Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elliptikus tréner?!

Elliptikus tréner?!

Figyelt kérdés

Van egy elliptikus trénerem itthon amit idáig nem igazán használtam csak állt a házban. Viszont most életmódot kezdtem váltani. A táplálkozás része meg van viszont a sportot meg nem kezdtem el. Futni nem szeretnek még mert +20kg felesleg van rajtam és a szalagjaim sem bírnak(versenyszerűen sportoltam) ezt a terhelést illetve ha már van akkor szeretném használni ezt az eszközt.

Van értelme naponta 45-60 percet használni? Ha melle egészségen étkezem elérhetem vele a fogyast?


2018. aug. 22. 00:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell naponta, és nem kell rögtön egy óra! A fokozatosság nagyon fontos, és hogy élvezd a mozgást. Semmit sem érsz el azzal, ha izomfeszültséggel, unottan enerváltan állsz neki a mozgásnak. És a meghatározott napszakot se erőltesd, amíg nincs meg a kellő állóképességed. Addig bármikor, amikor úgy érzed, hogy most jól esne a mozgás. Aztán váltsál, egyszer kerékpározz, másszor sétálj. Egyébként meg überfa@a szerkezet én nagyon szeretem, a futás érzetét adja, és nagyon jól megizzaszt. De szerintem kezdésnek a heti 3 alkalom bőven elég. Később már úgyis, amikor hozzászoksz újra a mozgáshoz, többet fogsz igényelni időben is és gyakoriságban is. Hatalmas kalória deficitet nem fogsz vele elérni, de a lényeg az endorfin, és hogy több oxigént kap minden szerved, boldogabb leszel, és kevesebb kajával is beéred majd. És eszedbe ne jusson méregetni magadat, csak tudd és higgy benne, hogy jó úton jársz. Időnként, ha jól esik igyál kávét, hogy egy kicsit bepörgesd magad, én ezt szoktam csinálni. Haza jövök a munkából hulla fáradtan, lefőzöm a kávét, egy jó bő fél órát ücsörgök a kohyhában, csak nézek ki a fejemből, megiszok közben 1-2 kávét, feléledek :) és utána tudok neki állni sportolni, és kiadom az egésznapi feszkót.
2018. aug. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Igazad lesz inkább csak fokozatosan csinalom akkor majd:)))
2018. aug. 22. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!