Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez normális így?

Ez normális így?

Figyelt kérdés
Kb. 8 hónapja járok Crossfit edzésre, mikor el kezdtem járni észre vettem hogy le ment pár kg, formásabb lettem meg voltam elégedve magammal. Örültem is mivel ez volt a célom de kb. 3 hónapja eléggé ki kerekedtem...Kg-ban semmi változás nincs, de láthatóan nagyobb a combom, a hasam is...Amikor el kezdtem akkor jóval kisebb súlyokkal dolgoztam mint most, és folyamatosan egyre nehezebb súlyokat kaptam mondván :-az izmom nem fog fejlődni . - el fogom veszíteni a jelenlegi izomzatom is ha csak kis súlyokkal dolgozom. Korábban jártam személyi edzőhöz és 3 hónap alatt nagyon szép formám lett, 3x jártam egy héten + 3x 1óra kardió. Jelenleg csak 3x járok Crossfitre, de gondolkozok hogy nem igazán fogok járni ennyit, illetve egy hete kb. minden nap vagy minden másnap járok futni. Esetleg gondoltam arra , hogy edzés előtt vagy után még kardiózok a teremben . Az edző szerint sokat eszek azért van ez, de nagyon odafigyelek az kajára az elejétől fogva...

2018. máj. 14. 13:53
 1/1 anonim válasza:

Kikerekedtél alatt azt érted "zsír" került rád vagy az izmaid lettek kerekebbek, nagyobbak?

Ha zsírosabb lett a tested, akkor valóban több a kalória bevitel, mint amit elégetsz, lehet régebben kardióztál, de ez most nincs és a tested kevesebb kalóriát éget el emiatt.

Ha a futástól változik a kerekséged, akkor ez a helyzet.


De nem írtad, hogy mekkora súlyokkal kezdtél és most mekkora súlyokat használsz edzésnél?


Ha nagy súlyokat, akkor ne csodálkozz, hogy nagyobbak lettek az izmaid, főleg, ha sok fehérjét viszel be mellé, mert akkor van is miből épülnie az izomnak.

És lehet, hogy ez amúgy normális, (mármint, hogy nő az izomtömeged), csak te nem testépítő babérokra vágysz, hanem az atletikus izomzatra és ezért nem tetszik amit látsz magadon.


Vegyél egy olyan mérleget, ami mutatja a teszt víz és testzsír százalékát és izomzat mennyiségét és ott simán megmutatja a mérleg, hogy pontosan mi a helyzet.

Zsír vagy izom gyarapodás történik /történt nálad.

2018. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!