Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől lehet a remegés kisebb-n...

Mitől lehet a remegés kisebb-nagyobb erőkifejtés közben?

Figyelt kérdés

tehát az van, hogy alapesetben nincs semmiféle remegés, de ha valami izommunkát végzek, akkor remegnek az izmaim, de ehhez nem kell erős fizikai munkát végeznem, elég kisebb erőkifejtés is... jó, azért ilyen poháremelés meg hétköznapi dolgok nem okoznak gondot... és nem is minden fajta erőkifejtésnél, mert van aminél egyáltalán nem jelentkezik, pl. a lábamban egyáltalán nincs ilyen, hanem inkább főleg meghatározott izomcsoportoknál, (felsőtest, kar, törzs, hasizom környékén...) először ha jól emlékszem felülésnél vettem észre (mint amit tesi órán is csinálnak középiskolában)

alapvetően az erőmmel szerintem nincs gond, de elég zavaró tud lenni, hogy bizonyos dolgoknál remegés lép fel, pláne esetleg más előtt mert azt hiszik olyan gyenge vagyok.

mostanában szoktam egyébként csinálni erősítő dolgokat, mint pl. fekvőtámasz, húzódzkodás, expanderrel különféle gyakorlatok váll környékének erősítésére. de ezeket nem azért, hogy izmos legyek aztán annak örüljek, hanem inkább erősítés miatt...


azt még megjegyzem, hogy az erősítési feladatok után fokozottabban jelentkezik a dolog... de vannak időszakok, hogy enyhébben lép fel a remegés.



2017. okt. 16. 15:08
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!