Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elmagyarázná valaki, hogy...

Elmagyarázná valaki, hogy miért szurkolnak az emberek sportolóknak?

Figyelt kérdés

Nem provokáció, tényleg nem értem, soha nem is értettem.

Van tőlem 1500 km-re (pl.) egy verseny, amin indul magyar sportoló és szurkolnak neki a tv előtt. Soha nem láttam, nem ismerem, csak magyar állampolgár mint én. Ha mezt cserélne egy másik nemzet sportolójával akkor annak szurkolnának kevéssé ismertek esetén. Teszem fel nyer. És? Ok, neki jó, de nekem? Párszor már megkérdeztem a környezetemben, de csak azt kaptam, hogy milyen magyar vagyok én. De ne ragadjunk le a hazaiaknál. Miért szurkol itthon valaki a Liverpool-nak vagy Federernek? Előbbi helyen sose járt, utóbbit látni se látta. Szóval érdekelne.



2018. szept. 29. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kiterjesztett ego miatt. Úgy érzed, hogy az adott ember téged képvisel, ezért valahol magadnak szurkolsz.
2018. szept. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Te nem tudsz örülni más sikerének?

Tegyük fel, van egy sportoló aki nekem ilyen-olyan okok miatt szimpatikus, ezért nyilván szeretném hogy sikere legyen, szurkolok neki és tényleg képes vagyok örülni amikor megnyer egy meccset vagy elsőként ér a célba.

Mi ebben a fura?

2018. szept. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Én se értettem soha ezt, mindig furcsán is nézek azokra az emberekre akik ennyire át tudják élni vadidegenek sikereit vagy épp kudarcait.. Irigylem őket és valahol nagyon rosszul érint, hogy belőlem semmilyen érzést nem vált ki ez. Ellenben testvérem sportoló és ha a versenyén vagyok akkor én is ilyen vérbeli drukker leszek :D párom pedig nagyon sok embernek szurkol, így ha ők nyernek akkor én is tudok örülni, hiszen tudom hogy ez a páromat boldoggá teszi. Szerintem engedd el ezt a dolgot mert úgyse fogod tudni megérteni őket, ahogyan ők se tudnak téged, minket megérteni.
2018. szept. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3: Párod tudja, hogy nem a sportoló sikerének örülsz, hanem az ő örömének?
2018. szept. 29. 15:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Vizsgálták ezt a pszichológusok, nézz utána. Olvastam róla, de most nincs sok kedvem összefoglalni itt.
2018. szept. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!