Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fogadjam el, hogy van...

Hogyan fogadjam el, hogy van aki jobb nálam a sportban?

Figyelt kérdés
Focizom és hát van aki jobb nálam. Nem feltétlenül a csapatba hanem az ismerőseim között. Ez engem nagyon zavar és van, hogy a kedvem is elmegy attól, hogy elmenjek játszani. Múltkor is inkább nem vettem magamnak jó focicipőt mert olyan van a másiknak is aki jobb nálam és feltettem magamnak a kérdést, hogy akkor nekem vajon minek olyan, jó a régi szakadt is.

2018. jan. 28. 12:03
 1/4 anonim válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy mindenkinél van jobb? Akár milyen jó leszel, mindig lesz valaki aki jobb nálad, ilyen ez. Próbálj törekedni, minél jobb lenni és a lehet legtöbb embert lekörözni. Talán ebben az egészben az ajó, hogy van motiváció. Szóval fogd fel motivációnak és célnak ezt a dolgot.
2018. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es, ezt mondd MVG-nek, Messinek, Federernek, Hamiltonnak, Lebronnak, etc etc. (Kisarkított példák, de remélem érted hogy mire gondolok)


Amúgy én is ilyen vagyok, (bár én esportban), vagy fogadd el, hogy vannak nálad jobbak, és sz*rj bele az egészbe, vagy használd motivációnak, hogy még többet fejlődj, ez a két út van, legjobb valószínűleg soha nem leszel, de kit érdekel?

2018. jan. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A foci tipikus csapatsport, ahol sok egyéb alkot egy csapatot. A csapat sikerének kell örülni és persze annak, hogy ehhez Te is hozzájárultál. De emellett tudni kell örülni mások sikerének, és ha ez megvan, ők is örülni fognak a tiédnek.

Próbálj magadhoz képest fejlődni. Ha mindig másokhoz méred magad, az folyamatos kudarcokhoz vezet, mert mindig lesz jobb. Ha viszont magadhoz képest próbálsz fejlődni, akkor kitartó munkával az eredmény garantált.


Arra gondolj, hogy nem vagy profi sportoló, nem a megélhetésed, szerződésed múlik azon, hogy mennyire vagy jó. Nem azért focizol, hogy ki tudd fizetni a számláidat, hanem mert egyszerűen örömet okoz. Na hát akkor koncentrálj a játék örömére, mert ha az elvész a nagy teljesítmény-kényszer miatt, akkor megette a franc az egészet...

2018. jan. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kapus vagyok és ott rajtam nagyon sok múlik. Van, hogy olyan gólt kapok amit egyébként tudom, hogy ki tudtam volna védeni ha mondjuk máshogy mozdulok vagy hamarabb teszem meg. Ezeket a hibákat pedig amiatt követem el mert nem jutottam picivel magasabb szintre, vagyis nem jártam kapusedzésekre és nem volt honnan megtanuljam. Ez pedig bosszantó mikor mégis kivédek egy rúgást egy vetődéssel (amit teljesen magamtól, az interneten látott videókból tanultam) és az mégsem kap akkora figyelmet, csak azt érzem, hogy ha egy jobb kapusunk lett volna akkor azt a helyzetet kivédi. Nem mondják így ki, de érzem. Ilyenkor pedig elgondolkodok, hogy minek is focizzak még hobbi szinten is ha még itt sem becsülnek meg eléggé. Nincs így értelme egy jó cipőnek, kesztyűnek sem.
2018. jan. 30. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!