Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetet válasszak?

Milyen harcművészetet válasszak?

Figyelt kérdés
Egy 38as 104 kilós 175 cm magas ffi vagyok!elsődleges célom,hogy fogyjak és jó kondiba kerüljek,de fontos,hogy hatékony harcművészet ág legyen,mert az se hátrány ha meg tudnám magam védeni esetlegesen ha arra sor kerülne.természetesen ilyen korban már nem verseny szinten szeretnék megtanulni de legyen hatékony a stílus!Nekem Nyíregyháza van legközelebb ahol tudnám csinálni az edzéseket,sőt már nézegettem is milyen lehetőségek vannak,nekem amik szimpatikusak,pl bjj,krav maga,es amitől én kissé ódzkodom,de ugyis mindenki ezt fogja ajánlani,mondván hogy a legkeményebb a thai box.nagy MMA és UFC rajongó vagyok,és az is érdekelne ha vki ajánlana párosításba,hogy mihez mi illik,pl egy thai bokszhoz menne e a bjj pl,mert Nyíregyen egy helyen oktatnak mind2t,viszont külön-külön ahhoz meg sok pénz is kellene h párhuzamosan nyomjam a kettőt meg az edzések is más időpontban vannak,és akkor szinte minden nap edzőteremben kéne lennem,ezt nem vszinű h 38 evesen mar birnam fizikailag de anyagilag se hiszem.a krav maga is erdekel,erről tud e vki konkretumokat,h kemény e valoban annyira hatekony e mint allitjak stb.

2018. jún. 17. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Fitnessz és önvédelmi szempontból is azok a jók, amikben full contact sparring van, vagyis ellenálló ellenféllel való gyakorlás, aki ismeri ugyanazokat a technikákat, amiket te is. Ezért amik jók, azok a box, thai box, brazil jiu jitsu és a birkózás. Mind a négynél elég kemény az edzés, biztos, hogy fogsz velük fogyni, izmosodni, bármelyiket is választod. Párosítani a négy közül bárhogy lehet, mindegyik jó kombináció, úgyhogy próbáld ki mindet, meglátod, melyik tetszik jobban, illetve időben, árban hogy jön ki jobban.
2018. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 palilaci ***** válasza:

A nyiregyi continental arenaban:

Judo. Ellentetben sok masik klubbal, a mienk foglalkozik felnottekkel is ugyanugy, ha van alap akkor pedig szinten visznek versenyre. Megtanulsz eloszor esni, tompitani, helyesen gurulni a dobasok erejet elvezetni. Giben zajlanak az edzesek es a kuzdelmek. Tilos utni-rugni, elsodleges cel az ellenfel megdobasa, gancsolasa tehat a tanult technikakkal valo foldrevitel. A judoban szerepet kapnak a kulonbozo fojtasok, karfeszitesek es leszoritasok, am itt az elsodleges az alloharc. Ezert tartom jobbnak onvedelem szempontjabol mint a brazil jiu-jitsut ami kivalo stilus, csak a ketrecbe valo.

Az edzesek nalunk kelloen intenzivek. Egy edzes 2 oras, abbol fel ora bemelegites. A kovetkezo 45-1 ora erosites es technika, a maradek ido alloharc es foldharc full kontakt kuzdelmek. Van ovrendszer ami plusz motivacio. Vasarnap-kedd-csutortok vannak a 2 oras edzesek 17 oratol, hetfo-szerdan pedig 18tol-19ig erosites es gi nelkule kuzdelem.

A tagsagi egy honapra 4500ft, az edzo Stamusz Péter.


A belvarosi meki mellett van a Ring Body fight klub.

Itt kickboxot oktatnak k1 szabalyrendszerben. Az edzesek masfel orasak, 20 perc, aztan nyujtas, arnyekolas, zsakolas es technika, majd kuzdelem. Mindig maskepp epul fel az edzes. Az edzesek heti 3x vannak annak fuggvenyeben hogy kihez valtasz berletet. Az edzeseket Gönczi János vagy Gönczi Alex szokta tartani. 6000ft egy honapra.


A kickboxot itt 4 honapig uztem, a judora mar tobb mint 1 eve jarok.


