Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Taekwondo VS. Birkózás. Ki...

Taekwondo VS. Birkózás. Ki győzne és miért?

Figyelt kérdés
Tegyük fel egy koreai teakwondo-s megküzd egy ukrán szabadfogású birkózóval. Egy súlycsoportban vannak. Gyors sípcsont az iszonyú erős karok és vállak ellen, rúgások a test-test elleni földharc ellen. Mindegyik csak a saját stílusában lévő szabályok szerint küzd (semmi más, egyéb harcművészetekben megtalálható technikát nem alkalmaznak.) Véleményekre vagyok kíváncsi, indokkal együtt. Tudom, hogy az nyerne aki a saját stílusát erőlteti a másikra, de mégis konkrét válaszokat/véleményeket várok.
2010. jún. 14. 21:40
 1/2 anonim válasza:
Nem vagyok jártas egyikben sem, de az alapján amit leírtál szerintem az győzne aki előbb támad. Ha a birkózó a földre rántja a koreait ott már nem tud rugdosni, és nem erősebb nála. Viszont ha a koreai jó erősen lábon rúgja már sántítani fog, visszahúzódik, ugrál körülötte egy kicsit, másik lábát is megrúgja, utána földön marad. De az is lehet hogy miután az egyik lábát megrúgta, elkapja a birkózó és mínusz 1 lábbal legyőzi, vagy a második rúgásnál kapja el és vagy legyőzi vagy nem(nem tudom mennyit számít, mennyit használják a lábukat a birkózók).
2010. jún. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Egyébként youtube-on vannak videók különféle harcstílust űzőkről összecsapások, rákereshetsz talán ilyen is van.
2010. jún. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!