Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészet a legjobb...

Melyik harcművészet a legjobb önvédelemre?

Figyelt kérdés
Wing tsun mennyire jó?

2017. máj. 27. 22:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
26%
Szerintem a sima box. Minden más csak humbuk, kap egy nyaklevest és kifekszik.
2017. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Kérlek, kedves kérdező, olvasd el ezt az írásomat! Ezt a kommentet egy hölgynek írtam, de nemtől függetlenül aktuális és pontos!


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek_..


#CHRILLEX

2017. máj. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
61%

Attól függ, hogy milyen gyorsan akarod megtanulni. Az előző válaszoló baromságokat ír.


A Wing Tsun kifejezetten önvédelem, viszont nagyon nehéz megtanulni. Kell 4-5 év, hogy bárki ellen meg tudd védeni magadat, mert a mozdulatai nem ösztönszerűek, de ha ügyes vagy, rendszeresen gyakorolsz és jó a mestered (ami ritka) akkor közel ez a leghatékonyabb harcművészet, ha érdekel, hogy miért szívesen leírom.

Viszont! Ha gyors, és látványos eredményt akarsz elérni, akkor a Wing Tsunt nem ajánlom, pont a fentebb említett okok miatt. Ha valaki kötözködik veled, akkor inkább vegyél órákat valami másból, mert 1-2 hét Wing Tsun Kung Fu tudással nem fogsz sokra menni.

Tényleg, közel ez a leghatékonyabb ha jól megtanulják, de csakis akkor. Egy jelentéktelen hiba elronthat mindent. Iszonyatosan bonyolult, nagyon nehéz megtanulni, ráadásul sokan nem értik, hogy hogyan lehet vele olyan dolgokat megcsinálni, amiket meg lehet, ezért interneten szidják, mint a bokrot. Saját tapasztalatból beszélek.

2017. máj. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Az előttem szóló nem csak hogy hazudik, de szánt szándékkal vezet félre olyan naiv, befolyásolható, laikus, tapasztalatlan és kezdő egyéneket, mint például te is, tisztelt kérdező (és ez most nem sértés akar lenni, hanem puszta ténymegállapítás)! Ugyanezt a hazudozást, félrevezetést, dezinformálást, agymosást alkalmazza a mocsok wing tsun propaganda is! Kedves előttem szóló, ugyan miért írnék baromságokat? Ugyan melyik mondatom volt olyan borzasztóan alaptalan és pontatlan, hogy szaktekintélyed nem értett vele egyet? Hidd el, hogy ha volna bármilyen tényleges kumite tapasztalatod, vagy ha volna bármilyen tényleges harci képességet fejlesztő küzdősport terén tapasztalatod, akkor tisztában lennél azzal, mennyire realisztikusan, őszintén és precízen festettem le a belföldi harcművészet/küzdősport repertoárt! Elemezném kicsit kommentedet!


"A Wing Tsun kifejezetten önvédelem, viszont nagyon nehéz megtanulni. Kell 4-5 év, hogy bárki ellen meg tudd védeni magadat."

Ez mekkora lódítás? Hogy nem zuhant rád egy zongora, miközben ezt bepötyögted? Hogy van képed és bátorságod olyat írni, hogy 4-5 év wing tsun tanulás után majd a kedves kérdező, vagy akárki meg tudja majd magát védeni bárkivel szemben? Olyan stílus nem létezik és nem is létezett soha, melynek 4-5 évnyi tanulása után az adott személy bárkivel szemben meg tudja magát védeni! 100%-os sikert még az ökölvívás, a birkózás, a thai box, vagy a judo sem biztosít, pedig ezek olyan rendszerek, amik valóban felruháznak téged küzdelmi skillekkel, nemhogy a parasztvakító, harcra alkalmatlan wing tsun. Hiába gyakorlod akármelyik stílust is 5 évig, 10 évig, 20 évig, 40 évig, mindig lesz egy "erősebb támadó" és ha az betalál, akkor te maradsz alul, ez az élet rendje! Sok gyakorlás árán leszel jó harcos, még több gyakorlás során pedig még jobb harcos, de mindig van egy jobb, de ez természetes! NINCSEN LEGYŐZHETETLEN STÍLUS, AHOGY NINCSEN LEGYŐZHETETLEN HARCOS SEM!