Krav maga, wing tsun, "mma", csimpi edzoterme. Na ezeket nem ajanlom. Semmi szinvonal, kamu technikak vagy a full kontakt kuzdelem teljes hianya jellemzi az elobbi kettot. Az utobbiak meg no komment. Ezekkel a gyer valamikkel pedig nem fogod magad megvedeni.


Ha mindenes stilust szeretnel akkor a jujitsut ajanlom. Nyiregyen a kelemen ryut oktatjak. Versenyekre is jarnak a sracok es eleg kemenyek.

2018. jún. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kercsak ***** válasza:

Szerintem még ezt is nézd meg:

[link]

Nagyon hatékony önvédelmi képzés, és versenyzésre is lehetőség van.

2018. jún. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Palilacival ellentétben azt javaslom, hogy állóharc rendszert válassz.

A földharc tudás nagyon hasznos de önvédelmi szempontból igen rizikós mutatvány és legfeljebb csak kiegészítő elemként ajánlható.

2018. jún. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 palilaci ***** válasza:
Palilaci ajanlotta a kickboxot, a judo pedig nem foldharc, hanem testharc, nem torekszik a foldon valo hempergesre, elsodleges cel allva maradni es az ellenfelet a foldhoz csapni vagy gancsolni. Tatamin ez utan termeszetesen felall a delikvens, de az utcan valo dulakodasnal egy jol vegrehajtott foldrevitel nem marad el egy jol iranyzott jobb egyenestol se gyorsasagban se hatekonysagban ha megfelelo szinten van a vegrehajtoja.
2018. jún. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Őszintén bevallva,nekem szimpatikusabb a kick-box,a judó meg ilyen test-test ellen való küzdelem már rendőrsuliban sem volt szimpi sokkal jobban szerettem boxzsákot püfölni illetve a kedvencem az volt amikor párban álltunk és partnerem fogott egy szivacsot én meg rugtam ahogy csak bírtam,mmint a szivacsot de úgy hogy neki ne okozzak fájdalmat,meg a kick-box az ha jol tudom sport jellegű dolog viszont pl a thaibox már elegyítve van a thai-filozofiával meg thai kultúra ami engem egyenesen taszít,minthogy a japán karate is sok-sok távol-keleti vallásfilozófiát tartalmaz de persze lehet,hogy ezeket nem kötelezik,hogy tanuljam,mert nem is szeretném,mivel keresztény vagyok,nem akarok semmi kulturát-filozofiát magambaszívni hogy ugy mondjam,még a krav-maga érdekel,vajon nyiregyen mennyiért oktatják mert állítólag drága.
2018. jún. 20. 11:35
 7/9 anonim ***** válasza:
A thai-box már inkább küzdősport, mint harcművészet, nem fogják a fejed semmi filozófiával tömni. Ellenben a striking küzdősportok közül egyértelműen a legjobb. A boxszal együtt, de ha rúgni szeretsz, akkor inkább a thai box. A krav magát nem ajánlom, abban olyan technikákat tanítanak, amiket sparringban nem lehet kipróbálni, ergó nem rögződik be.
2018. jún. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ghost425 ***** válasza:

Ezeket tudom ajánlani:

A küzdősportok közül:

A küzdősportoknak általában kevesebb technikájuk van, egyes küzdősportok sokszor egy dologra specializálódnak(box-ütések, BJJ-földharc). Ezekben lehetőséged van versenyezni. Gyorsabban tanulhatóak.


Boksz: itt csak ütések, elhajlások és lábmunka van, viszont abból a bokszolók a legjobbak.


Kick box: ütések, és rúgások is vannak benne.


Thai box/Muay thai: itt is vannak ütések, rúgások, van könyök és térd is. A köríves rúgásokat sípcsonttal rúgják. Nagyon kemény küzdősport. A lábmunkájuk kevésbé jó.


Savate:

Francia küzdősport. Itt van ütés, rúgás. A rúgásokat cipőben gyakorolják, versenyeken is abban vannak. Sokszor rúgnak talppal, cipőorral. Hasonlóan jól ütnek, mint a boxolók, a lábmunkájuk is jó. Nagyon gyorsak.


