Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az ellipszis tréner ugyanannyi...

Az ellipszis tréner ugyanannyi kalóriát éget mint a futógép igaz? Tudom, a futógép jobb. lehet hatékony az ellipszis is fogyáshoz? Ha ugyanannyi kcalt dolgozok le mint futógépen?

Figyelt kérdés

A fő kérdésem: lehet hatékony az ellipszis is fogyáshoz? Ha ugyanannyi kcalt dolgozok le mint futógépen? (pl. futógépen futok 60 percet, az -400 kcal, az ellipszisen viszont 80 perc alatt égetek -400 kcalt.)


Ha az ellipszisen vagyok 80 percet, az ér annyit mint 60 perc futógép?


-----------------


Körülmények:



Sokáig futottam (3-4 hónap) kicsit már unom / nincs meg valami motiválóerő. Mindig önmagamon (sokszor a hibáimon, vagy családtagokon, rokonokon, ismerősökön gondolkoztam, vagy hogy min veszekedtünk vagy a barátomon, de olyan is volt hogy vizsgaanyagot mondtam fel futógépen lassú kocogás közben... vagy álmodoztam. (milyen lenne ha elmennék a barátommal nyaralni stb.)


szóval: mindig gondolkozok közbe.


És ez a baj: NEM BÍROM LEÁLLÍTANI AZ AGYAM NÉHA.

én nem tudok (nagy ritkán tudok olyat) hogy ne gondolkozzak.. ilyen vagyok már vagy 6 éve... szinte mindig jár az agyam valamin / a melóhelyemen, teendőimen vagy ábrándozok vagy pl fejlesztem magam - munkámban hogy tudnék jobb lenni? és elkezdek gondolkozni -

szóval olyan nagy ritkán van, hogy csak zenét hallgatok és kocogok...


nem bírom kikapcsolni az agyam...


Na, ma végleg nem ment.. megpróbáltam 15-17 perc után feladtam..

ráálltam az ellipszisre és benyomtam az egyik kedvenc sorozatom két részét.

60 percig volta rajta.


6-oson ment, és igyekeztem nem támasztani magam (igyekeztem karok nélkül edzeni) olyan mintha bicikliznék állva pl egy országút szélén anélkül hogy támasztanám magam (vagy anélkül hogy alig fognék valamit) azért kapaszkodtam kis a két karba, de próbáltam nem lendületből hajtani a gépet


Tudom, ha valaki lendületből hajtja, úgy nem olyan effektív

épp ezért igyekeztem főleg a saját súlyomat használni


60 perc így ment, viszont még SOSEM edztettem ellipszisen.. 60 perc volt, éreztem a combizmaimat.

Az lepett meg hogy a sípcsontomat is éreztem...

futásnál nem éreztem sosem.


(bal sípcsont)

sosem végeztem ilyen mozgásformát. Ez volt az első alkalom (csak biciklizek pl. kéthavonta 1X ahhoz tudnám hasonlítani)


A futást szoktam meg (futógépen vagy kocogás)


A kérdésem az lenne:

1. ugyanolyan hatékonyan lehet vele fogyni?


2. 1 óra alatt a futógépen 400 kcalt égetek, az ellipszisen ez 310 kalória volt.

Így gondolom hogy egy egységnyi idő alatt a futógép ugye jobb (jobb az egy óra alatti teljesítményem)

a kérdés arra irányulna hogy ha pl az ellipszisen maradtam volna még 20 percet és megvan ellipszisen is a -400 kalória, ugyanannyit és mintha futottam volna 400 kalóriát?


Mit tegyek?

Unom a futást...

szeretnék csak valami hajtóerő nincs meg bennem... zenét is benyomok a futógéphez, minden, TV-zni nem tudok közbe sorozatot nézni se, olvasni se mert arra koncentrálok ahogy kocogok (meg 1X elestem így félek is hogy elesek)...


Szerintetek?

Hatékony az ellipszis is?

Ha pl 80 percet vagyok rajt (sorozatot nézek v. zene ott is)


24/l



2018. aug. 2. 20:37
 1/1 A kérdező kommentje:

Nem akarok izmosodni se, de a combizmaimat eléggé éreztem...


ugye nem izmosodhatok vele?


Mármint ott voltam 60 percet de nem éreztem magam olyan fáradtnak mint 60 perc futógép után...


szerintetek?

2018. aug. 2. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!