"Ha gyors, és látványos eredményt akarsz elérni, akkor a Wing Tsunt nem ajánlom, pont a fentebb említett okok miatt."

Ez roppant érdekes. Pedig a wing tsun pont azzal reklámozza magát, hogy akár pár hónap alatt megtanítja az embernek az utcai önvédelem minden csínját-bínját. Értelemszerűen ez nem igaz, de a wing tsun mégis ezt kamuzza minden létező platformon.


"1-2 hét Wing Tsun Kung Fu tudással nem fogsz sokra menni."

Na ebben egyetértünk, annyi módosítással csak, hogy 1-2 évtized wing tsun kung-fu tudással sem mész semmire, ugyanis e stílus esetében nem beszélhetünk igazi tudásról.


Jó lenne elfelejteni azokat a kérdéseket, miszerint "melyik harcművészet a legjobb önvédelemre?", vagy hogy "melyik küzdősporttal tudnám legjobban megvédeni magam az utcán?"...

Az önvédelem egy bonyolult és összetett mechanizmus. Két síkon zajlik: egy fizikai síkon és egy mentális síkon. A fizikai sík maga a "bunyó", maga a testi konfrontáció! Itt jönnek képbe a küzdősportok és a harcművészetek!

Azok a stílusok, melyeknek edzésén van sparring (küzdelem), nagyobb esélyt nyújtanak a testi sík megnyerésére, hiszen megtanulsz egy bizonyos forma szerint harcolni. Erre jó példa a már említett ökölvívás, thai box, judo, birkózás, illetve a savate, vagy a BJJ.

Azok a stílusok, melyeknek edzésén nincs sparring, csak formagyakorlat, kamu-technikázgatás, meg levegőhajlítás, azok nem tanítanak meg semmilyen forma szerinti reális harcra, így nem alkalmasak az önvédelem testi síkjának megnyeréséhez, sőt még rontanak is az esélyeden, hiszen hamis önbizalmat plántálnak beléd, ami egészen addig tart, amíg a túlzott magabiztosságodnak hála össze nem pakol valamelyik helyi suttyó a kocsmában, vagy beléd nem vágják a bökőt. Ezek komoly és reál dolgok, nagyon nem játék, ezért tartom visszataszítónak és elfogadhatatlannak a félrevezető kommenteket és a hazug stílusok hazug marketingjét. Itt kell megemlítenünk a drága wing tsunt, vagy akár a krav magát, vagy a ninjutsut és még sorolhatnám.

Beszéljünk egy kicsit a mentális síkról! Erről nagyon kevés szó esik, ami rohadt nagy gond. Ahhoz, hogy meg tudd magad védeni az utcán, vagy a kocsmában, vagy bármilyen helyszínen, bármilyen bunyóban nem elég, hogy van küzdelmi technikád. Hiába tudsz ütni, hiába tudsz rúgni, hiába tudsz védekezni, hiába tudsz elmozogni, ha amint szembe jön egy konfliktus, vagy egy fenyegető szituáció, akkor leblokkolsz. Ez esetben mindegy, hogy hány éve gyakorolsz harcművészetet, ha leblokkolsz, vagy csak szimplán olyan alkat vagy, aki nem mer és nem képes határozottan fellépni egy konfliktus során, vagy nem mer és nem képes visszaütni a támadójának, akkor ugyanannyira fognak téged is elkalapálni, mint azt, aki életében semmilyen küzdősportot nem űzött.

