Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon jó lenne ha válaszolnát...

Nagyon jó lenne ha válaszolnátok minél többen mert érdekel mit gondoltok.12 éves vagyok és szeretenék versenyszerűen balettozni. Van esélyem hogy profi táncos legyek?

Figyelt kérdés
Fél évig ritmikus sportgimnasztikáztam most lovagolok versenyszíntűen. Nem szoktam edzeni de nagyon ritkán nyújtok egy kicsit és spárgázok és még így is lejebb van sokkal a spárgám. Elég magas és vékony vagyok.Nem szoktam hozza a kemény edzéshez de ha elkotelezem magam akkor kitartok mellette. Szerintetek?

#Balettozhatok #még profi szinten?
2018. ápr. 13. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "versenyszerű" balett, mert az inkább művészet, annak ellenére hogy erős és hajlékony fizikum, és rengeteg gyakorlás szükséges hozzá. 12 évesen viszont már nagyon elkéstél a balettozással, ha valaki "vinni akarja" valamire, az kb. 4 évesen kezdi, és napi szinten gyakorol több órát. Ettől függetlenül balettozhatsz, de ne számíts arra, hogy befutsz vele, de arra se, hogy pénzt keresel vele.

De ha a tánc érdekel, van más stílus, mint a balett, nézz körül, ha mindenáron megélhetésként akarod, és nem hobbiként.

2018. ápr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Semmi esélyem sincs ahhoz hogy profin csináljam?
2018. ápr. 13. 21:55
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt esetleg még nem tudod hogy hány éves korig lehet ,,profin" balettozni?

2018. ápr. 13. 22:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha 4 évesen elkezdted volna, még harminc évesen is lehetnél profi balerina - ha tehetséges vagy, kellően elkötelezett és megvan a megfelelő genetikád hozzá. Szóval, mivel 12 vagy, elkéstél a profisággal, de már elsőként leírtam egyszer. Szóval engedd szépen el ezt az ábrándot. Táncolj, ha van kedved, az örömmel végzett mozgás nagyon fontos, de ne görcsölj rá a "profiságra". Balerinának lenni pedig nem egy leányálom, ahogyan gondolom elképzeled, hogy felveszed a tütüt és dobálják neked a virágot. Ez nem erről szól.
2018. ápr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem leányálom, tisztában vagyok vele. Esetleg a műugrás szóba jöhet?
2018. ápr. 15. 08:50
 6/6 anonim válasza:
Szerintem azt csináld amit szeretsz, úgy, ahogy tudod, és ne foglalkozz vele, milyen szintre juthatsz el. Egy profi is lesérülhet, mégsem azzal foglakozik, hogy el sem kezdi, mert úgyis le fog sérülni.
2018. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!