Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit egyek előtte/utána?

Mit egyek előtte/utána?

Figyelt kérdés

Két naponta szoktam futni 40-50 percet.


Azt szeretném kérdezni, hogy utána mit egyek?

Nem célom a fogyás, csak zsír százalékot akarok csökkenteni, egy kis izomzattal.


Félre ne értsetek, nem "kigyúrva" akarok lenni, hanem kissé sportosabbá válni.


Eddig utána mindig jól bekajaltam, mert előtte szinte mindig éhes vagyok.


Tippek, hogy mit egyek előtte/utana?



#futás #étrend #étkezés #utána #sport utáni étkezés
2018. okt. 8. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Hajajj.

A futástól nyilván nem leszel kigyúrt.

De, fogyni akarsz, ha zsírt akarsz leadni, ez pont a fogyás.


Nos, ez nagyon egyéni, hogy kinek hogyan célszerű ennie előtte, utána. Az én családomban futás előtt nincs evés, utána igen, mert nekünk ez így jó, különféle okokból. Az utána evett étel összetétele változó, mennyisége nagy. De ez egyéni preferencia miatt van, a te ideális táplálkozásodra nem hat.

Ha igazán kiéhezen utána, akkor nem ártana előtte valami, de nem közvetlenül, az tipikusan nem jó ötlet edzés előtt. Ha felkelsz és futsz, akkor bizonyára kénytelen vagy utána enni, ahogy eddig tetted. Mit szoktál enni s mi a gond, hogy változtatni akarsz ezen?

2018. okt. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Futás előtt 2-3 órával komolyabb kajálás nem javasolt. Közvetlenül előtte egy kis banánt vagy valami kis szénhidrátforrást bekaphatsz, ha úgy érzed, szükséged van egy kis energiára. Futás után érdemes gyors felszívódású szénhidrátból bevinni egy keveset, pl gyümölcslé formájában. 40-50 perc még nem olyan nagy idő, hogy komolyabban felhasználná a szervezet a szénhidrát raktáraidat, persze az intenzitástól is függ. Én 1 óránál hosszabb futások után szoktam meginni egy fehérje/szénhidrátporból összekevert turmixot. De kérdésedre válaszolva, inkább futás után egyél, és olyan kaját, amiben a szénhidrát van többségben, de azért fehérjét is tartalmaz.
2018. okt. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Remek! Köszönöm szépen a normális válaszokat! :))
2018. okt. 9. 05:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!