Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egyetemisták nektek volt...

Egyetemisták nektek volt időtök sportolni?

Figyelt kérdés
10.-es átlagos diák vagyok. A Sotéra tervezek menni. Az a helyzet, hogy a szenvedélyem a sport, mozgás. Versenyszerűen úszok, néha kondizok és rengeteg nyári Rubint Réka-féle alakreformtáborba járok. Sajnos a gimiben is kevesebb idő jutott a sportra. Az egyetem pedig sajnos 2-szer ilyen nehéz lesz. Nektek egyetemistáknak van időtök a sok tanulás mellett mozogni és sportolni? Összelehet egyeztetni a sportot a tanulással? Persze ha igen biztos nem lesz időm rá annyiszor de akkor is kell élni. Unokatestvérem a CEU-n végzett még 4 éve annó és neki állítólag semmi ideje nem volt rá. Na mind1. Remélem lesz bíztató válasz is😊
2018. máj. 5. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen szakra? Az Orvosi állítólag nagyon melós, a többiről azt hallottam lazábbak.

Attól is függ akarsz-e egyetem mellett dolgozni.

Amúgy általában az egyetemre járók szokták ilyesztgetni a fiatalabbakat, hogy milyen nehéz, viszont ez legtöbbször kamu. Én a BME-VIK-en végeztem pár éve Mérnökinformatikusként és az nagyon light-os volt. Már a gólyatáborban is azzal riogattak, hogy lehetetlen elvégezni időre, de valójában sokkal kevesebbet kellett tanulnom ott, mint gimi mellett. Én a másodévtől kezdve heti 3-4 teljes napot dolgoztam mellette és még így is volt időm sportolni, és időben befejeztem az egyetemet jeles eredménnyel, van is erre statisztika, hogy a végzés időpontjában az itt tanulók 90% már dolgozik. (A nehéz képzéssel riogató emberek a BME-n egy órára nem mentek be, végigitták az egész félévet, majd a ZH/Vizsga előtti este elkezdtek jajveszékelni a facebook csoportokban, hogy milyen nehéz az anyag, majd a ZH/Vizsga után nagymellel kiírták, hogy megbuktak és elkezdtek mémeket gyártani arról, hogy mennyire teljesíthetetlen a tárgy, és mennyire nem magyarázzák el azokon az előadásokon, amikre ők amúgy be sem mentek...)


Néhány tipp:

-Van egy ingyenesen elvégezhető kurzus a Courserán: Learning How To Learn a neve. ( [link] Nekem nagyon sokat segített abban, hogy hatékonyabban tanuljak. (Itt elég rendesen kifejtik, hogy a pihentető alvás és a sport megtérülő befektetés a tanulás során)

-Ha végképp nincs extra időd sportolni, akkor járj be biciklivel egyetemre. Ugyanannyi idő, mint BKV-val cserébe sportolsz útközben.

-Egyetemen lesz kötelező sport, persze nálunk ez csak heti 1 óra volt...

2018. máj. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló vagyok.


Eszembe jutott még pár dolog:

Kapás Boglárka az ELTE-n tanult, mikor az olimpiai bronzát úszta. Cseh László meg a BME-n műszaki menedzserként tanult, és mellette olimpiai érmeket gyűjtögetett. (Persze nem tudom mennyire haladtak mintatanterv szerint a tanulmányaikkal.)


Esetleg a doris_delicios_dishes nevű instagram profilt is megnézheted. Aki ezt vezeti, rendszeresen hosszabb távokat fut (maraton, félmaraton, 30 km stb), amik már önmagukban is időigényesek, a felkészülésről meg nem is beszélve. Ő pont a SOTE-ra jár orvosira a profilja alapján. (nemrég találtam meg egy 14 km-es futóverseny után hashtag-ekre keresve a profilját, és eszembe jutott róla a kérdésed)

2018. máj. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!