Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rekortánon futástól meg tud...

Rekortánon futástól meg tud fájdulni a talp?

Figyelt kérdés

Koca futó vagyok, alkalmanként 4-5km-t futok, csak hobbiból, nem versenyszerűen.

Eddig mindig betonon/aszfalton futottam és soha semmi gond nem volt. Most kétszer is kipróbáltam a Margit szigeti rekortán pályát, tetszik a helyszín, viszont utána baromira megfájdult a talpam, másnap alig bírtam ráállni.

Egy napon belül elmúlt, de ez akkor sem normális. Azt hittem, a puha gumi jobban kíméli a lábat, ízületeket, mint a kemény aszfalt, nálam mégis itt jelentkezett a probléma.

Nektek mi a tapasztalatotok? Lehet összefüggés? Vagy csak most unta meg a lábam a terhelést?



2018. jan. 12. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Rossz technika, futásra alkalmatlan cipő is okozhat talpfájást, ez nem csak a futófelülettől függ.

Ezen kívül ha gyenge a talpad, pusztán az időnkénti megerőltetés is ki tudja készíteni.

2018. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A túl puha kifejezetten jobban terheli. habár a Margitszigeten néhány éve újították fel, és most elég jó állapotban van. Ettől függetlenül lehetnek egyéni különbségek. Ha többszöri váltogatással azt tapasztalod, hogy a rekortántól fáj, és az aszfalttól nem, akkor térj vissza az aszfalta.
2018. jan. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!