Judo:

A Ju Jitsu-ból kialakított rendszer. Az alapítója azért hozta létre, sérülésmentesen lehessen versenyezni benne. Csak földrevitelek, dobások, gáncsok, földharc technikák vannak benne, ütni, rúgni tilos. Sok a ruhafogásos földrevitel benne, ami ront az önvédelmi értékén, mert az utcán nem Judo ruhában járkálnak az emberek. Szerintem ez a stílus önvédelemre önmagában nem jó, mivel itt nem tanulsz védekezéseket(elhajlások, blokkok), de még a kezedet sem tanulod meg felhúzni az arcod elé, ami utcán nagyon fontos lenne. A testharc szerintem hasznos dolog, de csak akkor, ha van mellé egy jó állóharcos tudásod. Ha ezt akarod tanulni, válassz mellé egy ütéseket és rúgásokat is tartalmazó küzdősportot vagy harcművészetet. Úgy már nagyon hatékony. Egyébként a Judo, Birkózás a kicsit zömökebb, alacsonyabb testalkatúaknak ajánlott, mert őket nehezebben tudják megdobni, viszont ők könnyebben tudnak megdobni másokat.

Versenyzésre nagyon jó.


Birkózás:

Hasonló a Judo-hoz, dobások, földrevitelek vannak benne. Ezekből nagyon jók. Van kötött és szabadfogású változata is. A kötött fogásúban nem lehet lábra és még több helyre se fogni, míg a szabadfogásúban szinte bárhova. Ha versenyezni akarsz nagyon jó. Viszont erre is igaz ami a Judo-ra önvédelemre csak más ütéseket/rúgásokat tartalmazó küzdősporttal vagy harcművészettel ajánlom.


Brazil Jiu Jitsu:

Ugye említetted ezt a stílust, hogy tetszik. Vannak benne egyszerűbb földrevitelek(ezekből kevésbé jók) és földharctechnikák: fojtások, kar- lábfeszítések, stb. Földharcból ez a legjobb, MMA-soknak ezt a stílust kötelező, megtanulniuk, mivel ketrecben nagyon hatásos. Viszont ha önvédelem a cél, akkor ezt ne válaszd! Utcán biztos, hogy nem fogsz földharcolni, főleg nem több ellenfél ellen. Gondolj bele egy jobb horog mennyivel gyorsabb, mint földrevinni az ellenfelet, kialakítani egy olyan pozíciót, amiből kifeszíteted a karját, majd megcsinánlni ezt. És akkor mit csinálsz? Lekopogtatod és hagyod hogy újra felálljon, vagy kitöröd a kezét? Ennél van sokkal kevesebb sérüléssel járó, hatékonyabb, gyorsabb megoldás is. Ráadásul itt sem tanulsz meg védekezni. Versenyzésre viszont, nagyon jó, kb. sérülés-, fájdalommentesen lehet benne versenyezni.


A harcművészetek közül:

A harcművészeteknek több, többféle technikájuk van, mint a küzdősportoknak. Ezeknek csak úgy van értelmük, ha úgymond életformaként űzöd őket, sokat jársz edzésekre és otthon is sokat gyakorolsz. Részük a csontfelkeményítés, ezt is rendszeresen kell csinálnod. Ha érdekel a dolog, olvasd Rozsda Sárkány válaszát ennél a kérdésnél: https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok_..

Sok technikájuk csak úgy működik ha kellően ki vannak edzve a csontjaid. Tartalmaznak fegyveres technikákat is. Több idő őket elsajátítani. Ez persze nem azt jelenti, hogy több gyakorlással leszel ugyannnyira jó, mintha egy küzdősportot tanulnál. Ha 10 évig pl. kung fuzol, akkor persze jobb leszel, mint egy 8 éve, és legalább annyira jó leszel, mint egy 10 éve bokszoló, ha ugyanannyit gyakoroltok. Viszont 2 év Kung Fu-val nem leszel olyan jó, mint 2 év boksszal. Ezek a stílusok kevés gyakorlással nem működnek. Viszont ha sokat, gyakorlod őket, akkor akár többet is tudhatak adni, mint egy küzdősport. Az ott megszerzett tudást több helyzetben tudod használni. Érdemes lehet kiegészíteni valamilyen egyszerűbb küzdősporttal.


