Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túrabakancs? Melyik lenne...

Túrabakancs? Melyik lenne jobb választás?

Figyelt kérdés

Decathlonos Forclaz 700 18000 ft-ért, vagy Salomon Campside mid 5 GTX 21000 ft-ért?


Főként középhegységekben való egynapos, vagy többnapos, sátrazós túrázgatáshoz kellene. Viszont emellett szívesen betévednék olykor magasabb hegyvidékre is vele, és/vagy teljesítménytúrázni.


Strapabíróság, vízállóság, súly/kényelem szempontjából melyik az ideális választás egy közepes/amatőr szintű túrázónak?



2018. máj. 8. 20:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Mindkettő akciósan van. Forclaz 25ezer helyett 18ezer, a Salomon 43ezer helyett 21ezer ft.
2018. máj. 8. 20:27
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesítménytúrázom. Decathlonos Forclazban nem tudok 30-nál nagyobb távot menni, részint keskeny a lábfejemre, részint a csillapítása vacak, nekem megfájdul benne a térdem.

Ugyanakkor ismerek olyat, aki 100-as túrákat tol benne.

Salomon nekem nagyon jó, nagyon kényelmes, egyetlen hibája, hogy szerintem nem túl tartós. Nem bír ki 1500 km-t. Viszont nekem, mint szélesebb lábfejű egyénnek, nagyon kényelmes.

Szerintem próbáld fel mindkettőt, kicsit menjél benne, és amelyik kényelmesebb, azt vedd.

Sajnos így sincs rá semmi biztosíték, hogy hosszabb távon be fog válni. Az ember előbb-utóbb kitapasztalja, hogy neki melyik modellek jók...

2018. máj. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld!

Még annyit, hogy a vízállóságot hozza ez a Salomon modell? Sajnos kevés infót leltem fel róla a neten, de volt aki írta, hogy a goretex ellenére lazán beázott. A Forclaznál viszont kifejezetten ígérik a vízállóságot. Súlyra a Forclaz többet nyom: 506g/cipő. A Salomon Campside-ot ehhez képest azért könnyebbnek érzékeltem, kérdés, hogy ez az én "hobbitúrázó"-esetemben nagy probléma-e? (Jó, azért a decathlonos sem nyom egy tonnát...)

2018. máj. 8. 23:41
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden bakancs csak bizonyos ideig vízálló... Ami bármeddig, bármilyen körülmények között vízálló, az sajna csak a gumicsizma.

Nekem 2 decás lábbelim volt, az első pár túrán nagyon jól vízállók voltak, de mihelyt a gyári impregnálás feladta, fújhattam és bármilyen szprével, az első cseppre beázott.

Salomon nekem hosszabb ideg bizonyult vízállónak, bár nekem nem ez a modellem van, mint neked. Valamint impregnálás után tovább bírja. Az a lényeg, hogy impregnálás előtt nagyon alaposan meg kell takarítani.

Illetve, latyakban, vizes fűben SOKKAL kevésbé vízálló bármi. A Salomonnal vagy a Keen bakancsommal átmegyek egy patakon simán, és attól nem ázik be, hogy belelépek a vízbe, mert az ugye rövid ideig tart. De ha megyek egy órát vizes fűben vagy latyakos hóban, azt jobban megérzi.

Amúgy én a Keen bakancsait is nagyon ajánlom, főleg széles lábfejre nagyon kényelmesek.

2018. máj. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!