Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létezik ilyen futócipő? Ha...

Létezik ilyen futócipő? Ha igen, kik gyártják?

Figyelt kérdés

Folyamatosan keresgélek neten és sportboltokat is hívogatok.

Viszont egy plusz infoszerzési platformként ide is feltenném a kérdést, hátha jár erre valaki aki tudna segíteni.


Olyan cipőt keresek ami alkalmas futásra, leginkább földes-sáros, nehezebb terepre, viszont hegymászáshoz is.

Víz lepergetős, illetve a nagyon nagy hideget nem engedi (mínusz fokokra gondolok), de a melegben sem sül bele láb. Tehát van egyfajta hőmérséklet megtartó ereje, de a külső környezettel szemben ellenálló.

Tudtommal létezik olyan anyag ami nem engedi át a vizet, megtartja a testhőmérséklete nagy hidegben. (azt nem tudom, hogy melegben mennyire használható)


Az egyik bolt tulajdonos a leírásom alapján azt mondta, hogy salomon terepcipője van, ami ilyen jellegű.

Nyilván egy sportbolt tulajdonos a saját cipőjét akarja eladni, így náluk nem feltétlenül jutok olyan információhoz, hogy az ismeretei alapján melyiket mondaná a legjobbnak -minőség és az általam leírtak alapján. Nem fogja azt mondani, hogy xy oldalon vagy xx boltban van ennél jobb is.



#futás #cipő #sport #futócipő #vízálló #hegymászás #terepcipő #víz lepergető #hegymászócipő #földes terep
2018. szept. 24. 17:24
 1/3 PapirKacsa válasza:
Neked egy tájfutó cipőre van szükséged. A legtöbb futócipőkkel foglalkozó cég gyárt ilyet (Adidas, Salamon, Asics, Irock...). Ezekből a drágábbik kivitel pedig 1-2 kompromiszummal teljesíti is a kívánságaidat. De én a terepen való futásnál is a kényelmet előrébb helyezem mint pl a vízállóságot. Hiába vízálló meg légáteresztős ha 5km-nél nem tudsz benne többet futni, mert a talptámasz miatt elzsibbad a lábad. Ez egy kényes kérdés. Én triatlonozok és aszfalton futok az első cipőm egy Asics gt2000 volt és zsibbadt benne a lábam 4-5 km után, mert rossz helyen volt a támasz benne és nyomta a lábam, kipróbáltam egy másikat de az is rossz volt. Most egy Adidas ultra boost ot használok és probléma nélkül lemegy benne az IronMan (3,8 úszás, 180 bicikli és egy maraton a végére). Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy vegyél egy számodra kényelmes tájfutó cipőt, a márkával nem kell törődni, tűz ki egy árat, célszerü rákölteni kb egy 40 000, ha ilyen 10km+ szeretnél futni és ha az a cipő beválik akkor legyél hű a márkához. Ha viszont nem vált be akkor tovább kell próbálkozni.
2018. szept. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Salomon Speedcross 4 GTX. Vízálló, de lélegző anyagból van (gore-tex), és a legjobb terepfutó cipő. Nekem is ilyenem van, csak nem vízálló kivitelben. De arra készülj fel, hogy nem olcsó, 40-50 ezer forint körül van, de tényleg nagyon jó cucc.
2018. szept. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 11. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!