Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek Asztmám van?

Szerintetek Asztmám van?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy folyamatosan Futok, terhelem magam viszont semmi fejlődés..

Mindennap tesi órán futok ameddig kinem fulladok teljesen.

Folyamatosan járok úszásra.

Heti 3x megyek boxolni...

Ezek mind agyon terhelik a tűdőmet.

Viszont 4-5kör futás után meghalok. Kész vége és meg kell állnom, mert kiköpöm a tüdőnet annyira elfáradok...

Ahogy vissza emlékszem, volt már párszor ilyen kisebb fulladás, de ezkre azthittem hogy csak szimplán félre nyeltem.. más tünetet nem észleltem magamon. Ti mit gondoltok? Vagy mit tanácsoltok? Lehet csak rosszul veszem a levegőt vagy ez tényleg Asztma?



2018. máj. 29. 11:42
 1/5 anonim válasza:
Én asztmás vagyok és a Vidi korosztályos csapatában vagyok védekező középpályás. 10 kilómétert futok naponta, nem fáradok el, távfutást is szoktam csinálni... Egyszerűen az a kérdés, hogy mennyire vagy terhelhető. 5.-ben még én is elfáradtam egy sprint után, most már semmi.
2018. máj. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kb 4 éve van ez, és most gimi 1.be járok..
2018. máj. 29. 18:23
 3/5 anonim válasza:
Menj el asztma orvoshoz. Felír neked gyógyszereket, ami tágítja a tüdőd. Bár ezt már gyerekkorban kikellet volna szűrni.
2018. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még egyszer nem voltam tüdő szűrőnél lehet azért nem derült ki, de most elfogok menni. Köszi a választ
2018. máj. 30. 14:38
 5/5 anonim válasza:
A saját tapasztalatom alapján túl gyorsan futsz, ezért fulladsz meg/ki. Én úgy tudtam rajta javítani, hogy olyan tempóban futottam (vagyis inkább kocogtam), aminél még kényelmesen tudtam beszélgetni.
2018. jún. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!