Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot ajánlanátok...

Milyen sportot ajánlanátok egy 15 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Eddig kondizni jártam, de ott nagyon kellemetlenül érzem magam. Olyan sportot keresek, ahol csoportos edzesek vannak, de nem csapatsport. A fő cél az alakformálás lenne. Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. nov. 26. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Küzdősportok.
2017. nov. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A CrossFit-et nagyon ajánlom. Más, mint a kondi, csoportos edzések vannak és nagyon hatásos alakformáló. Pár hónap múlva nem figsz magadra ismerni és jövő nyárra bomba alakod lehet tőle.

Ha labdajátékokhoz van kedved, Te tudod, melyik tetszik. Adott a csoportos edzés.

Ha ilyet nem csinálsz, valamilyen állóképességi sportot csinálnék a CrossFit mellett is. Leginkább úszás, mert az egész testet megmozgatja és lazításnak is jó. De lehet futás vagy tavasztól biciki is.

Mivel lány vagy, valamilyen nőies mozgást fejlesztő sportot ajánlanék még mellette: torna, tánc, balett, pilates, RSG, szinkronúszás, műugrás, amihez kedved van.

2017. nov. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Crossfitre én is szívesen járnék, de olyan drága :/

Úgy vagyok mint a kérdező.

2017. nov. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok, folytatom. Ajánlok még néhány sportágat.

Tájékozódási futás. Szép természeti környzetben zajlanak az edzések és versenyek. Egyszerre szellemi és fizikai sport, ami különösen izgalmassá teszi. A szellemi része miatt intellektuális sport, sokan igen sokra vitték a polgári életben is, akik ezt a sportot űzték / űzik.

Triatlon: a szbadban végzett mozgás öröme mellett változatos. Az állóképességi sportok rákfenéje és ellensége az unalom. A triatlon három sportágból áll össze, emiatt sokkal változatosabb, mint bármelyik eleme külön.

Kajak-kenu, vitorlázás: ha szereted a vizet, vízpartot, valamilyen vízi sportot próbálj ki. A sport mellett olyan dolgokat lehet tanulni, amik máshol is hasznosak lehetnek, az összetartás, csapatszellem mellett.

Sífutás: az előbb felsorolt, jobbára tavaszl őszig űzhető sportok mellé jó téli kiegészítő. Magyarország termsézeti adottságai jobban kedveznek a sífutásnak, mint a lesiklásnak. Emellett a felszerelés jóval olcsóbb hozzá.

A fentieket mind kipróbáltam, saját tapasztalat alapján mondom. Ahol a sportág egyéni is, az edzések ott is csoportban közösen zajlanak. Nagyon jó társaság, hangulat szokott lenni mindegyiknél.

Budapesten CrossFit-re is tudok ajánlani kedvező árú, de nagyon jó és barátságos helyet. Meg a többi ajánlott sportágakhoz is.

2017. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!