Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen tempóban szoktatok futni?

Milyen tempóban szoktatok futni?

Figyelt kérdés
Én 8 km/ órával, és kb 30 percet. Ez nagyon lassú tempó? Gáz? Figyelembe véve, hogy lány vagyok, 12 kg felesleggel. (Most még)
2010. jún. 17. 16:40
 1/2 anonim válasza:

én kb. 10 km/h-val futok általában 30-35 percet.

8 km/h-val szerintem nincs semmi gond. (zsírégetésre pl. ez a legjobb)

16/f (felesleg nélkül)

2010. jún. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Teljesen jó tempó, főleg, ha csak fogyni akarsz. Én 21 éves, sportos, erős fizikumú fiú vagyok, már kb. három éve futok rendszeresen, egy komplett edzés részeként, és jelenleg én is 10 km/h-val, vagyis 6 perces kilométerekkel, egy órán át, majd igyekszem gyorsítani. Figyelembe véve, hogy egy hivatásos hosszútávfutó kb. 20 km/h-t tart ki, és látod, én is régóta futok rendszeresen, ahogy az előző válaszoló is, mégis jelenleg csak 10 km/h a standard-ünk, a Te 8 km/h-d teljesen jó, különösen, hogyha csak fogyni akarsz. Tényleg kiváló. Ahogy fejlődsz, igyekezz csakis az idődet növelni, a tempó maradjon, és igyekezz növelni egy, vagy egy és negyed órára, ha nagyon elvetemült vagy, akkor másfélre! Erre ráérsz, hosszú hónapok munkájával. Így a tempót tartva anélkül, hogy jobban fáradnál, egyre több zsírt tudsz elégetni a futással. Ha a tempódat igyekeznél növelni azonos idő mellett, annak hatékonysága eltörpülne emellett, mivel a tempót sokkal nehezebb fejleszteni, és ha gyorsabban is futsz, alig égetsz vele több zsírt. A lényeg az időtartam!

Szóval hajrá, igazán nagyon jól csinálod!

Sok sikert kívánok!

2010. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!