Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha ezeket ettem/fogom enni...

Ha ezeket ettem/fogom enni ma, akkor elmehetek este 7 körül futni? Vagy még egyek előtte valamit?

Figyelt kérdés

Amint a kérdésből is látszik, nem vagyok szakértő, a sportolásom ki szokott merülni annyiban, hogy havonta egyszer elmegyek a húgommal úszni, meg hetente párszor guggolok, csinálok pár felülést, ilyesmi. Viszont így vizsgaidőszakban úgy érzem megőrülök, hogy egész nap itthon ülök és tanulok, iszonyatosan mozgáshiányom van, szóval múlt héten elmentem futni, viszont egy kicsit rosszul voltam, tipikusan olyan érzés volt, mikor nem eszek eleget, a vércukrom eshetett le szerintem.


Ma reggelire görög joghurtot ettem málnával és zabbal, ebédre 3-4 közepes újkrumplit kaporszósszal, a délután folyamán még enni fogok szerintem egy jó adag málnát és feketeribizlit. Emellett egy kis étcsoki, zöld tea, kávé és víz, hogy bírjam a tanulást :D. Vacsorázni csak később szoktam, vagy egyek valamit még előtte? Ha igen, mit?

A fogyás nem célom egyébként egyáltalán, csak le akarom vezetni kicsit a feszültséget.

19/l, 174 cm és 56 kiló vagyok



2018. jún. 19. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem elég ha utána eszel valamit. Én már évek óta így csinálom és nem érzem magam rosszul sosem. Sőt, olyan is szokott lenni, hogy csak délután négy fele érek haza és utána közvetlen megyek le edzeni még reggelizés előtt (van hogy nap közben egyáltalán nincs lehetőségem enni) és ilyenkor sem szoktam rosszul érezni magam. 21/f, 184cm 104kg
2018. jún. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Futás előtt 3 órán belül nem javasolt az étkezés, esetleg közvetlenül előtte 10 perccel egy kis banánt ehetsz, mert az gyors felszívódású szénhidrát, segít ellátni energiával. Inkább arra figyelj, hogy utána pótold a felhasznált szénhidrátot. Gyümölcs, gyümölcslé pl jó erre, hosszabb futás esetén egy kis fehérjét sem árt bevinni, bár ha kezdő vagy, akkor aligha futsz olyan hosszúkat még.
2018. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem evés után legalább fél óra teljen el, és már futhatok. Ez egyénenként változó, tapasztald ki magadnak
2018. jún. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Miután befejeztem kicsit rosszul voltam lehet legközelebb kipróbálom a banánt. Egyáltalán nem futok sokat, 2-5 km között általában, amennyi éppen jólesik :D
2018. jún. 20. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!