Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hatsan mod 125 sniper légpuská...

Hatsan mod 125 sniper légpuskával (4.5 mm) 50 méteren belül lehetséges e, hogy egy őzet leterítsen precíz lőszerrel, ami kifejezetten az átütő erőre lett gyártva?

Figyelt kérdés

A puska 20 J energiájú, 380 m/s csőtorkolati kezdősebessége van, ez biztos, mert mikor lövök vele, akkor hang robbanás is van. 100-130 méter távolról pezsgős üveget könnyedén összetöri, fácánt lőttem már vele 100 méterről, de nem vagyok benne biztos, hogy 50 méterről pl. egy őzet leterítene e, ha fejbe lövöm.

Nem Magyarországon élek, mielőtt valaki mondaná, hogy tilos 7,5 Jule fölötti légfegyvert tartani engedély nélkül.



2017. nov. 8. 15:35
 1/5 anonim válasza:
Orvvardászni készülsz mert légpuskát azok használnak a halksága miatt.
2017. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy mi számít annak, de ez nem adott még választ sajna :/
2017. nov. 8. 22:58
 3/5 FöldváriAttila ***** válasza:

Válasz a kérdésedre: a Vadgazdálkodási törvény szerint legalább 1000 joule csőtorkolati energiájú vadászlőszert kell használni őzre, úgyhogy a légpuska szinte biztos csak sebzést okoz. Ettől függetlenül később, jóval messzebb az őz bizonyára el fog pusztulni.


Kész szerencse, hogy nem Magyarországon lőtted a fácánt, mert itt ez a Btk. szerinti orvvadászat, ami börtönbüntetéssel is sújtható.

2017. nov. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a válaszod, igen Magyarországon ez sokkal szigorúbb mint nálunk.
2017. nov. 9. 10:31
 5/5 Kecske.9000 ***** válasza:
Egy 15 joule-os .177-es(4.5) átlövi az őz fejét 50 m-en. Remélem segítettem
2018. aug. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!