Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen az egészséges mozgás?

Milyen az egészséges mozgás?

Figyelt kérdés
Az világos, hogy a mozgás elengedhetetlen az egészséghez, ugye orvosok azt javasolják, hogy napi min. 30 perc mozgás kellene. Na de milyen legyen a mozgás? Teljesen mindegy, hogy milyen az a mozgás (futás, úszás, kerékpár, joga, kardió, street workout, súlyzós edzés, hiit, stb.)? Nem a fogyás miatt hanem az úgynevezett egészség megőrzése végett. Az is jó ha az edzőteremben súlyzó és kardió megy vagy otthon saját testsúlyos edzést és jógát tolja valaki vagy futás és hiit párosa az igazi? Meg tudja nekem mondani valaki melyik az a mozgás ami elég az úgynevezett egészséges életmódhoz.

2018. márc. 1. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha egészséges vagy, és normális a súlyod, nem akarsz bikinimodell vagy alsógatyamodell lenni, akkor szerintem a napi szintű sétálás, és hetente néhány futás, vagy bicajozás vagy úszás elegendő lehet, és egészséges.
2018. márc. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A lényeg a mozgás. Ilyenkor a nyugalmi állapothoz képest jobban dolgozik a szíved, a tüdőd, és jobban dolgoznak az izmaid. Nem vagyok szakember, de szerintem minél több testrészedre hat ki a mozgás, annál jobb. Így például az úszás valószínűleg jobb, mint a gyaloglás. Nyújtó gyakorlatokat is érdemes végezni.
2018. márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!