Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik ér többet: heti 2 (max...

Melyik ér többet: heti 2 (max 3) futás, HIIT edzéshez hasonló, vagy heti 4X elliptikus tréner + futás kombináció?

Figyelt kérdés

Futás: nem igazán tudok állandóan (konstans) futni / kocogni, unalmas nekem.. zenét azt használok. TV-n sportközvetítés megy, nem tudom elnyomni a konditeremben (meg mások se néznének jó szemmel)


ezért HIIT-t szoktam csinálni, benyomok olyan zenéket amikre lehet sprintelni, direkt felgyorsított verziókat stb stb, és sprintelek, pl. 1-2 perc gyors futás (12 km/h) majd 3 perc gyors séta, és ezek váltakozva (futógép)


Nem fogytam, sőt... szerintem fosabb mint 1 hónapja...


arra gondoltam, hogy belerakok elliptikus trénert, és pl. 40 percet ellipszisezem + 30 perc kocogás / HIIT


Mert a futógépen amikor 70-80 perceket voltam eluntam magam a végén alig vártam már hogy kiszabaduljak a konditeremből.. lehet ezért sem volt sokszor kedvem menni egy héten (heti 2X, mentem max 3X)


Viszont ellipszis közben tudok filmezni, sorozatot nézni vagy akár híreket hallgatni rádiót...


ha viszont 80 percig nyomtam futógépen (HIIT, vagy pl. 5 perc kocogás, 2 perc séta, 1 perc sprint, váltakozva)azt eluntam a 80. perc végére...


viszont így csak 30 perc lenne a futógépen

és 40 az ellipszisen


Tegnapelőtt kezdtem ezt el "tesztelni", csütörtökön meg ma is sorozatot néztem az ellipszisen, és a futásnál meg zenét hallgattam.


Szerintem ez így működne, ugye?

Én úgy érzem, hogy eredményes tudnék lenni?


Szerintetek melyik ér többet:

heti 2 (max 3) futás, 70 percig (séta, kocogás, séta, sprint, séta, kocogás, tehát HIIT, nem konstans kocogás)


vagy heti 4 edzés, ellipszis + HIIT kombózva, 70 percig


Az edzési idő ugyanaz, 70 perc

melyik érhet többet?

A sima futógép

A kombinált (ellipszis és futógép)


24/l



2018. aug. 4. 20:08
 1/3 A kérdező kommentje:

Az kimaradt: fogyás a cél, zsírból!!


Nem testépítés, nem súlytartás

2018. aug. 4. 20:09
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kocogj vagy fuss hosszabb tavon 10km korul naponta a szabadba ne konditerembe
2018. aug. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elején heti 4x, ha bírod. 60mp kocogás, 30mp sprint 60mp kocogás, 30mp sprint, 2perc kocogás, 30mp intenzív hasizom, 2 perc kocogás, 30mp sprint, 60mp kocogás, 30mp intenzív karhajlítások stb stb... Fontos: edés után 1-2 órával még ne egyél semmit.

Nekem a Tabata edzések segítettek a legtöbbet. Gyorsan leszálkásít. Majd mesélj, hogy haladsz. :) Mindent bele, sok sikert.

2018. aug. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!