Taekwondo:

Ez egy koreai harcművészet. Rúgásokból ez a legjobb. A taekwondósok tudják a legerősebb és a leglátványosabb rúgásokat kivitelezni. Én az ITF Taekwondót ajánlom nem a WTF-et, az olimpiai változatát. Az ITF-esek jobbak kézzel, küzdelemnél a kezük a WTF-fel ellentétben nem lelógatva van a testük mellé, hanem a fejük előtt. Ennek az irányzatnak a 70%-a rúgás. Vannak benne önvédelmi technikái is. Viszont elég sok a forma gyakorlat. Ha jól oktatják ez is jó lehet. Tudsz benne versenyezni.


Japán Ju Jitsu:

Eredetileg a szamurájok harcművészete volt. Van benne minden féle technika: ütések, rúgások, elhajlások, blokkok, földrevitelek, dobások, földharc technikák, lezárások, eséstechnika, fegyveres harc, több ellenfél elleni harc. A testharc egy jó állóharcos tudásal kombinálva nagyon hatékony tud lenni. Ebből a stílusból alakult ki a Judo és a Brazil Jiu Jitsu. Én a Magyarországon Ju Jitsut oktató szervezetek közül a Kelemen Ryu-t tudom ajánlani, persze biztos vannak még jók. Egész jó az oktatása, edzésen van full cotact küzdelem, zsákolás, ütőpajzsozás, pontkesztyűzés. Vannak benne formagyakorlatok, de csak kevés, nem minden edzésen van, nem megy el velük sok idő. Használnak fegyvereket, is pl. egy 50 cm-es, egy 90 cm-es, és, egy 180 cm-es botot, tonfát(a rendőrbothoz hasonló, csak nem mindig gumiból van), kést, kötelet.

[link]


Kempo:

Ezt a stílust annyira nem ismerem, de nagyon hasonló a Ju Jitsu-hoz ebben is kb. minden van. Az itthoni szervezetek közül a leghíresebb a Zen Bu Kan Kempo. Én ami videókat láttam róla azok alapján nem volt rossz, kipróbálhatod, ha érdekel.


Eskrima/Kali/Arnis:

Fülöp-szigeteki harcművészet. Ez a stílus főleg a fegyveres harcra fekteti a hangsúlyt. Harcolnak benne egy hagyományosan 66 cm-es bottal és késsel is. Ezzel a két fegyverell nagyon jól megtanítank harcolni, edzéseken ezekkel küzdenek is védőfelszerelésben. Ezek a leggyakoribb fegyverek utcán. Van egy pusztakezes része is Panantukan néven.

Formagyakoratok nincsenek.


Ashihara karate:

Vannak benne ütések, rúgások, egyszerűbb földrevitelek. Van az edzéseken küzdelem, erőnlét, kevés a formagyakorlat, egyszerűbb technikái vannak. Tudsz benne versenyezni is. A többi karatét nem ajánlom, túl merev a mozgásuk, túl sok a formagyakorlat, nem jó az oktatásuk. Esetleg a Goju-ryu karate lehet még jó.


Wing Chun:

Egyszerű technikákból áll, a védekezése nagyon jó. Ez a stílus nem a látványra megy, nincsenek benne, magas rúgások, stb. Hibája, hogy az ütéseikbe nem viszik bele a csípőjüket, ezért az ütéseik, rövidebbek, gyengébbek. Iletve csak egyenes ütés van, nincs horog, felütés, stb. ezért könnyen kiszámíthatóak. Itt is van könyök, térd. A lábmunkája nem a legjobb. Összegezve nem rossz stílus, de vannak hátrányai. Önvédelemre jó lehet. Ezt a stílust egy nő találta ki, ezért nőknek, kistermetű embereknek főleg jó.

Én Wing Chunt oktató szervezetek közül az Emin Boztepe féle Wing Tzunt(ugyanaz, mint a Wing Tsun csak jobb oktatással) és a Lo Man Kam Wing Chun (itt több a földrevitel, mint a többiben) tudom ajánlani. Wing Tsunra ne menj, ott nincs küzdelem se erősítés, nem jó az oktatása. Két fegyvert használnak,

egy 260 cm hosszú botot, és két Pillangókést.


