Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot, illetve...

Milyen küzdősportot, illetve harcművészetet kezdjek el ami megállja a helyét ha meg kell védenem magam, ha például rám támadnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mint a címbe is már feltüntettem ezzel kapcsolatban várnék tőletek ötleteket, illetve tapasztalatokat. Régebben pár évig dzsúdóztam és az eléggé megtetszett a dobásak miatt, de ha rám támadnak az utcán nem állhatok neki levezetni egy adott dobást, mert nem fogják megvárni hogy beálljak a kezdő pozíciómba, addig kétszer péppé vernek. Ezért is gondoltam arra hogy a gyúrás mellett valami harcművészetet tanulnék, az olyan helyzetekre amik napjainkban megtörténhetnek... A fizikumommal nem lenne gond járok rendszeresen edző terembe, egyre fittbe vagyok amióta személyi edzővel edzek. Gondoltam a bokszra, mint küzdősportra, de azt mégsem a technikák emberei űzik, viszont egy utcai bunyóba megállná a helyét. Mégis valami olyanra gondoltam ahol az egész testet igénybe lehet venni mint ami a dzsúdó is volt csak abból ugye kimaradnak az ütések és az egész dobásokból áll. Még egyszer mindenkinek érhető hogy legyen, nem azért akarok megtanulni pár dolgot hogy majd keresem a bajt és megfitogtatom megszerzett tudásomat éppen ellenkezőleg, Pesten lakom lát az ember néha olyan alakokat akikből ki lehet nézni ha kér és nem adsz neki pénzt akkor rátámadnak ilyen helyzetekre készülnék fel. Mindig elmondják és én is úgy gondolom hogy futás a legjobb dolog amit az ember tehet ha többen rátámadnak, de ha egy ember támad rám és egy súlycsoportban vagyunk akkor azért meg akarom adni az esélyét hogy győztesen jövök ki a történetből. Nem csak védő hanem támadó technikákra is kíváncsi lennék a hárítás mellett. Átlagos testsúlyú vagyok: 186 cm 80 kg körül és 19 éves. Kicsit idegenkedek a boksztól mert nem szeretem ha a fejemet ütik de ha tényleg sokan mondják hogy amit fönt leírtam arra hatásos lenne akkor elmegyek én oda is pár gyomros meg pár állon vágás nem a világ vége, főleg ha azokból tanul az ember, és megtanítanak ütni is vagy lehet hogy rosszul gondolom mit is jelent bokszolni, de azt tudom hogy a ringbeni szabályok az utcai dolgokban eltörpülnek, illetve még rúgással kapcsolatos küzdősportokra is kíváncsi lennék egy szóval ami egész testes bedobást igényelne...


Aki válaszol annak megköszönném!



2018. szept. 30. 04:32
 1/6 anonim válasza:
74%
Karate vagy box ezeket ha 1 évig csinálod már meg tudod magad vedeni es meg utni is megtanulsz
2018. szept. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha már dzsúdoztál, akkor tégy egy próbált a brazil dzsúdzsucuval, de egyébként a birkózó jellegű sportok állítólag a leghatékonyabbak, mert ha egyszer egy tapasztalatlant leszorítasz, onnatól kezdve nyert ügyed van.


A rúgás nem túl hatásos, legalábbis kevés átlagemberről tudom elképzelni, hogy fejmagasságba tudná emelni a lábát utcai ruhában, szóval maradnak az ütések, de azzal se olyan könnyű eltalálni a fejet.


Szóval ha nem akarsz birkózni, akkor a bokszot mondanám - de nem értek hozzá, csak ezt olvastam amikor én is érdeklődtem.

2018. szept. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Régebben pár évig dzsúdóztam és az eléggé megtetszett a dobásak miatt, de ha rám támadnak az utcán nem állhatok neki levezetni egy adott dobást, mert nem fogják megvárni hogy beálljak a kezdő pozíciómba"

Bármelyiket is kezded el tanulni - és meg is tanulod, ugyanez lesz a helyzet!

