Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Terepfutáshoz melyik cipőt...

Terepfutáshoz melyik cipőt ajánljátok?

Figyelt kérdés

Terepfutásos edzéshez szeretném használni heti kb. 20-30 km, plusz havi egy versenyre ami szintén terepen akadályokkal. Gondolok a kényelemre, a srtapabíróságra, a vízállóságra, a stabilitására illetve kíváncsi vagyok hogy milyen tapasztalaitok vannak.

Asics Gel-Sonoma 3 GTX:

[link]

Salomon Speedcross 4 GTX:

[link]



2018. febr. 1. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Asics Gel-Sonoma 3 GTX cipőm volt teljesítménytúrákhoz és néha néha terepfutáshoz vettem fel. Átlagos kényelem és nem túl jól tapadó talp...

Esőben nem ajánlom érzed ahogy egyre nedvesebb lesz benne a lábad. És 4 hónapot bírt ki aztán kiszakadt.

2018. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A két cipő nem egy ligában játszik :) Nem véletlenül kerül 2x annyiba a Salomon mint az Asics. Elég csak a talpuk mintázatát megnézni, a Speedcross 4-nek fél centis, kiálló bütykei vannak, a Sonoma talpa csak alig recézettebb, mint egy aszfaltos cipőé. A Salomon egy profi terepfutó cipő kimondottan nehéz terepre, az Asics pedig inkább egy átmenet az asztalt és a terep között. Könnyebb terepre, száraz körülmények között elég lehet, de sokat nem szabad tőle várni. Amúgy vicces, mert pont ez a két cipőnk van, feleségem nemrég vette az Asicset, egy könnyebb terepversenyre kipróbálta, állítólag kényelmes és arra a terepre elég is volt, de a sárosabb részeken már csúszkált. Én a Speedcross 4-et használtam már teljesen havas-jeges terepen illetve bokáig érő, agyagos-saras dagonyában is, de egyszer sem csúsztam még el vele, olyan jól tapad. Viszont ha netalántán aszfaltra tévedsz vele, érződik, hogy az nem neki lett kitalálva. Röviden összefoglalva, ha heti 20-30 km-t akarsz futni és versenyeznél is benne, én mindenképp a komolyabb cipőt ajánlanám.
2018. febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2018. febr. 3. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!