Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti miből merítenétek motiváció...

Ti miből merítenétek motivációt a testedzéshez?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, csomóan mondták már hogy eddzek, de semmi kedvem hozzá. Tudom hogy kellene, egészség, külső, erőnlét, minden egyéb szempontjából, de nem tudom rávenni magam, nem szeretek mozogni és folyamatos erőkifejtésnek kitenni magam. A magasságom meglenne hozzá, majdnem 2 méter vagyok, ha ki tudnám magam gyúrni akkor kétajtós szekrény lennék, de ez önmagában nem motivál, túl nagy munka. Illetve a nyakamnál van egy enyhe gerincferdülés, az is hátráltat. Ti honnan merítenétek motivációt edzeni? Mi az ami jobb lesz azáltal ha az ember edzett, mintha vézna?

2018. szept. 6. 11:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Találd meg a saját sportodat/sportjaidat (nekem több is van), és már az motiválni fog, hogy élvezed.
2018. szept. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj úszni, az jó a gerincnek. Öcsémet is oda küldték gerincferdüléssel annak idején.
2018. szept. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
35%

Èn nekem meg van a cèl,hogy akarok kinèzni,mit akarok.

Plusz párban is fitneszes alakú nőt várok.

Ezekhez kemènyen kell edzeni.

Engem ezek hajtanak.

Meg kell talàld.

2018. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Engem a tükör motivál, de nem kell ám mindenkinek izmosnak lennie.
2018. szept. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%

Különböző célok motiválnak engem:

- 1 sportot versenyszerűen űzök: ott az motivál, hogy minél jobb legyek, a sikerélmény,amit egy jól teljesített verseny után érzek.

- Amikor edzőterembe megyek az motivál, hogy milyen alakot szeretnék magamnak, hogy milyen szép kerek fenekem lesz majd (még ha ez viccesen is hangzik)

- A harmadik sportot pedig kedvtelésből űzöm, jó a társaság, jól szórakozom, de mivel csak hobbi, nem érzem azt, hogy kötelező megütnöm egy bizonyos szintet. Itt az motivál, hogy jól érzem magam.


Nyilván a 3 sportág közül amit űzök mindet szeretem és szívesen csinálom. Muszáj is szeretni, különben biztos nem versenyeznék, nem kelnék fel miatta korán, és nem mennék sem nyáron 40 fokban, sem -10ben oda.

Szerintem a legfontosabb, hogy találj egy olyan sportágat amit, szeretsz és akkor könnyű lesz a motivációt megtalálni. Nem kötelező az edzőteremben súlyokat emelgetni, hiszen van akinek ez túl unalmas.

Ha szeretsz csapatban dolgozni válassz csapat sportot: foci, kosár, kézi, röpi, stb.

Ha az állatokat szereted menj lovagolni, vagy agility-zni a kutyáddal.

Ha szereted a zenét, a mozgást, akkor menj táncolni, egy csomó fajta tánc közül lehet választani.

Ha imádsz vízben lenni menj úszni, vagy vízilabdázni.

Ha szereted a sebességet válassz autó vagy motorsportot.


Mindenki meg tudja találni a hozzá illő sportágat ami aztán motiválni is tudsz. Nem kell csak és kizárólag a kondiban gondolkodni, egy csomó más érdekes sport van még. Akár rúdtáncolni is mehetsz, a lényeg, hogyha megtalálod önmagad akkor motivált leszel.

2018. szept. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyan sportot válassz, amit szeretsz. Amihez nem kell külön noszogatás, hogy elindulj, aminél alig várod, hogy mehess és csináld.

Nekem ilyen a biciklizés, most már a futás is, meg az úszás. Lehet triatlonoznom kellene? :)

Ha valami kondigépre kellene felcuppannom, én is biztos kevésbé lennék motivált.

Mi lesz jobb? Amikor először futottam, 200 m után kiköptem a tüdőm. Most már több kilométernél járok, és a lábam hamarabb fárad el, mint hogy kifulladnék. Mintha nőtt volna a tüdőm kapacitása. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy javítja a vérkeringést, javítja az anyagcserét, jót tesz a szívnek. Nem hiába mondják, hogy az egészséghez kell a mozgás is.

2018. szept. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Miért kéne kigyúrni magad????

A motiváció legyen a gerincferdülés. Menj el egy gyógytornászhoz, erősítsd a hátad, a derekad, a hasad, hogy később ne legyenek fájdalmaid.

Nem baj, ha vékony vagy. Az egészséged és a fittséged miatt mozogj. Találd meg azt, amit szeretsz, ami jól esik. Nemcsak konditerem létezik.

2018. szept. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Mi az, mi jobb lesz?

Az egészséged. Azaz nem robban le a tested, nem lesznek fájdalmaid, erős lesz a szíved, nem leszel annyit vagy soha beteg.

Tele leszel energiával: edzés után pörög az agy is a legjobban, plusz én úgy érzem, hogy el tudok horani puszta kézzel egy helyet egy nap alatt.


Megnő az önbizalmad, jobb lesz a tartásod.


Felgyorsul az emésztésed.


Csökken az alvásigényed.


Kevésbé leszel fázós és izzadós.


Karbantartja a vércukrod meg a vérnyomásod.


Szebb lesz a bőröd.

És isteni!


Találd meg a magad mozgásformáját. És szekrénnyé gyúrni magad nem olyan könnyű ...

2018. szept. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szép testalkat, fittség, jobb strapabírás/állóképesség, ellenkező neműek vonzó tekintetét begyűjteni, és akár többet is:) Meg úgy érzed, hogy nem áll a véred, hanem olyan jól pezseg; meg pl akár saját teljesítményedet fejleszteni, hogy egyéni rekordokat dönts ; de amúgy azért ne terheld túl magad, tehát ne szakadj meg; tudd, hogy mennyit bírsz, azért erre figyelj. Hogy túlzásba ne vidd! Pl nekem mondták tesómék, hogy nem úgy kéne húzni a talicskát, mert nem tesz jót a hátamnak, asszem az volt a bajuk, hogy nem volt egyenes a hátam. De amúgy segíteni akartam nekik, és csak így bírtam, talán bizonyítani is akartam magamnak:) Szintbehoztuk a járdát:)
2018. szept. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
*Az ilyen belső járda volt, és nem fordultam sokszor a talicskával:) (2-3:))
2018. szept. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!