Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » S. O. S. balettos/táncos...

S. O. S. balettos/táncos lányok! A balett szerintetek is rosszat tesz a lábnak? Ti abbahagynátok e miatt?

Figyelt kérdés
Kb 7-8 éve kezdtem balettozni, és addig alapvetően nem volt a lábamnak semmi baja. Azóta azonban egyre inkább azt veszem észre, hogy a lábujjaim kezdenek elferdülni, egy bütyök is kialakulóban van a jobb lábamon (így néz ki, még nem olyan vészes, de edzés után már fáj: [link] Szerintetek e mellett érdemes folytatni? Mert különben eléggé élvezem. Aki szintén balettozik vagy táncol, annak is van ilyen problémája? Ti mit kezdetek ezzel? 16/L

2018. okt. 13. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem vagyok balettos, de azt tudom, hogy aki balettozik, annak eldeformálódik a lába. Keress rá neten, vannak durva képek.
2018. okt. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha a link nem működik, itt van még egyszer: [link]
2018. okt. 13. 15:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy elég csúnya kalapácsujj, magas sarkú viselése miatt is kialakul a nőknél. Neked kell mérlegelni, megéri-e ezt bevállalni. Kenyérkereset lesz a tánc, vagy csak hobbi, örömforrás? Mindenesetre egy ortopéd szakorvost látogass meg.
2018. okt. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát még nem tudom, de nagyon szeretem csinálni. A tanárom szerint tehetséges vagyok, tehát akár még profi is lehetek.
2018. okt. 14. 11:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Uhh szia Kérdező!

Mindenképp irány egy jó doki! Az egészséges fontosabb mindennél! (aki csak műteni akar azt cseréld le)

Remélem megoldódik a problémád! Szorítok! 37/F

2018. okt. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerinted nagyon vészes?
2018. okt. 16. 23:35
 7/11 Skatebird ***** válasza:
79%

Ez segít helyrehúzni

[link]

És rengeteg gyógytorna, hogy a helyén is maradjon, akkor is, ha nem hagyod abba a táncot. A jóhír, hogy a torna egy részét tanulás közben is lehet csinálni;) de ha szeretsz táncolni, a maradék ráfordítandó idő is teljesen megéri. Szerintem keress egy jó, sportolókkal foglalkozó gyógytornászt, aki nem csak "normál használatig" segít megerősíteni a lábizmaidat, hanem fokozott terhelésig is. Lehet hogy lesz olyan szakasz amikor picit vissza kell venni az edzésekből, de jobb ,mint lemondani róla(o:

2018. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 virag458 válasza:
6%

Szia figyelj én 15 vagyok és 8 éve balettozom. A térdem K.O. Most van az a pont ahol gondolkodnom kéne. De nekem megéri. A te döntésed, hogy mennyire bírod ki. Nekem van kb 6 óra egy héten és ezt is én akartam. Ha nem akarod odaadni az egészségedet hagyd abba, de ha neked fontos igazán szereted akkor folytasd! Ui.: Az én lábam durvább a tiédnél amúgy , de A TE DÖNTÉSED! És bocsi ha bunkónak ítéled a válaszomat

15/L

2018. okt. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
81%
A lábadat terheled túl a táncal. Spicc cipőt használsz ? A kép alapján ne hiszem mert sebesnek nem sebes. Sok sok torna és maszirozd és nézesd meg valakivel mert elég csúnya. Akár más is kiválthatja nem csak a tánc.
2018. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy ortopéd orvoshoz menhél el. És gondold át, hogy mit szeretnél, támcosként dolgozni vagy nem és eszerint dönts. És igen ez sok eséllyel a balettól van. Spicc cipőben is táncolsz ugye? Először is orvossal beszéld át, hogy ő mit javasol. De sok eséllyel nem lesz már a régi. Illetve 16 évesen nem vagy elkésve ahhoz, hogy balett-táncos legyél? A táncművészetire 5.osztálytól lehet menni, később már szinte lehetetlen becsatlskozni. És ha jól sejtem olyan 9-10.osztályos lehetsz most, így már csak Győrbe tudnál menni. Ezt is vedd figyelembe ha átgondolod a balettot. És vegyél a bütyködhöz “tartót” olyasmit amit fentebb is belinkeltek, esetleg kérjél táncos boltban hozzá segítséget. Illetve a tanároddal is beszélj erről, kérd ki a véleményét.
2018. dec. 29. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!