Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Muay-thaira fogok járni....

Muay-thaira fogok járni. Kiegészítőnek jó hozzá a Birkózás?

Figyelt kérdés

Láttam és nagyon megtetszett a Muay-thai. Néztem még videókat is hozzá. Nagyon tetszik. Megvan benne az alázat, a tisztelet, a tradíció de mégsem ilyen szögletes az egész hanem laza, valóságos vagy a valóságnak megfelelő küzdősport/harcművészet. Meccs előtt tradícióhoz híven eljárják azt a rituálét és közben az a hagyományos zene megy de utána meg igazi harc ami valljuk be nem csak sportnak, életformának, testedzésnek és a testnek karbantartására jó de önvédelemre is ami nem utolsó szempont. Hétfő, szerda, pénteken volna edzés délután 6 órától. Másfél óra.

A kérdésem, hogy jó hozzá kiegészítőnek a Birkózás? Szerintem igen. Mindjárt meg is mondom miért. Mert végtagfogás van, tarkóra és Muay-thaiban clinchnêl jól jönne ott azoknál a dobásoknál, lábkisöpréseknél amiket a Muay-thai még enged. Nyílván nem nagyívű válldobás. De a clinchben egy lábsöprés. Meg mikor elkapja az ember az ellenfél rúgó lábát ott is lehet. Meg ha ledobják az embert ott a bordaközi izmok is erősödnek egy rúgás elviselésére. Kedden, csütörtökön meg mennék oda kiegészítőnek. Szintén 6-tól van az edzés. Több edzés is van. De engem kiegészítőként érdekelne.

Muay-thai lenne a fő. Nagyon tetszik. Talán majd egyszer versenyen is indulnék.

Mit gondoltok róla?


Még Judo van itt de szerintem mivel az Gis ezért egy picicel a Birkózás, hogy olyan puszta jobban megy hozzá. Mármint a Muay-thaihoz ahol szintén nincs kabátba kapaszkodás. Csak tarkó, kar, lábak.



2017. aug. 29. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó hozzá a birkózás mivel a fent említetteken kívül ismerni fogsz egy " testharc " stílust is s ha úgy adódik a a helyzet lesz miből merítened . A birkó önmagában is hatékony de muay thai-al keverve tényleg remek .
2017. aug. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Igen, nagyon jó párosítás. Jó edzést és ne sajnálj senkit! ;)
2017. aug. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Kőszi.
2017. aug. 30. 16:19
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Sajna egyik sem jó. Az utcán préda leszel, csak a szorítóban élheted át királyságod, ahol bíró és szabályok vannak. Futást tanulj.
2017. aug. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nyilván szégyen a futás de hasznos. Utolsó kommentelő. Egyet értek veled ugye mert hát lehetnek 4-en is ha önvédelem.

De az önvédelem, magabiztosság másod szempont.

Nekem első a Muay-thai. Megismerése, egy új életforma és mondom ha profi nem is de egyszer versenyeznék K1, Muay-thai szabályrendszerben legalább amatőr ha nem is profiként. Ezért kérdeztem kiegészítőként birkót. Földrevitelek, lábsöprések segítségében jó.

Meg Hétfő Thai-box, Kedd birkózás, Szerda Thai-box, Csütörtök birkózás, Péntek Thai-box. Minden egymást követő napon egy más edzés. Más mozgásforma. 2 teljesen más mozgásforma. Másként dolgoztatja meg az izmaimat. Más impulzusok érik felváltva az edzéseken.

2017. szept. 2. 12:34
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Én nem keverném össze semmivel, ha jól megtanulod Muay-thai-t, nincs szükséged birkózásra.

Ha jó akarsz lenni a ketrecben, elsőként ökölvívás(5év), wing tsun(8év) ninjutsu(5év) jeet kunde do(5év) ch na (3év) ,de ha ez túl sok, akkor 30 év Shaolin kung fu.


Egyébként csináld a belátásod szerint. Jó az is.

2017. szept. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ketrec? Engem az nem érdekel.

Maga ez a gyönyörű küzdősport a tradíciójával, tisztelettudatával de mégis küzdelem van.

Meg talán mondom K1, meg Muay-thai verseny.

Ez a birkó kiegészítőt clinc technikák miatt gondoltam. Azok javításában. Olyan kiegészítő mintha futni vagy uszodába járnék úszni mondjuk Muay-thai mellett mert az úszásnak meg az az előnye, hogy izületkímélö, mindent átmozgat, lazítja az izmokat.

A birkózás meg magában a harcban segít majd. Harci technikám csiszolásában. Bent klincsben, közelharcban és ahogy egy előző kommentelő is írta. Hogy tanulok testharcot.

Mondom nekem ez olyan kiegészítő mintha úszni járnék még pluszba.

Legalábbis így gondoltam. Logikusnak gondoltam és szerintem jónak.

Vagy mintha az ütéseim fejlesztése miatt Bokszra járnék.

2017. szept. 2. 13:29
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Úgy tűnik te vagy itt a gyk, az egyetlen harcművész. Jól látod, amit írtál azzal nem tudok vitatkozni.

Sok sikert, harcos barátom!

2017. szept. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nem, hogy harcművêsz de még csak küzdősportoló vagyok hisz most kezdek.
2017. szept. 3. 16:07
 10/10 anonim ***** válasza:

A 4es nagy hulyeseget mondott latszik hogy nem ert hozza.

Nem en muay thaizom 2.5 eve

Ne keverd ossze semmivel

A muay thai egy igazan eros es jo kuzdo sport mellesleg utcan ha megtamadnak igazi pusztito ha jol csinalod es sokat tanulsz.

De utcan semmi kepse hasznald.

Az igazi muay thai masabb mint bpn.

En napi 4-6 orat edzem verseny elott.

Erosites technika stb.

Hova fogsz jarni?

2017. szept. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!