináltam a stílust és maga a stílus jó, de csak azért tudom használni, mert minden nap foglalkoztam vele és verekedtem más stílusok képviselői ellen. Az oktatása rossz Magyarországon, sajnos ez van. És ráadásul még marha drága is.


Ezek jók Magyarországon: Box, Thai Box, Taekwondoo, Savate, Sanda, Wing Chun/Tzun, Hung-Gar, japán Jiu-Jutsu, Kick Box, Judo, Birkózás, néhány helyen Xing Yi. Ezek közül válassz, ezen stílusok edzésén van sparring és megtanulsz rajta bunyózni.

2017. aug. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
A Wing Tsun alapjában hatékony önvédelem, de itt Magyarországon nagyrészt el van korcsosulva. Önbizalmat, mozgáskoordinációt, kitartást fejleszt. 2-3 évig kell tanulni, hogy nagyrészt használható legyen, de bizony azt amikor, már 1:10 az esélye, hogy legyőzöl szinte minden rosszakarót,azt 10-15 év alatt lehet elérni. Ezért is harcművészet, ezért is kung fu.
2018. ápr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!