Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Evezőgépes edzésnél mire...

Evezőgépes edzésnél mire figyeljek? Milyen gépet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm ajánlotta az evezőgépet.

Kb 50-60 000 Ft-ot szánnék rá kezdőként.


Voltam folyami evezésen, és nagyon bejött, ráadásul úgy éreztem mindenhol átmozgatott rendesen.

Mellizomra akarnek főleg dolgozni, de a konditerem nem az én világom, meg eleve vigyáznom kell, mert 2x műtöttek már lágyéksérvvel, másodjára szilikonhálóval rakták össze az alsó hasfalamat, így az olyan edzés szóba se jöhet, ami kiemelten terheli a hasi izmokat.

Fekvenyomó padra meg a legtöbb kondigepre azt mondták, hogy alaposan terheli a hasizmot is.

Gondolkoztam a TRX-ben, de arról is lebeszéltek, mert ott állítólag elejétő a végéig a hasfal kiemelt terhelést kap.

Az evezőgépet ajánlották, ami ugyan dolgoztatja a hasizmot, de mivel állítólag az izmok 80-90%-át mozgazja, így megoszlik a terhelés a többi izomra is, és ezért kímélőbb.

Mellette az úszás a másik sport, amit szívesen csinálok.

Később persze jó lenne kijárni a Dunára is evezni.


Bár jó lenne kicsit az alakomat is formálni, nem az az elsődleges cél, hanem az állóképesség növelés és a tüdőm edzése (koraszülöttségből visszamaradott hörghurutom van, a bal tüdőm jelenleg is csak 30%-os).


Helytállóak az infóim? Tapasztalatabbak véleményére számítanék, aki evezett már, vagy dolgozott evezőgépen.



2017. aug. 16. 10:49
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!