Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyógyszereket (/vitamin...

Milyen gyógyszereket (/vitaminokat) ajánlott, érdemes és kell oda rakni egy hosszabb túrára?

Figyelt kérdés

Nem csak pár napra, hanem hetekre esetleg hónapokra úgy hogy sokszor napokig nem hogy várost de még emberekkel se találkozunk. Gondolok itt a hegyvidékekre, barlangokra és a nagyobb erdőkre.

Nyilván nem csak gyógyszerekre és vitaminokra vagyok kíváncsi, hanem egyéb eszközökre is (pl.: leukoplaszt, géz stb).

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2018. jan. 11. 18:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nem értem a kérdést? Hova rakni? Ha érzelmes választ vársz, tegyél fel értelmes kérdést. A helyedben olyanok leírásait olvasgatnám akik jártak ilyen helyen. Itt max azt tudod meg mit vinne valaki 2 hetes nyaralásra. Egyébként nagyban függ attól hova mész pontosan, ott milyen sérülések érhetnek, milyen betegségek vannak, és neked milyen alapbetegségeid vannak vagy mire vagy hajlamos. Más kell az Antartiszra a sivatagba, tenger mellé, vagy hegymászáshoz...stb.
2018. jan. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egy teljesen értelmes kérdést tettem fel, arról nem tehetek hogy nem értesz a témához és nem tudsz hozzá szólni semmi értelmeset...

Az európai éghajlatokra gondolok, az Antarktiszba még nem készülök.

Nincs semmilyen olyan betegségem amire külön kéne gyógyszert szednem.

Elolvastam pár oldalt hogy mit érdemes oda rakni, de kíváncsi vagyok hogy itt mit írnak mások vagy hogy ők mit szoktak. Úgy látszik túl nagy kérés...

U.i.:Azért nagyon jó hogy itt a GYK-n minden kategória minden témájánál vannak emberek akik nem tudnak értelmes választ adni mert buták és inkább a kérdés miben létét kérdőjelezik meg!

2018. jan. 11. 18:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Fajdalomcsillapito, gorcsoldo, lazcsillapito, gyomor/belpanaszokra se art valami, legalabb szentabletta. Elsosegely doboz, ha nyaron mentek akkor napvedo, napegesre valami. C-vitamin, magnezium, b6.
2018. jan. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3: köszönöm szépen!
2018. jan. 11. 18:46
 5/11 anonim válasza:
71%
Az a baj, hogy nem tudsz magyar mondatokat alkotni cicamica. Nem oda rakni kell, hanem magaddal vinni. Nem Antarktiszba mész hanem az Antarktiszra. Egy magyar helyesírás szabályait vigyél magaddal mindenképp. Európai éghajlatokra? Pontosan melyikre gondolsz? A hegyvidékire mondjuk Magastátra télen vagy a mediterránra pl. Szicília nyáron? Nagyon nem mindegy. Veled ellentétben némiképp értek hozzá. Szerintem ha ilyen dinnye vagy ne utazz mert el fogsz tévedni.
2018. jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jaj most "nyelvtannáciskodunk" ?! :D

Elírtam egy ragot és valahova nem egy olyan szót írtam ami neked ott tetszik ? :D Hát bocs, megyek vissza az iskolába csak a te kedvedért! Ha még most láttál volna először interneten bárhol egy hozzá szólást megértem ha belekötsz a 99%-ig jó helyesírásomba... de feltételezem hogy nem. Nagyon sok időt töltök egy kérdés vagy egy hozzászólás megírásával, hogy a hozzád hasonló emberek legalább abba ne tudjanak belekötni, (sajnos most elnyomtam EGY betűt)!

És igen éghajlatokat írtam mert több éghajlat érdekel, mert egy olyan túra felszerelést akarok összeállítani amivel itt a kontinensen a legtöbb helyen meglennék egy huzamosabb ideig, de gyógyszerek terén nem vagyok otthon és mertem feltenni egy ilyen kérdést.

