Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Heves megyében tudtok jó...

Pszicho88 kérdése:

Heves megyében tudtok jó küzdősport oktatót?

Figyelt kérdés

Üdv!


Régebben voltam már box edzéseken és egy szóló thai box edzésen is. Igazából egyik sem jött be. A boxot hihetetlenül kötöttnek, unalmasnak és egyben megterhelőnek, strapásnak tartom, thai boxon pedig ment a lenézés és nagy arcú gyerekekkel ment az edzés.


Tudtok normális edzőt, aki emberileg nem a magyar kispolgár mentalitáson van, hanem korrekt, emberséges?


Köszönöm.



2018. júl. 16. 23:26
 1/6 palilaci ***** válasza:
100%

"és egyben megterhelőnek, strapásnak tartom"


Nem neked való ezekszerint a küzdősportok világa. Menj inkább valami no contact karatéra vagy krav magázni. Esetleg wing tsun vagy aikido. Egyik sem lesz megterhelő, mivel általában a full kontakt sparringot hírből sem ismerik. Az már megint más, hogy a harci értékük a nullát csapdossa, viszont ezeken a hekyeken tuti nem fogsz találkozni nagyarcú keményekkel.

2018. júl. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már Palilaci! Pont wing tsun és krav maga tréningeken ne találkozna az ember "nagyarcú keményekkel"? Pont hogy a wing tsun és krav maga bohócok képzelik magukat a legrátermettebb, leghatékonyabb harcosoknak, hiszen a csaló "mestereik" minden tréningen ilyesfajta hazugságokkal mérgezik a tanoncok agyát.


Kedves kérdező! Az ökölvívás, a thai box, a savate, a birkózás, a judo és a BJJ az a hat küzdősport, amit Magyarországon (és egyébként egész Európában) az esetek 99%-ában jó minőségűen oktatnak. Az előbb említett parasztvakító stílusokkal ellentétben ezeken a helyeken reális harci értékeket kapsz, hála a rendszeres erősítésnek, a full contact sparringnek és a kiváló technikai képzésnek. Ebből kifolyólag én a helyedben nem magát a küzdősportot bélyegezném meg, hanem esetlegesen azt a klubot, ahova beiratkoztál.


Természetesen mindig előfordulnak kivételek, így valóban benne van a pakliban, hogy te egy gyengébb nívójú egyesülethez csatlakoztál, ahol "unalmasnak" érezted az ökölvívó tréningeket. Azt is el tudom hinni, hogy te pont egy olyan thai box szövetséghez jártál le, ahol a közösség kötekedős és arrogáns. Sajnos ténylegesen léteznek ilyen szövetségek, de abban biztos lehetsz, hogy ezek a ritkábbak.


Semmiképpen ne akard "megúszni" a kemény erőfeszítést, a harcot és a fejlődést. Semmiképpen ne kacsintgass a kamu, pénzlehúzó stílusok felé. Maradj azon a helyes úton, amire rátértél. Maradj a valódi küzdelmi képességeket biztosító rendszereknél! Írd meg, hogy Heves megyén belül melyik régióban keresel klubot és én szívesen ajánlok számodra olyan egyesületeket, ahol garantáltan nem fog csalódás érni.


#CHRILLEX

2018. júl. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Üdv kérdező ( és mindenki más ) !


Mi a célod a küzdősporttal ?


Mi van elérhető közelségben ?


Mi az ami érdekel ?


Tudsz- e keresztbe edzeni ?



Mi a célod a küzdősporttal ? Amennyiben önvédelem akkor ajánlatos valamilyen full contact sparringot előnyben részesítő rendszert kipécézned magadnak . Ilyen a thai box , ökölvívás , savate , kickbox , itf taekwondo ( ezeket miért kell kihagyni ? :D ) . Ezek állóharc stílusok melyben ütés és rúgás is szerepel .


Ha inkább dulakodni szeretsz akkor birkó és judo között vacilálj elsődleges stílusként . Személy szerint a bjj-t pont nem ajánlom , király ringsport sőt a földharc koronázott császára , ám utcán farmerban , betonon nem lesz ugyanolyan mint pl gi nélkül a pihe-puha tatamin . Ne akarj betonon koppanni , még magadnak okozhatnál komolyabb gondot vele . Egy testharc stílussal viszont az ellenfél pukkanna nem kicsit míg te állsz .


Jöjjön a fegyveres verzió : Escrima ami főképp ütő és vágó/szúró fegyverekkel "dolgozik" ám van pusztakezes része is Panantukan néven .


