Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Utcai verekedésben hogy kell...

Utcai verekedésben hogy kell megfejelni úgy valakit hogy hatástalanná tegyem?

Figyelt kérdés
Sokan belémkötnek, általába tudjátok beszolnak, lokdosnek, meg beleállnak az arcomba, na most mikor beleállnak az arcomba akkor hirtelen megragadom a nyakát vagy a grabancát és megfejelném, utána az egyik kezemmel fognám ugyanúgy és belehúznám a fejét a könyökömbe, tehát fejbekonyokolnem csak rasegitenék a masik kezemmel, ez hatásos lehet? kivitelezheto? regebben egy evig bokszoltam tudok utni is, de azt hallottam ha nem eleg nagy az utoerom meg a masik kitarto akkor nagyon szet kell sorozni hogy ne tamadjon mar vissza, de azt is mondtak hogy ez a modszer tuti hatasos ha sikerul kivitelezni es ket mozdulatbol el is lett intezve. de bokszon csak utni tanultam meg nem fejeltem meg senkit ezert kerdezem hogy van egy technikaja vagy csak siman megfejelem az orrat vagy az arcat a homlokommal meg a kezemmel is belehuzom? tapasztaltaktol szeretnek valaszt kapni. olyan valaszok hogy ne csinald nem kellenek mert magam akarom vedeni, mint irtam belemkotnek beleallnak az arcomba akkor az mar verekedni akar nem lehet elintezni szoban. illetve utolso kerdesem az lenne, hogy ha ilyen van esetleg a felutes allra jobb lehet mint a fejeles konyokos kombo? fejeles terdelest is mondtak de megolni nem akarok senkit. csak hogy ne kelljen fel es ne ugorjon nekem ujra.

2018. máj. 11. 12:40
 1/9 A kérdező kommentje:

a kulcsszavak kozott azert szerepel a muay thai es a kuzdosport mert az ezekhez erto emberek is hasznos valaszokat adhatnak sot, a muay thaiosok ertenek a konyokosokhoz is. szeretnek minden kerdesemre valaszt kapni ha lehet es minel tobb informaciot szerezni. koszonom elore is a valaszokat

19 F

2018. máj. 11. 12:44
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem olyan amit egy itteni leírás vagy egy 5 perces youtube tutorial alapján megtanulsz.

Ahhoz hogy ne keljen fel el kell ájulnia...lehet agyrázkódása utána meg bármi ha úgy esik. Ne legyél ilyen primitív mert a végén

Te sokkal nagyobbat fogsz kapni és még meg is büntetnek

2018. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
tudom, de irtam a kerdesben is hogy ha belemkotnek meg kb az arcomba vannak nincs mas lehetoseg, keselni is alartak mar mert nem volt nalam cigi, de szerencsere szorakozohelyen volt es voltak tobben igy nem lett semmi, de ha csak ketten vagyunk es az arcomba van tehat nincs menekules valamit tennem kell, ezert kerem hogy segitsetek es valaszoljatok mindenre, bokszoltam bunyo teren van tapasztalatom de csak oklozes teren, de ezt leirtam a kerdesben, mindenesetre koszonom a valaszod, ment a zold kez
2018. máj. 11. 12:54
 4/9 A kérdező kommentje:
meg ha elajulna nyilvan rahivnam a mentot nem hagynam ott az ut szelen
2018. máj. 11. 12:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Amire felhívnád a mentőt, már magához térne és ánuszrózsán szúrna.

Szerintem ilyen esetben gyorsan guggolj le, húzd le a nadrágját és fuss!

2018. máj. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A könyököt , nem érdemes erőltetni , helyette inkább a birkózást . Netán még egy clinch-ből való térdelést . Ha már olyan közel van az ellenfél hogy szinte csókot nyomhat az orrodra , az régen rossz .


A fejelés nem rossz de ne feledd hogy magadnak is okozhatsz károkat . De ha mégis ezt akarod alkalmazni , akkor érdemes a szemébe vagy orrába fejelni .


Vissza a könyökhöz . Könnyű vele elvéteni a célt . Így egy testharc stílussal jobban járnál , mint írtam a birkózás nagyon megfelel ennek a célnak .

2018. máj. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

fejelésre itt egy jó páros gyakorlat 3.33 körül-

https://www.youtube.com/watch?v=fhqgn3eoRXQ

egy haverral kigyakorlod először stabil állásból,majd oldalmozgásból,végül kombinációk közt pontütőzés közben,utóbbit kb 1000x ismételve az edzések alatt és akkor jól fog menni.

egyébként meg alap taktikai hiba ha a kötekedőt ütőtávba engeded megtorlás nélkül,mert ezzel azt üzened neki,hogy alárendelődő csicska vagy,mert engedted és még jobban felbátorodik.

szóval érdemes a támadást akkor megindítani,ha egyértelműen kötekedő a szitu,de még nem ért be ütőtávba.

magyarul felismered,hogy egyértelműen keménykedik és mielőtt érvényesülhetne megelőzöd azzal,hogy csirájában fojtod el azzal hogy te támadsz.

2018. máj. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 wrestler56 ***** válasza:
100%
Én is azt ajánlom, amit Korbács: Gyakorolj egy haverral. A fejelés piszok kockázatos technika. ha nem rutinból csinálod, ráfaragsz. A vidin látható gyakorlat jó, mert nem engedi a támadót kimozogni. Sok sikert a gyakorlatban, majd írd meg az eredményt, ha lesz.
2018. máj. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kapitány_úr ***** válasza:

1) Először is szokd meg, hogy a homlokoddal ütsz, mert "megcsapja azért az agyat".

2) Az ellenfél homlokára sose fejelj. Helyette vagy az orr porcos része, vagy pedig a két halnték-homlok közti terület.

3) Ahhoz, hogy ne tudjon visszafejelni - mi úgy tanultuk - fogd meg átellenben a vállát. Értsd: pl. jobb kezeddel az ő jobb vállát. Ilyenkor te tudod őt fejelni, meg odarántani, ő téged viszont nem.

4) Technika. Ki kell gyakorolni. Levegő a mellkasba, és ahogy fújod ki teljes testtel, mint egy ostor odacsattintod a fejed. Viszont figyelj, hogy homlokkal találd el, ne a homlok felső szegletével, mert az már neked fog sérülést okozni.

5) Ahova érdemes fejelni: oldalborda, máj, gyomorszáj(?.. ha erős a fejelésed), és a fej részei.

2018. máj. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!