Sajnos nekem is van ilyen ismerősöm. Látszódott rajta, hogy elég nyámnyila teremtés, ezért gyakran kötöttek bele a szórakozóhelyeken, amit megelégelt és beiratkozott egy thai box klubba. Elsajátította az alapokat, megtanult dinamikusan mozogni, pattanósan támadni, szépen védekezni. Már három éve űzte a sportot, amikor valamelyik helyi paraszt ismét beleállt az egyik éjszaka, ő pedig hiába tanult meg az edzéseken harcolni, egy tényleges és komoly utcai konfliktusban azonnal cselekvőképtelenné vált és egy soha semmit nem sportoló gyökér úgy szétkapta, hogy a mentőt is ki kellett hívni. Ezért mondom mindig azt, hogy nem elég a testi síkot csiszolni, mert az csak a mentális síkkal kiegészülve állhat össze egy hatékony önvédelemmé!


És ez csak az önvédelem 1 VS 1 verekedés része. Az utcán ez a legritkább szituáció. Hiába vagy profi ökölvívó, ha késsel támadnak meg! Hiába vagy világbajnok birkózó, ha többen mennek rád egyszerre! Az ilyen alkalmak esetére szoktam tanácsolni valamilyen önvédelmi eszköz vásárlását (pl. vipera vagy sokkoló), de jobb ötletnek tartom az ilyen helyzetek elkerülését, vagy adott esetben az elfutást!


A végére akkor összefoglalnám! Az önvédelem egy végtelenül komplex és sokrétű dolog. Vannak stílusok, amik megtanítanak küzdeni (pl. judo, savate, stb.), vannak pedig olyanok, melyek csak a pénzedet akarják kicsikarni, átvernek, átmossák az agyadat a gátlástalan hazugságaikkal és cserébe semmi harci értéket nem kapsz (pl. wing tsun, krav maga, stb.) Azok a stílusok, melyek megtanítanak harcolni nem elegek önmagukban a sikeres önvédelemhez, ugyanis ahhoz még számos egyéb dolog is szükséges: mentalitás, határozott fellépés, attitűd, helyes mérlegelés!


Egyébként így utolsó bekezdésnek csak annyit, hogy ha a tisztelt kérdező mindenképpen kung-fut szeretne tanulni, akkor nehogy a kamu wing tsunt válassza! Vannak olyan hazai WING CHUN és HUN GAR iskolák, ahol minden tréningnek része a kumite és az erősítés. Ha kung-fu, akkor ezeket keresse!


Tudom, hogy nagyon hosszú monológ ez, de akkurátus és tanulságos, érdemes elolvasnia sokaknak!


#CHRILLEX

2017. máj. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Juj, de hardcoreban tolod, CHRILLEX. :D Én 2 évig Wing Tsunt tanultam, aztán Taekwondoora jártan és jelenleg Boxolok. Akkor hadd meséljek most én, mivel van nekem is harci tapasztalatom. ;) Az első sparringjaim Muay Thaios barátom ellen zajlott. Teljesen jól működött a Wing Tsun. Annyi, hogy ő volt fölényben, mivel jóval tapasztaltabb nálam. De érdekes módon nem volt olyan, hogy valamelyik technika "nem működik". :D Bocsánat, ezen automatikusan röhögnöm kell. Aztán Taekwondoos barátom ellen kezdtem el bunyózni privátban, kesztyűben (Thai Boxoló barátom ellen kesztyű nélkül toltuk így óvatosabbak voltunk), és ott már elkezdtem érezni a Wing Tsun hiányosságait. De abszolút jól ment ellene is, és a Judos barátja ellen is (aki fekete öves és 10 éve tolja, mégis kezdőnként helytálltam ellene és piros öves Taekwondoos barátom ellen is). Aztán elkezdtem Boxolni, rögtön első edzésen egy sráccal lespanoltam, hogy ha már egy városban lakunk, akkor hétvégén jöjjünk össze sparringolni. Benne is volt. Annyi, hogy közben én már elkezdtem lekoppintani a Baji Quan stílust és főleg azzal küzdök ellene. Egyszer harcoltam ellene Wing Tsunnal, elmondom mi volt: túl rövidek voltak a támadó technikáim és túl lassú a lábmunkám. Gyorsabb volt és ő diktált. AZONBAN...egyszer sem tudott megütni, én viszont, ha nincs rajta kesztyű, széjjel tördelem a kezeit könyökkel és alkarral. Box edzésen is, ha összedobnak egy profival, aki ki akarja élni magát rajtam, nem képes megtenni! Eddig még nem ütöttek ki, mivel a Kung-fu megmentette a hátsóm! Brutális stílus a Box, de a Wing Tsun is, csak tudod, hogy ez miért van? Mert bocsáss meg, de jó Wing Tsun oktatásban részesültem.


