Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi (ke) t sportoljak?

Mi (ke) t sportoljak?

Figyelt kérdés

Egészség az első, főleg ezért sportolnék. Ne legyen nagy a sérülésveszély, hosszabb távon se okozzon ortopédiai és egyéb bajokat.


Másodlagos szempontok:

1. Jó ha nem unalmas, vagy kihasználható másként vele az idő, pl hangoskönyv hallgatással.

3. Jó ha otthon végezhető. Otthon dolgozom, hétköznap 9-17 között számítógép közelében kell lennem, de ebben a munkaidőben is sok szabadidőm van. Ellenben időnként hajnalban és késő este is dolgoznom kell. De aránylag kiszámítható mikor mennyi dolgom van.

3. Esztétikus, arányos izomzatot adjon.

4. Legyen a közelben. Van itt konditerem, uszoda sportcsarnokkal, focipálya futópályával, játszótéri tornász izékkel.

5. Ne legyen csapatsport.

6. Jó ha gyorsabb, ügyesebb leszek tőle, javítja a mozgáskoordinációt és egyensúlyérzéket.

7. Jó ha meg tudom védeni magam vagy másokat vele, de ez alig szempont, elég konfliktuskerülő vagyok.


Arra gondoltam, első körben eljárok kondizni, mert izomzatom szinte semmi.


Túlsúlyom nincs, eddig sosem sportoltam igazán. 40/F


2018. júl. 7. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Crossfit.

Egyébként sport közben tilos az agyadat máson járatni.

Az egyik legfontosabb, hogy olyankor csak magaddal, a testeddel törődsz, minden mást "kint" hagysz.

2018. júl. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

calisthenics, street wokrout. Ehhez lesznek jók azok a játszótéri tornászizék. Mozgáskoordinációt-egyensúlyérzéket fejleszti, esztétikus izmos formát ad, ingyenes, minimális az eszközigénye, kezdetben otthon is végezhető. Hasznos ha előtte nézegetsz a témában videókat: megismerheted a gyakorlatokat, azok helyes kivitelezését, és hogy mely izomcsoportra jók.

Kezdésnek pár hasznos youtube csatorna:

street brothers

tomás channel

thenx


És osztom az #1 véleményét. Mindennek megvan a maga helye, ha edzeni mész, akkor tedd oda magad teljesen, testben-fejben egyaránt. Ha csak félig figyelsz arra amit csinálsz, fél eredménye is lesz. Ez főleg az elején fontos.

2018. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!