Ez a hozzá szólás is csak téged jellemez, hogy nem a kérdésre adsz választ hogy nekem segíts hanem belekötsz, sőt nagyítóval keresed azokat a betűket amiket elírhattam majd okoskodsz itt. Ezért vagy te itt ezen az oldalon, hogy a való életben ért ingereket itt vezesd le?! Pont a te fajtád miatt utálok egyáltalán bárhol megszólalni...

(U.i.: lehet hogy eltévednék egy túra alatt, sőt biztos mert úgy a legjobb, de az is biztos hogy lenne annyi lélekjelenlétem hogy nem pánikolok és rájövök, hogy hol is vagyok. Ezt onnan tudom hogy már évek óta űzöm ezt a hobbit a Balkáni régióban és azért ilyen téren dinnyének nem is mondanám magam ;) )

2018. jan. 11. 23:40
 7/11 A kérdező kommentje:

Ha egy külföldi nem tudná, hogy milyenek a magyar emberek, csak le kéne ültetni, megnyitni neki a gyakori kérdéseket és lefordítani pár választ neki...

Direkt mindenki kötekedik, keresik a másikban a hibát, mert annyira kicsi az önbecsülésük a nyomorult életük miatt és próbálják az egojukat másik ledegradálásával növelni...

Tényleg minden minden témában ez van, nem mer az ember feltenni egy k* kérdést sem, mert a hozzászólások fele csak kötekedés és okoskodás, de semmi hasznos nem hangzik el! Ha hülye a kérdés akkor azért, ha nem akkor azért kötünk bele. Ha nem hülye a kérdés akkor keresünk benne hibákat, hát ha van egy kis hiba amiért azt mondhatjuk neki hogy "ülj le egyes".

Ezért utálom ezt az oldalt, ezért utálok minden olyan helyet ahol 5-nél több ember van és ezért megyek el inkább hetekig el a pi* a természetbe és egyedül ellenni ott valahogy, hogy ne kellejen elviselnem ezt a sok "cement" embert, hogy belém köt folyton!!!

2018. jan. 11. 23:55
 8/11 anonim válasza:
Intelligens, művelt embereknek baromi rossz ezt olvasni. Te nem csak helyesen írni nem tudsz, de magyar mondatokat alkotni sem. Nem 1 szót ütöttél el, hanem minden mondatod teli van hibával. Ha ennyi gondot fordítottál rá és ilyen gyatrán sikerült, akkor talán valóban az iskolába kellene visszamenned. Nagyon szívesen segítek annak akinek érdemes. De te úgy tűnik okosabb vagy mindenkinél....majd megoldod. Ha már annyit utazgattál volna mint amivel kérkedsz, pontosan tudnád mire lehet szükséged. Mindenesetre amiket itt felsoroltak neked az édes kevés lesz egy komolyabb nomád utazáshoz. Nyugodtan menj az erdőbe az oldal használata helyett. Senkinek nem fogsz hiányozni.
2018. jan. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
53%
Majd ha méltóztatsz normális stílusban leírni kb. hova készülsz és mennyi időre, akkor tud neked valaki normál választ adni. Európa kicsit nagy. Senki nem fog neked 125 féle helyszínre és körülményre egészségügyi csomagot összeállítani. A kérdésed így teljesen komolytalan. Olyanoktól akik lefikázol pedig azt ajánlom ne kérj segítséget. Ebben a stílusban tényleg jobb a vaddisznókkal röfögni....
2018. jan. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 zoltan64 válasza:
49%

Nem akarok senkit provokálni vagy megsérteni, de akárhányszor olvasom el a kérdést vagy a válaszokat rá, nem találok olyan egetverő hibát, amiért ennyire meg kéne "kövezni" a kérdezőt, pedig otthon vagyok a témában. :(

Vannak itt tényleg olyan felhasználok akiket egyszerűen orrba kéne csapni egy akadémiai könyvek (de lehetőleg a legnehezebbel), de ez mint szövegelrendezésileg, mint tartalmilag egy korrekt, hasznos kérdés. :)

Szerintem itt a legtöbben tényleg csak rosszindulatból írtak vagy félreolvastak valamit véletlenül. :(

Mondom még egyszer nem akarok vitát. :)

2018. jan. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!