Hung Gar Kuen:

Kb. a Tigris és a Daru kung fu keveréke. Határozott lábmunkája van. A stílus szereti a dulakodást sok benne a testharcos elem. A rúgásai alacsonyak. A Hung Gar-osok ütnek ököllel, csuklócsonttal, Könyökkel, tenyérrel, kézéllel és ujjakkal is. Védekezéskor az alkarjukkal rávágnak egyet az ellenfél kezére, ami nagyon fájdalmas tud lenni. Gyakran támadják az ellenfél kezét. Nagyon hatékony, jó az itthoni oktatása is.

Majdnem 20 féle fegyverrel tanulnak harcolni, ha jól tudom.


Choy Lay Fut:

Kínában ezt a stílust tartják a leghatékonyabbnak. A földrevitelek olyanok, mint a Hung Gar-ban. Itt már rúgnak fejre is, nem használják az ujjukat támadásra, viszont van térdelés is. A stílus inkább a lazaságot, gyorsaságot hangsúlyozza, nem olyan merev, mint a Hung Gar. Nagy lendülettel ütnek, az ütéseikbe minden erőt beleadnak. Choy Lay Fut-osok szoktak indulni Muay Thai versenyeken is és gyakran meg is nyerik, sok olyan tecnikát tartalmaz a Choy Lay Fut, ami a Muay Thai-ban is benne van. Itt is kb 20 fegyvert használnak.


Tai Chi Chuan:

Ez egy belső stílusú kung fu irányzat. Vannak benne magas rúgások is. Jellegzetes technikája a lökőkéz, amit nagyon jól ki lehet használni testharcban. A jó testharcban, ütéseken, és rúgásokon kívul van benne, gáncsolás, dobás, földrevitel. Sokszor az erő elvezetésére törekszik. Tanulnak benne sok fegyverrel harcolni: lándzsával, szabjával, kétélű, egyenes pengéjű karddal, hosszú bottal, legyezővel. Olyan edzést keress, amin nem gyógytornát oktatnak, hanem rendes harcművészetet. A Wu stílusú Tai Chi Chuan ilyen. A Chen stílusú Tai Chi-ról se hallottam rosszakat. Ha rákeresel főleg, formagyakorlatokat láthatsz, itt Rozsda Sárkány részletesen leírja, hogy mi a Tai Chi lényege:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok_..


Írtad a Krav Magát is. Ez egy izraelben kialakított stílus. Nincsenek benne felesleges mozdulatok, az egyszerűségre törekszik. Izraelben biztos jó, de a magyar oktatásáról nem hallani sok jót. Az alapokat, a legtöbb “önvédelmi rendszerben” nem nagyon tanítják meg neked, illetve Krav Magának csak egy részét tanítják, nincs küzdelem. Illetve, amit Izraelben gondolom jó lehet. Itthon vannak jobb választások is.

Ha nagyon érdekel elmehetsz egy edzésre, de ha nem oktatják jól, akkor inkább válassz valami mást. Ja és övrendszer nincs.


Felmerült még az MMA edzés is, a válaszok között. MMA edzésnek lenne értelme, ha egy olyan edző oktatná, aki jártas a Brazil Jiu Jitsuban, Thai Box-ban,

esetleg birkózásban, boxban és már sokat versenyzett MMA szabályrendszerben. Vagy esetleg lenne külön bokszó, thai boxoló, birkózó, BJJ edző például. Illetve minimum 4,5; 6 óra edzés kéne egy héten. De a legtöbb ilyen MMA-t oktató klubnál az edző, aki oktatja még sose versenyzett, tanult Thai Boxolni pár évet és egy kicsit BJJ-zni is. Nincs csak 3 óra edzés, ami mindenhez kevés, de főleg két sport gyakorlásához. Az ilyen termeket semmiképp sem ajánlom.