De, hogy kicsit ellent is mondjak magamnak, igazad van, kedves CHRILLEX. Ugyanis a Wing Tsun oktatás Magyarországon brutálisan gyér a legtöbb helyen és tényleg hamis parasztvakításokkal eteti a népet. Viszont a stílus nem hulladék! A védelme kiváló, aljaskodni is jól lehet vele.


De amit leírtam, abba nem lehet belekötni, mert Wing Tsunnal nálam képzettebb harcosok ellen helytálltam és csak Wing Tsunnal ringben esélyem nincs egy Boxoló ellen, de utcán pusztakézzel igenis van, és ezt tapasztalatból írom.


Kérdező, én sem ajánlom neked a Wing Tsunt. Helyette menj Wing Tzunra, vagy Wing Chunra, amik ugyanazok, csak van az edzésen sparring rendesen. De a kérdésedre válaszolva: mindegyik jó rá, ahol van sparring. Box, Kick Box, Thai Box, Choy Lay Fut, Savate, Wing Chun/Tzun, Hung-Gar, Xing Yi. Ezeknél biztos van sparring, megtanulsz verekedni.


De még egyezer leírom: a Wing Tsun igenis jó stílus, abszolút jó harcba, csak az oktatása gyér. De akkor ne a stílust fikázzuk! És tudom jól, hogy vannak a Wing stílusoknál erősebb stílusok. Bőven vannak! De ettől nem lesz haszontalan stílus.

2017. máj. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Amúgy, CHRILLEX! Neked honnan, milyen stílusokból erednek tapasztalataid? Ne értsd félre, nem provokálásból kérdezem! Valóban érdekel. Én 3 stílust tanultam, plusz Boxoló barátom elkezdett Birkózni és azt is tanítja nekem, így 4 stílusra mondhatom azt, hogy ismerem a technikáit és a mentalitását, valamint küzdöttem is Thai Box, Taekwondoo, Box, Judo ellen is és persze a Birkózással is találkoztam már sparringban, mikor a Boxszal összekeveri haverom. Brutális egy kombó, azt meg kell hagyni. Szóval csak érdekel, hogy neked mik a tapasztalaid.
2017. máj. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Nézd, Sűrített Levegő, én nem igazán gyakran vagyok aktív ezen a szenny oldalon. Az utóbbi időben kezdtem el egy csöppet rendszeresebben kommentelni, vitatkozni, tájékoztatni, moralizálni. A te itteni "munkásságodat" sem ismerem igazán, de abból, amit én látok és amit a felhasználótársaim visszajeleznek, abból az szűrődik le, hogy nem túlságosan vagy hiteles orgánum. Nem gondolom, hogy nagyon-nagy ökörségeket és tévedéseket írnál, de sok esetben szerintem elragad téged a fantáziád, kiszínezed életedet, kiszínezed a veled megtörtént eseményeket és azt osztod itt meg velünk. Szerintem a virtuális térben egy kicsit felnagyítod, feltuningolod azokat a híres harci tapasztalataidat.

Ettől függetlenül én azt vallom, hogy azzal kell vitatkozni, amit leírtak, nem azzal, aki leírja, úgyhogy én nem karaktergyilkolni szerettelek volna, csak azt gondolom, hogy a sok relatív jó gondolatid mellett sok a sületlenség és a mese, amikből aztán nagyon hibás következtetéseket vonsz le, hiszen nem igazán fekszik mögötte ráció.