2018. szept. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben boxra járnék. Márcsak azért is, mert ott megtanítanak rendesen ütni, és megszokod az ütéseket amiket kapsz. De amúgy meg ha rád mennek 5-en, abban az esetben nem sokat ér a küzdősport tudás. Ilyen helyzetekre egy jóféle gázpisztolyt javasolnék.
2018. szept. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

12 év thai-box után azt javaslom, hogy hagyd a pics@ba a judo-t és a brazil jiu jitsu-t is, mert oké, lehet 1 embert megtudnál fogni vele (ha nem lesz gyorsabb és rohan le és kezdi szétütni a fejed) Ha pedig ketten vannak végképp nem érsz vele semmit.

A boxot nem a technikák emberei űzik? Elment az eszed? A boxban a fizikum, gyorsaság, állóképesség és rengeteg minden mellett az egyik legfontosabb dolog, hogy ott legyél fejben és tudd mit csinálsz, és kijátszd az ellenfeled. Te nem gondolkozol logikusan, hogyha ilyen badarságokat beszélsz. Nem érdemes rugdalózni és Bruce Lee-t játszani az utcán, mert

1. majd ha mondjuk 20.000x begyakoroltad azt a rugást, fog igazán menni

2. utcai ruhában nem biztos hogy feltudsz rugni addig ameddig szeretnél (ha csak nem combosokat akarsz mindig rugni)

Aki a küzdősportok világában élt x ideig, és komolyan meccselt, és kipróbálta a boxot és a thai-boxot is mondjuk, tudja hogy SOKKAL nagyobb ütőerő van egy box meccsen, mint egy thai-boxon (persze mind a kettő sportban simán előfordul hogy kapsz egyet és KO vagy)


A box sokkal hamarabb hatásos, és használhatóbb az utcán. Ha pedig thai-boxolni mész, akkor évekbe telik hogy ha megtámadnak az utcán, úgy használd a tudásod hogy ne kalimpálásnak tűnjön az egész. Azt is hozzáteszem hogy egy thai-boxos is inkább ütni fog, max tényleg akkor fog rugni vagy térdelni.. ilyesmi, ha látja hogy azt biztonságosan megtudja tenni.

2018. szept. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sajnos egyet kell értenem pár elöttem szólóval. A harcművészet csak X év után ér bármit is.

Ennek több oka van.


5000 kéz technika

200 lábtechnika

50 féle fegyver

30 féle dobás

Ezeket mind, olyan dinamikusan, hogy hatása legyen, és olyan reflexekkel, amivel képes vagy ezt használni.

Plusz a "Mesterek" 1000/1 ismeri a harcművészete eszenciális technikáit.


Tanulj boxot...


Sajnos ezt kell mondanom. Pedig A harcművészetekhez képest elég hitvány ez..


De hatásos. És ez a lényeg.


Egy 5 éve karatézó ember

Meg egy 5 éve boxoló ember közül a boxos nyerne.


Gondolj csak bele.


MAX 10 db kézteknika Horog, felütés, egyenes stb..

Lábtechnika: Kimozgás, Elöre, hátra, körbe haladás...


És ennyi. Kész Passz :D


Ha öt évig gyakorolsz 20 technikát, vagy 5 évig 800 at, akkor ki tudja jobban kezelni majd a saját ütéseit?


A boxosoknak ki van alakitva az idegpálya, mivel kva, sokat ismételnek kevés mozdulatot. Emellett specializálodnak a küzdelemre, kombókra, Mig te az első 2-3 évben tanulod a formagyakorlatokat. És a technikákat, aztán néha küzdelem.. Szóval box.


És ha meg akarod védeni magad, akkor kerüld el a bajt, és készülj is rá mindig. Felkészültnek kell lenned. Pszichésen főleg.


11 éve Harcművész vagyok. Jártam Tai Boxra ( Muai Thai) Karate, thai Chi, Yi chuan, És Kung fu ra. 11 évig végig kitartottam a kung fu mellet. Azt érzem, hogy a mozdulataim szarok, és nem elég jók. Mindig csak botorkálok és keresek. Ebből áll a harcművészet. De megnyugtatlak. Egy jó Mesternél, 10 év alatt megtanulod megvédeni magad, még nagyobb szinten a 10 éve boxolóknál is. Nem egyszer volt már nekem erre példa. De ez persze adottságoktól is függ. Nameg pszichétől, Stratégiától, emberismeretről, és gyakorlásról.


Bölcsen válassz. Sok sikert.

2018. okt. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!