Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A boulderezésnél milyen...

A boulderezésnél milyen objektív mércék alapján döntik el egy problémáról, hogy mi a nehézségi szintje?

Figyelt kérdés
Nem lehet pusztán szubjektív, mert valakinek egy 5A sokkal nehezebb, mint más valakinek egy 6C.

2018. jan. 30. 10:18
 1/3 anonim válasza:
Erre nincsen semmi fix módszer. Olyanok döntik el, akik már rég óta másznak, így van e téren tapasztalatuk. Persze mindig a fogások távolsága, a fogások fajtája a fő meghatározó. De mindig lesz olyan amit könnyebbnek érzel, és olyan amit nehezebbnek. Ez azért is van, mivel minden út más típusú. Van ami azoknak kedvez kik erősebbek, és van ami dinamikusabb mászóknak könnyebb.
2020. júl. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, igen közben már én is elég sokat másztam, és rájöttem/hallottam. :)
2020. júl. 21. 23:35
 3/3 anonim válasza:
Ezt egy jó útépítő bemássza, és van annyi tapasztala, hogy tudja, hogy milyen nehézségű út.
2022. febr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!