Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért vagyok egy ekkora...

Miért vagyok egy ekkora nyomorék futásban? Mit csinálok rosszul? 23/F

Figyelt kérdés

Eddig csak túráztam és bicikliztem, előbbiből a legtöbb amit mentem az 4 napon belül 50-50 km, egyik alkalommal 10-12 kilós hátizsákkal, bringából meg a Balaton-kör. Nem azt mondom hogy nem fáradtam el, vagy talán utólag szépültek meg a rossz dolgok, de nem éreztem ennyire nyomoréknak magam mint most. Túrából olyan 30 km, brinkából egy 100-as minden kellemetlenség nélkül megy.


Múlt héten futottam életemben először kimondottan ebből a célból a Margit-szigeten, 31 perc alatt értem körbe. Persze a második felét félig lesétáltam szinte már. Vettem egy terepfutó cipőt és inkább elmentem a hegyekbe, hétfőn 14,2 km-t mentem (446 m szintemelkedés, 1:57 alatt), ma meg 11,7-et (322 szint és 1:31 az idő).

Most az mindegy hogy a tüdőmet majd kiköpöm, de már 2 km után elkezdett szúrni a jobb tüdőm alatt, majd az alhasam, végül amikor lefelé indultam a hátam, de rettenetesen. Így a nagy részét megintcsak lesétáltam, inkább volt ez az egész sietve menés. Még adok magamnak 5 alkalmat, de ha nem érzek javulást, vagy legalább hogy később, a végefelé kezdene el szúrni, akkor hagyom a fszomba az egészet. Szívesen túráznék pár órát minden nap, mert a lábizmaimnak semmi baja és sokkal többet bírnának, de kinek van annyi ideje.


2017. szept. 14. 18:03
 1/4 anonim válasza:
Extrém mód elkapkodod ezt a dolgot. Komoyan, ez értelmetlenül gyors tempó. Egy-két kilivel kellene kezdened, síkon, lassa, belesétálva, és fokozatosan növelni. A 14km/450+ két óra alatt olyan teljesítmény amire minimu fél év felkészülést mondana bármilyen szaki. Ezért szúr az oldalad. Vegyél vissza, mert nemsokára az inaidra, izületeidre is jönni fognak a panaszok, mert nem hagysz időt nekik felkészülni.
2017. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy-két szakaszon amit mér a track program amit használok, jobban futottam mint az emberek fele. De akkor is olyan lassúnak érzem magam, 2 km-t nem fogok elmenni futni, legfeljebb megyek annyit mint most, és kevesebbszer futok bele. Ennyi kell hogy érezzek egyáltalán valamit utána, a lábaimban semmi izomláz így se, csak a szúrások ne lennének.
2017. szept. 14. 20:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit aggódsz, van aki 1500 méter után kifingik. Margit-szigeten a kör több, mint 5 kilométer...30 perc körül az simán jó egy kezdőtől..Főleg, hogy még bele is sétáltál. Szerintem te amúgy túl gyorsan futsz és azért kell megállni. Inkább vegyél kicsit vissza és ne állj meg, de végig fogod futni.
2017. szept. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A futás messze a leginkább megterhelő állóképességi sport, nem csoda, hogy az megy legkevésbé. Azért is utálják sokan a futást szemben mondjuk a bringázással, mert rohadt nehéz és legtöbb embernek kínszenvedés, szenvedni pedig nem sokan szeretnek a cél érdekében. Ha te már vetted a fáradtságot, és elmentél futni többször is, az egy dicséretes dolog, nem szabad feladni ilyen könnyen. A fejlődés fokozatos kell legyen, különben sérülés vagy idő előtti kiégés lesz a vége. Én is azt javaslom, hogy fuss lassabban, az nem normális, hogy kiköpöd a tüdőd. Sokkal hatékonyabb, ha végigfutod az eltervezett távot megállás nélkül közepes intenzitással. Persze el kell döntened mi a célod, inkább hosszabb távokat akarsz teljesíteni mondjuk szintemelkedéssel megfűszerezve, vagy rövidebb távokat gyorsabban. Utóbbi esetben lehet - sőt kell is - tüdőkiköpős, gyorsító edzéseket is beiktatni, de mindig legyenek lazább, hosszabb, alapozó futásaid, az adja meg ugyanis az állóképességed javát.
2017. szept. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!