Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gördeszkát vegyek...

Tl123 kérdése:

Milyen gördeszkát vegyek városi használatra?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem vagyok profi a deszkázásban, nem tudom milyenre lenne szükségem. Valami elektromos meghajtásura gondoltam amivel nagy távolságokat lehet megtenni és nehéz leesni róla. 60-80 ezer körül mit érdemes venni? Többet kellene rá költeni vagy esetleg olcsóbban is vannak megbízható modellek?

2018. jún. 9. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Közlekedésre nagyon nem alkalmasak, főleg 60-80 ezerért. (tapasztalatból)
2018. jún. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én belvárosi közlekedésre egy 6.000 forintos Hervises 22"es moove candyboardot használok, olyan mint a Penny Board, csak gyengébb minőség jóval olcsóbban.

Arra, hogy sétatempónál gyorsabban és kényelmesebben eljussak A-ból B-be tökéletes, emellett jó kikapcsolódás csak úgy gurulgatni is a városban.


Elég sok előnye van... Gumis a kereke, tehát halkabb mint egy rendes gördeszka és jól lehet vele venni az útburkolati hibákat, patkákat, kavicsokat, egyéb akadályokat (amikkel tele van Budapest). Mivel kicsi, könnyen el lehet férni vele a járdán is az emberek között, élesebben lehet vele kanyarodni mint egy longboarddal, így jól lehet cruiseolni az emberek között. Elég gyorsan gurul egy hajtásra is. Könnyű cipelni, kis helyen elfér. Piszok olcsó.


Nyilván meg kell tanulni hajtani, közlekedni vele, eleinte nem tűnik könnyűnek, de az alapokat egy kis segítséggel 15 perc alatt el lehet sajátítani, fél óra gyakorlás után már könnyedén tudsz vele gurulni és kanyarodni egyenesben. Eleinte fura lesz, nehéz a lejtőn fékezés, hirtelen éles kanyarodás és a patkák piszok idegesítőek, de minél többet használod, annál könnyebben megy és egy idő után el se fogsz tudni képzelni ennél kényelmesebb és praktikusabb közlekedési módot.


Én tavasz óta közelkedek vele a belvárosban és egyszerűen imádom.


Szerintem egy elektromos deszka tekintve a magyar útviszonyokat felesleges, használhatatlan, legfeljebb külvárosi közlekedésre lenne alkalmas, de nem mindennapi városi használatra. Minden tele van járdaszegélyekkel, repedésekkel, stb, amiket gyanítom nehezebb bevenni vele, míg egy gördeszkval ha ügyes vagy átugratod/átgurulsz rajta/kikerülöd, azonnal tudsz reagálni: gyorsítani, lassítani. Egy kis tapasztalattal érzed, milyen akadályt hogy tudsz bevenni.

2018. aug. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!