Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot/harcművész...

Milyen küzdősportot/harcművészetet ajánlanátok kis termetű embereknek?

Figyelt kérdés
160 cm és 55 kg vagyok. Érdekelne hogy melyik stílusban tudnék szerintetek érvényesülni.

2018. jan. 8. 10:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Wing-Tsun kung-fu.
2018. jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

A kis termet előnye általában a nagyobb mozgékonyság a nagyobb ellenfelekkel szemben, úgyhogy olyat érdemes választani, amiben ezt érvényesíteni tudod.


Az a küzdősport, amiben a legjobban tudsz mozogni az ellenfeled körül, legjobban megtanít a távolság irányítására, az az ökölvívás.


Jó választás lehet még a muay thai, mivel abban jó a belharc, így nem leszel hátrányban a rövid ütőtávod miatt, valamint a muay thai-osok tudják a legjobban a lábat támadni.


Az alacsonyság előny a judóban, bár az inkább az alacsony, de nagyobb súlyú embereknek kedvez.

2018. jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Ghost425 ***** válasza:

Xsjado nagyjából egyetértek veled én is ezeket tudnám javasolni. Szerintem a Muay Thai a Boxnál neked jobb lenne, de csináld amelyik tetszik. Judo, Birkózás is jó lenne, bár ahhoz tényleg jobb lenne ha kicsit nehezebb lennél, de ha sokat edzel akkor majd úgy is az leszel. Xsjado azt egyébként el tudod mondani, hogy miért előny a Judoban, ha alacsony vagy? Ezt nem teljesen értem.

Illetve amit még ajánlani tudnék az a Brazil Jiu Jitsu. Az egy olyan föld és testharcra épülő sport amiben nem számít sem a mértet, magasság sem az erő. Egyébként mire szeretnéd használni a küzdősportot/harcművészetet, amire járnál? Önvédelem, vagy csak az egészséged megőrzése céljából? Vagy versenyezni akarsz? Ha ezt elmondod még többet tudunk segíteni. :) Ja és hány éves vagy amúgy?

2018. jan. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Ghost425 ***** válasza:

Xsjado nagyjából egyetértek veled én is ezeket tudnám javasolni. Szerintem a Muay Thai a Boxnál neked jobb lenne, de csináld amelyik tetszik. Judo, Birkózás is jó lenne, bár ahhoz tényleg jobb lenne ha kicsit nehezebb lennél, de ha sokat edzel akkor majd úgy is az leszel. Xsjado azt egyébként el tudod mondani, hogy miért előny a Judoban, ha alacsony vagy? Ezt nem teljesen értem.

Illetve amit még ajánlani tudnék az a Brazil Jiu Jitsu. Az egy olyan föld és testharcra épülő sport amiben nem számít sem a mértet, magasság sem az erő. Amúgy mire szeretnéd használni a küzdősportot/harcművészetet, amire járnál? Önvédelem, vagy csak az egészséged megőrzése céljából? Vagy versenyezni akarsz? Ha ezt elmondod még többet tudunk segíteni. :) Ja és hány éves vagy egyébként?

2018. jan. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Ghost425 ***** válasza:
Bocs, véletlen 2-szer küldtem el
2018. jan. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyszerűen azért jobb birkózásban és judóban az alacsonyabb testalkat, mert lentebb van a súlypontjuk, és emiatt kicsit nehezebb elemelni őket a földtől, nehezebb földrevinni őket. Ezért oda az ideális testalkat az alacsony, de zömök, a legtöbb sikeres birkózó és judós ilyen.


A brazil jiu-jitsut én is nagyon szeretem, viszont én azt inkább kimondottan magasabb embereknek ajánlanám, előny benne a hosszabb végtag. Egy rövid lábú ember guardjából pl könnyebb kijönni, mert egyszerűen rövidebb lábbal nehezebb jól körülfogni az ellenfelet. (A rövid nyak viszont előnyt jelent, mert nehezebbe egy fojtást befogni rajta, de akkor is, itt az ideális testalkat egy rövid nyakú, hosszú végtagú test lenne). Ezen kívül földharcban annyira nem lehet kihasználni a nagyobb mozgékonyságot, mint egy álló stílusban.


Ennek ellenére én is ajánlom, a BJJ-t is kipróbálásra, hátha az tetszik meg.

2018. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 20 éves vagyok. Mindig érdekeltek a küzdősportok csak elbizonytalanítottak a testalkatom miatt. Elsősorban olyat szeretnék, amit élvezhetek és tudok érvényesülni és persze jó lenne ha pár év után már önvédelemre is használhatnám, ha olyan helyzetbe kerülök. JKD-val kapcsolatban esetleg vannak tapasztalataitok? Nagyon tetszik az amikor különböző fogásokat, joint lockokat (elnézést, magyarul nem tudom hogy van) alkalmaznak, csak nagyon sok helyen olvastam hogy az aikidot,jkd-t, wing tsunt Magyarországon nagyon kevés helyen oktatják jól.
2018. jan. 8. 21:36
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, a magyar kifejezés erre ízületfeszítések. Aikidóban valóban ilyenek vannak, viszont ebben a brazil jiujitsu a legjobb. Míg az aikido alapvetően állásból operál, inkább csuklófeszítésekre megy rá, tehát általában egy, max 2 kézzel feszíted az ellenfeled egy végtagját.


Ezzel szemben a BJJ talajharc, és a földön az egész testeddel tudod az ellenfeled egy-egy végtagját feszíteni, ezért ez hatékonyabb. Talajharc mivolta miatt azonban veszít az önvédelmi értékéből (utcán nem szerencsés földre kerülni, mert sosem tudod, mikor jön egy harmadik ember, aki fejenrúg).


Viszont a judo és birkózás kiváló az utcára is, és ezekben van olyan is, amit te keresel, a judoban ízületfeszítések, a birkóban fojtások.

2018. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál Budapesten olyan helyet, ahol jól oktatnak judot és meg is fizethető?
2018. jan. 9. 22:22
 10/14 anonim ***** válasza:
Horit (Horváth László) tudom ajánlani, azt hiszem, az UTE-ben tanít most. A KSI is biztos, hogy jó, de egyébként nyugodtan nézheted az alapján, hogy mi van közel hozzád, a judót a legtöbb helyen jól oktatják szerintem.
2018. jan. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!