Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Már a séta is "sportnak"...

Már a séta is "sportnak" számít? Nem az a sport ahol van edzód, de legalább megeröltető? 24f

Figyelt kérdés
EGyik ismerősöm mindig úgy hivatkozik arra, hogy naponta lesétál egyben 1.5 óra alatt 10 kilómétert, hogy sport... namost én ezt nem tudom megoldani. az mitől sport ha valaki sétafikál? de komolyan. Nem bántás, de én lefutok heti 3x 6 km-t sztem már többet tettem az egészségemnek, mintha csak sétafikálnék. az nem mozgat meg igazán semmit, nem érzed az eufóriát utána stb.... Ráadásul borzalmasan vékony a barátom mióta ezt műveli. eddig volt egy jó 90 kikló, most jó ha van 75 kiló... férfi emberek vagyunk...
2018. júl. 8. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyaloglás olimpiai sport. Egyébként, meg miért zavar, jobb ha otthon ül és bámulja a tvét? Én amikor kórházban voltam teljesen legyengültem, amikor kiengedtek csak sétálni tudtam. Ha nem mentem volna sétálni tuti felszedek 5-10 kilót..
2018. júl. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki edzetlenebb, vagy nagy túlsúlya van, annak nem ajánlott egyből a futás, előbb sétával, gyaloglással érdemes kezdeni. Ráadásul futóktól is azt hallottam, hogy a gyaloglás jó kiegészítője a futásnak.
2018. júl. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Eszerint igen a séta is sportnak tekinthető.

2018. júl. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne sport? Mozgás, jóval több kalóriát éget, mint az üldögélés, ráadásul az ismerősöd bitang gyorsan sétál, ez ritka. Én a hegyekben szoktam "sétafikálni", igaz, ma már nem 30-40 km-eket, de hegymenet bőven van benne. SOKKAL több mozgás, mint lefutni azt a 3x2 percet, amire képes vagyok sok hónap lagymatag igyekezet után (azért azt is csinálom).


A futás után nekem nincs eufória, a séta közben és után általában igen, az cool! :D


Naponta mozog annyit, mint te hetente (már ha mást nem sportoltok), kalóriaégetésben is durván veri a tiedet, csak a tied kicsit intenzívebb. Nem látom be, miért kéne lenézned az ő sportját.

2018. júl. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A vékonyságához nem tudok mit hozzátenni, hiszen nem tudom, mekkora. Láttam én már kissé zsíros 65 kilós fizikai munkást is. S az se baj, ha nem akar igazán izmos lenni, nem kötelező. Sokat mozog (a civilizált emberhez képest), s ha a háj- és izomtömege is normális tartományban van s jól érzi magát, rendesen eszik, akkor jól csinálja,
2018. júl. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!