Nehezen hiszem el sparring tapasztalataidat, de etegyük fel, hogy igazak. Ez esetben neked jó érzéked van a küzdelemhez, szereztél rutint, tapasztalttá váltál és így valamilyen szintű, saját harcmodorral és egyéb stílusok ötvözetével "működőképessé" tetted kumitéid során a wing tsunt. Ez azonban még mindig nem jelent semmit! Te akkor abba a kicsiny 5%-ba tartozol, aki a wing tsunból képes volt legalább valami minimálisat integrálni harci technikájába.Te "jobb anyagból", vagy mint az átlag, de sajnos az átlaggal is kommunikálni kell, mert ők vannak többen és ők szorulnak segítségre. Lehet, hogy te ténylegesen szerencsésebb és tehetséges vagy, de mivel te is leírtad, hogy a wing tsun oktatása hazánkban gyér minőségű és hogy a parasztvakításon kívül más érdemi nem igazán történik a hazug tréningeken, ezért az átlag wing tsun használónak nem fog úgy menni a küzdelem, mint neked, kedves Sűrített Levegő! Nem lesz képes erőteljesen támadni, nem lesz képes hatékonyan védekezni, nem lesz képes mozgását a harc során koordinálni, nem lesz hozzá szokva a pofonokhoz, egyszóval nem lesz semmifajta küzdelmi rutinja. Ez számára maximum akkor lenne adott, ha keresztbe edzene más stílusokkal, mint ahogy állítólag te is tetted, de mivel a tréningeken átmossák az agyát azzal a dumával, hogy a wing tsun a legeffektívebb harcművészet és minden más rendszer hasztalan, ezért nem fog az átlag egyén keresztbe edzeni. Ha ezt megtenné, akkor félő lenne, hogy rájön az egyéb rendszerekben rejlő valódi küzdelmi értékekre és a végén még ott hagyná szeretett wing tsununkat.


Abban viszont egyetértek veled alapvetően, hogy mindig először az oktatással kapcsolatban kell megfogalmazni kritikát és csak utána a stílussal kapcsolatban, azonban Magyarországon a stílus egyet jelent és egyet is ér az oktatással. Viszont azt már számtalanszor leírtam, hogy a wing tsun, de akár a krav maga, vagy a ninjutsu is érhet valamit harcászati perspektívából vizsgálva, viszont ahhoz be kéne tekintünk eredeti hazájukba, eredeti kulturális közegükbe, ugyanis itt belföldön ezekkel a rendszerekkel kapcsolatban a helyzet gyalázatos.


Egyébként nem gondolom, hogy az én "történetem" fontos lenne. Én nem azért vagyok itt, hogy saját sztorijaimmal és saját küzdelmi életemmel májerkodjak, hanem azért, hogy reális és igaz tájékoztatást nyújtsak a dezinformációk világában, de most az egyszer leírom, hogy ki vagyok.

Általános iskola első osztályában kezdtem el szertornázni. Ezt egészen 14 éves koromig űztem szívvel-lélekkel, azonban drága falumból egy másikba kellett költöznie családomnak, így ezt a sporttevékenységemet felfüggesztettem. A mellettünk lévő városban volt egy wing tsun iskola. Engem is betalált a propagandája, a kamu legendája és az a hatékonyság, amit ígér. Egy év gyakorlás után jöttem rá arra, hogy mennyire tévúton járok és mekkora marketingfogás ez a rendszer. Egy év wing tsun gyakorlás után ott hagytam és beiratkoztam a város ökölvívó klubjába. Átálltam, megszerettem, beletanultam és immáron tizenegyedik éve foglalkozom ezzel a küzdősporttal. Mellette természetesen folyamantosan összejárok sparringelni egyéb stílusok képviselőivel. Sok birkózó és thai boxer ismerősöm van és képzeld, küzdöttem már kettes fokozató wing tsun si-hinggel is. Ez az én történetem, átlagos, semmi különös!