Kérted, hogy írjunk jó kombinációkat. Azok a küzdősportok, amik MMA-ban jók ezek: Boksz, Muay Thai(Thai Box), Kick Box, Birkózás, Brazil Jiu Jitsu, Judo, esetleg Taekwondo. Ezeknek a technikáit engedélyezi a szabályrendszer. Mindenképpen kell egy állóharcos és egy testharcos sportot is. Ami kötelező az szerintem a BJJ és a Muay Thai, esetleg helyette Kick Box, de inkább Muay Thai. A BJJ megtanínt a földön küzdeni, ha esetleg földre visznek, a Muay Thai pedig megtanít állva küzdeni, megtanulsz itt védekezni rúgások ellen, térdelni, könyökölni, egyszerű földreviteleket végrehajtani. MMA-ban azt aki nem tanult Muay Thai-t, esetleg kick boxot, csak sima bokszot, könnyen le lehet győzni rúgásokkal, mert nem szokta meg azokat, nem tud védekezni ellenük. Ha ezt a kettőt tanultad és jobban bejönnek az ütések tanulhatsz mellé bokszot, ha a rúgások, akkor Taekwondót. Taekwondo-ból, ha MMA-zni akarsz akkor a WTF is jó lehet, bár a Taekwondo-ban sok a formagyakorlat és az olyan technika, amit MMA-ban nem hasznalhatsz. Ha a földrevitelekben akarsz jobban otthon lenni, akkor tanulhatsz Birkózást, Judo-t is, ezek mellé. A Kick Boxot és Muay Thai-t, illetve a Birkózást és a Judo-t nem nagyon ötvözném.



Ha lefogysz, a testalkatodnál fogva nem leszel különösebben se előnyben, se hátrányban semmiben(pl. testharc, állóharc), ezért neked nagyon tudom ajánlani, a Ju Jitsu-t, Hung Gart, ezeken egy helyen tanulhatsz meg mindent. Tai Chi is jó lehet neked, ha nem olyan helyre mész, ahol Taoista filozófiával, gyógytornával foglalkoznak. Egyébként felsorolt stílusok közül bármelyikre elmehetsz. Annál, hogy milyen stílust gyakorolsz, sokkal többet számít a hozzáállásod, az edződ és az edzésmódszerei. Fontos, hogy az edzésen, amire elmész a technikákat ne csak a levegőbe gyakorolják, hanem zsákra, ütőpajzsra vagy pontkesztyűre is. Ezek erősítik, az ütéseid, rúgásaid erejét, robbanékonyságát, pontosságát.

Ha van formagyakorlat, azzal se menjen el sok idő, ne minden edzésen ezeket gyakoroljátok, maximum néha egy kicsit.

És ami a legfontosabb, hogy legyen rendszeresen szabad, full contact küzdelem(sparring), boksz- vagy MMA kesztyűben, esetleg más védőfelszerelésekben. Ezeken megtanulsz nem félni az ütésektől, rúgásoktól, megtanulod elviselni azokat. A küzdelem fejleszti a legjobban a reflexeidet, itt tapasztalhatod meg, hogy melyik technikát, kombinációt mikor, hogyan kell használni. Aki nem küzd sokat, rendszeresen az az első önvédelmi, küzdelmi szituációban le fog blokkolni, így semmit sem fog érni az a sok technika, amit eddig megtanult. Illetve fontos még, hogy jó legyen a közösség, az edző rendes legyen és jól elmagyarázza a technikákat. Ha az ebben a bekezdésben leírtak megvannak, akkor mindenképpen jó döntés lehet az adott helyre menni. Fontos még, hogy ne csak egy helyre menj el és ha jó, ne kezdj el egyből oda járni, hanem nézz meg minden edzést

Kedves kérdező, ha elkezded valamelyiket, kitártást és sok sikert kívánok!

2018. jún. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valóban, a kérdésben azt írtad, hogy szimpatikus a BJJ is, viszont 11:35-kor azt írtad, hogy a testharc nem jön be. Azt ugye tudod, hogy a BJJ csak földharc, 0 ütés 0 rúgás? Viszont ha ennek ellenére bejön, azt még nagyon tudom ajánlani. Nagyon technikás és erősít is. Hamar fogsz fogyni tőle.
2018. jún. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!