Egyéb ( ázsiai rendszerek ) ezeket nem elemzem csak sorolom . Xing yi , Bagua , Hung Gar , Choi Lay Fut , Wu , Sun , Chen stílusú Tai Chi Ashihara , Shidokan , Goju Ryu ( box jöhet hozzá )


Önvédelmi rendszer : Defendo de csak az autentikus


Amennyiben "csak" sportolnál és egészségesebben élnél akkor ezer meg ezer más sportot is választhatsz .



Mi van elérhető közelségben ? Ajánlhatunk mindenféle jóságot ha túl drága netán nincs elérhető közelségben és utaznod kellene miatta hosszú , hosszú km-eket akkor előbb - utóbb abbahagynád.



Mi az ami érdekel ? Mit szeretsz jobban ? Ütni és rúgni ? Vagy dulakodni , feszíteni , csavargatni , gáncsolni , dobni ?



Tudsz- e keresztbe edzeni ? - Előbb utóbb minden stílust érdemes kiegészíteni Vagy azért hogy megtanulj dulakodni , vagy ütni ( rúgni ) , fegyverrel bánni . Ha csak egy rendszerben gondolkozol egysíkú leszel és egy olyan aki ismeri a másik oldalt is fölénybe kerül veled szemben .


Ne sajnáld az időt magadtól és nézz meg több termet is . Ahol a legjobban érzed magad ott maradj . De a fentebb is említett krav maga , wing tsun , ninjutsu és tsai csillagharcos képzőket messzire kerüld mert többet ártasz vele magadnak mint használsz.

2018. júl. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Igazából nem a kemény edzésekkel volt a bajom sohasem, hanem azzal, hogy nem vagyok túl szociális alkat és nem szeretem a nagyképű, másokat lerugdosó, kinevető, kigúnyoló embereket.


Igazából Eger és környéke lenne elérhető közelségben, de mondjuk Gyöngyös se egy nagy táv, vagy Mezőkövesd.


A célom igazából az erőnlét növelése, súlyom megtartása (180 cm és 72 kg vagyok). de mindamellett nem szeretnék boxolni, hiszen ott igen kemény anaerob erőnléti edzés megy, amit munka és a street workout mellett nem igazán bírnék csinálni és mikor boxoltam le is adtam 2 kilót, továbbá a kimerítő edzésektől fájt a szívizmom is edzés közben.


Önvédelem a célom vele. Ütni és rúgni is szeretnék.

Az lenne a legjobb ha azért fejlődne a testem fájdalomtűrő képessége is, tehát kapnék kesztyűben ütéseket és gyakorolva lenne a nyílt harc is valamilyen szinten, tehát ha oda kerül a sor élesben is tudjam alkalmazni a tanultakat. A thai box is érdekelne, de ha mást ajánlotok meghallgatom azt is. Ahol voltam nem jött be, a nagy mellényű gyerekek miatt. Nem érdekelnek a versenyek. Heti egyszer van időm az edzésekre, csakis hobbi szinten csinálnám.


Köszönöm. :)

2018. júl. 18. 04:10
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy esetleg a tai chi mennyire jó küzdőspor,t önvédelmi sport.

Gondolom legfőképpen Pesten vannak olyan helyek, ahol ezt oktatják.

2018. júl. 18. 04:25
 6/6 palilaci ***** válasza:
100%

Az egy vicc. Meg ugy kb az osszes kung fu itthon. Mondjuk a tai chi jo szinvonalu oktatas mellett sem a legalkalmasabb onvedelemre.


Ha a box miatt problemaid voltak, akkor egy valoban minosegi thai boxon konkretan meghalnal. A kardiot pedig egyik kuzdosport vagy jobb fele harcmuvesz edzesen sem tudod megkerulni, max az elso valaszomban felsoroltakon. Persze akadhatnak kivetelek. En judo mellett eroemelek amit sajatsulyos gyakorlatokkal egeszitek ki, es tokeletesen megfer egymas mellett a ketto. Sot, remekul ki is egeszitik egymast. Az egyiken letudom a kardiot, a masikon eroedzest csinalok. Mindig is utaltam futni, embereket dobalni es jobb harci rutinra szert tenni ugy, hogy no az eronletem es futni sem kell, na az a legjobb kombo szamomra :D Hozzateszem, mikor mellette kickbokszoltam, akkor azt is imadtam, foleg mikor zsakoltunk.

2018. júl. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!