#CHRILLEX

2017. máj. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Köszönöm a véleményed! Annyit tudni kell, hogy engem itt az oldalon nem szeretnek, mert reálisan állok a dolgokhoz és nem elfogultan. Most, hogy Boxolok, úgy érzem belelátok már én is a Boxba, tudom, hogy milyen és tudom, hogy mennyire jó. De bármilyen csoda is, nem legyőzhetetlen stílus és nem istenek a képviselői. Na, ezért a kijelentésem miatt utál itt sok ember és már privátban szólnak is neked, hogy hülye vagyok és nem éri meg velem foglalkozni. Holott én vevő vagyok mindenki véleményére, aki azt értelmesen teszi, és nem elfogultan, hanen reálisan. Soha nem túloztam, soha nem hazudtam magammal kapcsolatban! Ütött ki a Boxoló barátom egy menetben, a következőben én ütöttem őt ki. Rúgtam úgy térden Taekwondoos barátom, hogy 1 hétig fájt neki (és mezítláb voltam), de a Judos srác vitt úgy földre, hogy azt se tudtam, hogy ilyet lehet. Azt hittem tudom kezelni azt, ha egy Birkózó a lábamra ráfog és úgy akar földre vinni, hát tévedtem, koppantam a füvön. De mind a Wing Tsun, mind az általam lekoppintott különböző Shaolin stílusok különböző technikái kiválóan működnek! És ezt onnan tudom, hogy használtam őket, még néha illegálisan is Box edzésen, privát küzdelmekben viszont sokszor szoktam és mindig működnek. Működnek a Kung-fu stílusok mentalitásai, számomra a Baji Quan jön be az egyik legjobban és ha nem hibázok, akkor teljesen jól működik. Nem fújok fel semmit, nem is akarom isteníteni a Kung-fut, csak azt mondom, hogy igenis jó stílusok ezek. Az olyant, hogy Víz Kung-fu, meg Béka Kung-fu felejtsük el, ne ezekből induljunk ki, mivel ezek nem konkrétan harcra készültek.


Én is beleszerettem a Boxba, egyszerűen nagyon tetszik, nagyon jó stílus. De egyáltalán nem jobb, mint a Baji Quan, vagy a Wing Tsun, vagy a Choy Lay Fut, vagy a Hung-Gar, ha ugyanolyan jó oktatása van mindegyiknek. Hogyha nekem tradicionális Wing Tsunnal kéne küzdeni és nem adhatom hozzá a Taekwondoo, Box, Baji Quan technikáim, akkor sokkal rosszabb lennék, mint most vagyok. Így se vagyok kimondottam profi, a Kung-fuban kezdőnek számítok, de én edzem a csontjaim és nem ringbe készülök, ha nem utcára. Nekem alap dolog az ütésbe való belekönyöklés, a másik kezének, lábának a szétverése, és az aljaskodás, hogy úgy mozgok, úgy helyezkedek, hogy befolyásoljam, hogy hogy támadjon. Ez persze nem könnyű, de éppen ezért sparringolok mindig, amikor csak tudok, hogy ki tudjam vitelezni. Ha csak pofáznék róla és netharcoskodnék, akkor annak nem lenne semmi értelme. Én is olyan dolgokkal szembesültem, amikre soha nem gondoltam volna, mégis megtanultan tapasztalat után, hogy az bizony lehetséges és kivitelezhető.


