Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám növelni az...

Hogyan tudnám növelni az állóképességem?

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon sportoltam, most viszont szükségem lenne arra, hogy huzamosabb ideig bírjak táncolni, és közben énekelni. De mindig elkezdem kapkodni a levegőt, így fuccs az éneklésnek. Erre van valami megoldás? A rekeszlégzésem jó, csak hamar elfáradok.

Help.

16/L


2010. jún. 24. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem erre tudod a választ:)

Járj el futni.Vagy ha nem szeretsz akkor úszni vagy vmi.Olyan tempóban ahogy neked jólesik csak az a lényeg hogy mindig ameddig bírod még egy kicsit bírd ki hogy jól érezd magad amikor megálsz:) következő alkalommal egy kicsivel többet és így tovább.1 hónap alatt elég sokat lehet javítani az állóképességen (ha 0-án állsz).Focista vagyok volt egy hoszabb sérülésem és ezután én is így hoztam magam formába a magas fokú erőnlét felállításához fél év kellet kb.De 1 hónap alatt nagyon sokat lehet fejlődni.

2010. jún. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazából az, hogy annyit fuss, amennyi jól esik hülyeség. Versenytáncosként mondom, hogy nekem mi volt az erőnléti edzésem. 200m-es pályán. 3 kör bemelegítés. Utána 3 kör kb 70 %-on fután után 3 kör fokozó úgy, hogy a 200m-es távból 80m a fokozó 20 m kocogás 80 m fokozó 20m kocogás és ez 3szor.Aztán megint 3 kör 70 %-os aztán, megint fokozók, stb.Közbe tartottam szüneteket, ahol fekvőtámasz, felülés.Végén nyújtani ne felejts el.Viszont a futás mennyiségét neked kell beállítani és mindig több legyen, mint amennyit bírsz.Bár nekem volt még 1-2 dolog benne húzodzkodás, meg 1-2 dolog még, mondjuk az általános erőnléthez ezek is nagyon jók. :)
2010. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem, hogy azért kezded el kapkodni a levegőt, mert nem "tudatosan" lélegzel. Ezt meg kell tanulni.
2010. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaza van az ucsónak.Én küzdősportra járok és a leggyakoribb hiba a rossz légzés.De olyan is van,hogy bunyó közben elfelejt levegőt venni valaki és 2 perc után kivan.Kezdőként nálam is hiba volt.
2010. jún. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!