Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes CrossFit-re járni?

Érdemes CrossFit-re járni?

Figyelt kérdés

Mennyire fejleszti az állóképességet, erőnlétet? Mennyire segíti elő a fogyást? Mennyire lehet benne gyors fejlődést elérni?


A mentálisan kihívást jelentő egyedekkel közölném, hogy ismerem a google-t, tudok olvasni, ilyen edzést végző személyek véleményére vagyok kíváncsi.


Mindenkinek köszi az értelmes válaszokat!



2018. jan. 14. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
20%

Nem érdemes crossfitezni.

Semmire nem a legalkalmasabb, +nevetséges és sérülésveszélyes, ahogy rángtóznak.

Azért lett kitalálva, hogy legyen kinek eladni a reebok cuccokat.


Ha erő és állóképesség a cél, akkor a strongmen a leglogikusabb választás, ha nincs lehetőséged erre specifikus terembe járni, akkor erőemelés pár gyakorlattal kiegészítve, gimnasztika +súlyokkal, +cardio megteszi.

2018. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Esetleg tudnál olyan csoportos edzést mondani ami ezeket fejleszti és hasznos is? Mert nekem szükségem van arra, hogy bíztassanak és ott muszáj csinálni. :) Amúgy már másoktól is hallottam, hogy a crossfit nem ér semmit, ezért is írtam ki a kérdést.

2018. jan. 14. 16:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokat lehet olvasni a CrossFit mellett is, ellen is. Kis megszakításokkal csinálom, mióta Magyarországon megjelent, saját testsúlyos edzésssel keverve. Nekem nagyon tetszik, sokat fejlődtem tőle. És ezt látom a velem együtt edzőkön is, fiúkon, lányokon egyaránt.

Formára , erőnlétben és állóképeségben egyaránt fejlődnek. Sokan más sportág mellett, kondicionálásra csinálják, és jól visszahat az eredeti sportágukban is. Olyat is láttam, aki jelentős túlsúllyal kezdte el. Egyre jobban bírta és testkompozíciója hamarosan változásnak indult, a zsír helyét hamarosan izom vette át.

A sérülésveszély hozzáértő edzővel elkerülhető. Ilyet nehezebb találni, mert a Crossfit elterjedésével sok önjelölt edző lépett színre, kihasználva az érdeklődést. Pedig lehet, hogy a tudásuk egy órányival jár a tanítványok előtt, vagy annyival sem.

2018. jan. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Én 3 évig rendszeresen (heti 4-5x) jártam. Az állóképességet nagyon jól fejleszti.

Fogyásról nem tudok nyilatkozni, mert nem volt miből. De ha ésszerűen étkezel és mellette annyit sportolsz, hogy kalóriadeficitet érsz el akkor fogyni fogsz. A fejlődés mértéke szerintem egyéni és függ a befektetett időtől, energiától.

Én elég jól fejlődtem mindenben.

Szerintem ez HOSSZÚTÁVON inkább férfiaknak való sport a nagy súlyok miatt. Nőként évek után már úgy éreztem, hogy már túl izmos, túl fiús kezd lenni az alakom. De ez nem pár hónap alatt alakul ki. Viszont a férfiak alakjának nagyon nagyon előnyére válik.

Lesérülni könnyű, főleg ha ész nélkül csinálod. De bármely sport közben könnyű lesérülni. Főleg, ha súlyzóval dolgozol.

Fontos a koncentráció és a határaid ismerete. Eleinte mindenképp a csoportos edzést javaslom, akkor kisebb eséllyel lesz gond.

2018. jan. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Most eléggé elbizonytalanodtam, de utánaolvasok mindenképp.
2018. jan. 14. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!