Szóval, nem tudom...sokan nem fogják fel, hogy amikor fikáznak egy stílust, akkor elsősorban nem a stílust fikázzák, hanem az embert bántják. És mégis milyen jogon? Most ne az oktatást nézzük, mert te vagy az első, aki az oktatást célozza meg és azt ócsárolja. De itt a többi fotelharcos nem ezt csinálja ám! Ők szimplán leszögezik, hogy egy Saskarom Kung-fus hiába edz minden nap, hiába bunyózik 1 héten 5x és hiába képes fél órán keresztül megállás nélkül rúgni milliméteres pontossággal, és hiába ügyes testharcban, itt megmondják, hogy ő bizony 1 bal egyenessel és egy jobb horoggal le lesz ütve egy fél éve Boxoló által, vagy le lesz rúgva egy Kick Boxoló által. Csak úgy, hiába verekszik majdnem minden nap és tud harcolni, mivel ó Saskarom Kung-fu mentalitással küzd és csak mert Kung-fus, semmi esélye a Géza ellen sem. Na, és nekem ettől van hányingerem. Mert én is tudom jól, hogy a magyar Wing Tsun oktatás 99%-ban gyér és nem tudnak olyan jól harcolni, de nálunk volt sparring a haladóknak és küldték azért rendesen, tehát ha más nem is, a Gazsi ellen meg fogják tudni védeni magukat.


Tehát lehet mondani, hogy én elfogultan ragaszkodom a Kung-fuhoz, ez talán igaz is, de nem mondom, hogy a legjobbak, csak azt, hogy jó oktatás mellett ugyanolyan jó harcosok a Kung-fusok, mint a Savatésok, Thai Boxolók, Boxolók.


Te is mondtad, hogy a Hung-Gar jó, mivel jól van oktatva. Ennyi. A Choy Lay Fut edzések is jók Magyarországon, ott is megtanul az ember harcolni. Ennyi a lényeg. Én csak ezt mondom, hogy ahol jó az oktatás, ott stílustól függetlenül megtanul az ember harcolni. A Kung-fu meg nálam azért téma, mert ezen az oldalon az a fő hulladék és próbálom az embereket felvilágosítani, hogy a Kung-fu nem az, amit a filmekben láthatunk. De persze nem fogják fel, ezért már nem is erőltetem. :D

2017. máj. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tehát kérdez ha önvédelmet akarsz tanulni valóban érdemes kerülni az olyan helyeket ahol nincs rendes full contact sparring és normális bemelegítés . Sokan szidják a stílusokat mint karate , kung fu stb hogy rosszul vannak kidolgozva ami néhol igaz is de még nagyobb baj hogy oktatva pedig még rosszabbul vannak . Vagyis hiába is mennél egy stílust tanulni pl önvédelem céljából ha egyszerűen semmi érdemi dolgot nem tud nyújtani csak lenyúlja a pénzed. ÉS sajnos még a jó stílusokat is szokták így oktatni . Amit tanácsolok hogy válassz egy állóharc stílust és ha van módod egészítsd ki pl a birkózással . De sima test/földharc stílust mint a bjj/judo ne tanulj magában . Miért ? Mert lehet a bjj egy nagyon jó rendszer , mégis az utcán betonon ( vagy kutyagumis ill sáros ) földhöz koppanni vagy tatamin teljesen más érzés ... ... ... , de kiegészítésnek nagyon is jó ötlet mivel sokoldalúbb leszel . Valamint tényleg hordhatsz magadnál " segédeszközt " mint a paprika spray .
2017. máj. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amit érdemes tanulni , box , thai box , kickbox , savate , goju ryu , ashihara , itf taekwondo , kali ami fegyveres harc de van pusztakezes része is . ( igen a harcművészetekben is vannak kiemelkedő stílusok csak sok helyen oktatják rosszul illetve ha jól is oktatják több idő kell ahhoz hogy bátran tudd alkalmazni őket egy harc során . ) . Ezekkel viszonylag hamarabb jutsz el egy olyan szintre hogy utcai szituációban is megálld a helyed , mivel van benne a sokszor említett full contact sparring ... ... ... ami jó tapasztalatokat ad . Megtanulod elviselni a " pofonokat " ill magad is kiosztani őket . Jobb kondira teszel szert , növekszik az állóképesség ...

Ám érdemes ezen stílusokat kiegészíteni egy föld/testharc ( sambo , bjj , grappling , birkó , judo ) stílussal hogy amint már írtam sokoldalúbb légy és ha úgy adódik hogy földre kerülnél az ellenfeleddel ott is eredményesen tudj vele szembeszállni . És tényleg valamilyen eszköz használata .

2017. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!