Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleim...

Hogyan vegyem rá a szüleim arra, hogy sportolhassak tanulás mellett?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, mindig is jó jegyeim voltak, 4-es 5-ös. Ha becsúszott pár rossz jegy, mindig kijavítottam, ami gyakran elég nehéz volt, na mindegy.

A szüleim eléggé szigorúak tanulás terén..

Az osztályban mindenki sportol valamit, csak én nem.

Szeretnék fogyni is, eléggé túlsúlyos vagyok, diétázom,csak az itthoni sportolást nem tudom megoldani, mert gyakran vagyok lusta, meg fáradt, ezért kellene járnom valahova, ahol felügyelik hogy csinálom is, meg nem állok meg 10 percenként.

Mert hát mozgás nélkül nehezen lehet fogyni:/.

Tudtok valami módszert? És van valami tippetek, hogy mit sportolhassak, és van Debrecenben lehetőség rá?



2017. szept. 23. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Testnevelés tanártól kérj segítséget. Őt elfogadják a szüleid is és tudja mik a lehetőségek.
2017. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha sportolsz valamit és a tested egyre jobb kondícióba kerül, kevésbé leszel fáradékony és az jó hatással van a tanulásra. Talán számos hasonló példával meg lehet győzni a szzüleidet. Csatlakozom az előzőhöz. A tornatanár vagy rendszeresen sportoló osztálytársad, barátnőd szülei meg tudják győzni a szüleidet a sport jótékony hatásáról.

Még egy pozítív példát mondanék: Kovács Antal cselgáncsozó olimpiai bajnokunk (1992 Barcelona, 95 kg) Közgazdász dilpomát, majd a Pécsi Tudományegyetemen doktori fokozatot szerzett. A sportban és a tanulásban is jeleskedett. Sok hasonló példát lehet mondani. Pedig az élsport elég időigényes. Neki mégis volt ideje mellette kitűnően tanulni.

2017. szept. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!