Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 13 évesen 4km lefutása fél...

13 évesen 4km lefutása fél óra alatt milyen eredmény?

Figyelt kérdés
Tavasszal lesz egy 4km-es versenyem, arra edzek. Ez így nagyon szörnyű?

2017. dec. 16. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
2km 10 perc alatt 14 évesen védőként (foci,közben elég lassú is vagyok) 180 cm,63 kg... döntsd el
2017. dec. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én 43 kg vagyok, 156 cm magas, lány. :C

De most elkeseredtem..

2017. dec. 16. 21:14
 3/7 anonim ***** válasza:
lányként jó
2017. dec. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Igen. Szerintem is jó. Főleg, ha lány vagy.

Azért nem árt edzened folyamatosan..meglásd, egyre jobb eredményeket fogsz elérni.

Tavasszal már lehet, hogy 18-20 perc alatt lefutod.

Arra koncentrálj, hogy tartogasd az erődet, majd a végén, mikor már elfáradtak a versenytársaid, akkor egy erős sprint és szép eredményt fogsz elérni.

Én is voltam futóversenyen. Az 10km-es volt, végig tartogattam az erőmet, majd a legvégén egy hatalmas sprinttel (kb. 30-31km/h sebességgel) feljöttem 6.helyről 2.-ra. Az első az nagyon elhúzott. Kocsival sem érhettük volna utol. :D

2017. dec. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért azzal bizonyára te is tisztában vagy, hogy ez nem egy olimpiai szintidő, de tavaszig még sokat javíthatsz rajta. Nem tudom pontosan, hogy milyen időket futnak a te korosztályodban, de versenyeken biztos, hogy 20 percen belül ér be a mezőny nagy része. De mondani szokták, hogy a győzelem a részvétel, nem a fontos.
2017. dec. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egyelőre tegnap először voltam képes 4km-t végigfutni. Előtte 2,5 km volt a rekord. Szóval nem ezzel az idővel szeretnék nyerni. Tavaszig minimum 3 hónap még van, azalatt szeretnék arra koncentrálni, hogy gyorsítsak ezen, mert eddig azon dolgoztam, hogy egyáltalán végig tudjam futni.

Köszi mindenkinek! :)

2017. dec. 17. 16:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Lesz ez még jobb is, gyorsan lehet fejlődni a tempóban, ha rendszeresen futsz. Csak találj meg egy olyan sebességet, amit hosszútávon is bírsz tartani szenvedés nélkül. Sokkal élvezetesebb lesz az edzés, mégha lassú is vagy, és az alap állóképességedet is jobban fejleszti egy kevésbé intenzív de hosszabb futás.
2017. dec. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!