Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Férfiként Jógázni?

Férfiként Jógázni?

Figyelt kérdés

Régóta érdekel ez a sport, olyan megnyugtatónak tűnik, és vonz, hogy a saját testsúlyával végzi az ember.

A munkám pörgős és stresszes, nem hiányzik egy rémunalmas kondi vagy csapat sport szerű tevékenység.


Azonban nem egy "férfias" sport,érdekelne, hogy mit mondanának mások erről, ha egy ffi. jógázna.


Oké, tudom hogy mindenki azt sportol, amit akar, senkinek semmi köze hozzá, de a közvetlen környezetében él az ember, ami a véleményével és a pletykával meg tudja keseríteni az embert, ha akarja.



2018. jan. 14. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne férfias a jóga?
2018. jan. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Küzdősportok nem érdekelnek? Tökéletesek levezetésnek pörgős és stresszes munka után. Legegyszerűbb a Box, én azt ajánlom.


De amúgy ha a jóga érdekel, akkor csináld. Valaki balettozik is férfiként, gondolj erre.

2018. jan. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A yoga eredetileg nem sport, nem női szépségbemutató, hanem egy metafizikai tradíció. A szó a megfékezni, leigázni ˇyudj gyökből származik. Uralni a légzést is, a testet is - minden tudat, tudati eredetű, a test is az. Eredetileg férfi lehetett yogi és nő csak a tanrikus nő párja lehetett, mint jogini. De hát nyugatra sok minden máshogy érkezett.. azért az erős, hogy a jóga nem férfias. Az. Menj nyugodtan lehetőleg egy jó helyre (nem zenés bohóckodás, a csend hozzátartozik).

Patanjali Yoga szútrái

[link]

[link]

2018. jan. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, ennek én is utánanéztem, ennek ellenére itt európában, és amerikában is egy "feminin" tevékenységnek van bélyegezve.


Egy tanulmány szerint a jógázó emberek 70%-a nő, nyugaton. Szóval nem alaptalan a benyomásom.

2018. jan. 14. 19:45
 5/9 anonim ***** válasza:

eltorzulnak a tradicionális szellemi dolgok a liberális világban - ez a legrosszabb hatásuk. Attól, hogy inkább nők járnak attól az eredeti spirituális értelme nem változott. Szerintem próbáld meg nem a felszínes megbélyegzések szerint alkotni az értékítéleteidet, hanem saját tapasztalton és tradicionális írásokon keresztül megtalálni azt, ami a Te szellemi utadat segíti. "A munkám pörgős és stresszes" - ezen biztos, hogy változtatni kell. Először is nyugi. Azután ennek is utána nézhetsz (a jóga mellett)

[link]

Ez 100%-ban praxis (a jóga lényege is az, nem sport) - tehát az utánanézés min. 1 személyes kipróbálást jelent. Step by step.

Ráérzel majd, melyik az utad.

2018. jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a nők csak kb 60-80 éve csinálják,míg a férfiak 2000 éve.

de az való igaz,hogy a kimondottan férfi edzésnek alakult jóga és pilátesz mára női edzések lettek.

de ha az edzésen résztvevők aránya hoz zavarba,akkor menj le egy bikram vagy power yoga edzésre,ott kiegyensúlyozottabb lesz a nemek aránya,nem csak egyedül leszel férfi.

amúgy velem volt olyan hogy simán bementem jóga edzésre 20 nő közé egyedül férfi.

de ilyen élményről bővebben-

https://www.youtube.com/watch?v=QQSYo_pC-QA

csak a rendes jóga edzés túl megterhelő ahhoz,hogy ott vigyorogj.

a jóga lényege meg teljesen egyénre szabott,nem lehet behatárolni.

egyeseknek spirituális akármi,másoknak társági alibi megint másoknak meg egy alapos saját testsúlyos edzés.

2018. jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha stresszes a munka nem hiszem hogy pont a jóga fog kielégíteni. Sok múlik a termen meg a közösségen is, szóval jól is elsülhet...
2018. jan. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valóban lehet azt mondani, hogy feminin. Menj el egy edzésre és sírni fogsz utána :)

Ha jól csinálod, akkor baromi kemény és nagyon felemelő mozgás.

2018. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ayano Fuyugaita válasza:

Lehet hogy nem éppen a legférfiasabb sport, de legalább nem veszélyes. Annyira. Nekem valahogy mindig sikerül meghúzni a csuklóm, bár tegyük hozzá, hogy mellette heti 3x két órát rugbyzem is egyesületi szinten. Alapvetően nagyon nyugtató tud lenni a lélek számára. Érdemes kipróbálni mindenképp. Van akinek nem jön be, mert nincs türelme hozzá, de arra az esetre, ha veszi hozzá az ember a fárdtságot... Akkor mindenképp meghozza a gyümölcsét. Ne foglalkozz azzal, hogy feminim sportnak ítélik. Próbáld ki bátran. Egyszer élsz csak, nemde? :D Akinek fontos vagy azt úgysem fogja érdekelni, hogy mit választasz sportként. (És az út végéhez érve amúgy sem fog már számítani, hogy jógás férfi voltál vagy mondjuk olyan aki aerobicozott vagy focizott esetleg kosarazott.)

/15 éves lány/

2018. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!