Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot kéne elkezdenem...

Milyen sportot kéne elkezdenem 17 évesen?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és nemrég jöttem rá, hogy baromira hiányzik az életemből, hogy érezzem, hogy jó vagyok valami sportban is, nem csak a tanulás szintjén. Kisgyermek koromban próbálgattam 1-2 sportot, de valahogy egyik sem fogott meg igazán, vagy túl félénk voltam, vagy nem is tudom.

Tulajdonképpen nem tudom, hogy mit lenne érdemes csinálnom, csapatsportot, egyénit, de azt hiszem hogy ennyi idősen könnyebb lenne valami egyénit elkezdeni, de azért mégiscsak egyesületi szinten, rendszer szerint, ne csak úgy hobbiból itthon. Mindig is érdekeltek a küzdősportok, de a labdajátékok terén is szívesen fejleszteném magam. (Mondjuk szemüveges vagyok, asszem ez is egy a néhány ok közül, ami mindig is visszatartott ezekben)

Rémesen érzem magam, hogy elrontottam a gyerekkorom, és kihagytam magam a sportolásból. Bármit megadnék érte, hogy visszacsináljam, és megtaláljam azt, amivel kiteljesedhetnék etéren.

Folytogat a sírás, ha arra gondolok, hogy kb egy olyan sport sincs, amit nem késő most már elkezdenem, mert normál esetben 1-2. osztály környékén szokás.

Szóval légyszi ajánljatok bármit, esetleg személyes tapasztalatokat, hogy melyik sportot miért lenne jó valakinek gyakorolni, aki mondjuk kezdő ezen a téren.



2018. okt. 27. 22:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Kocsmatúrát.
2018. okt. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi, azt inkább meghagyom neked, nem igazán az én stílusom :D

De azért értékelem, hogy elolvastad a kérdést.

2018. okt. 27. 23:21
 3/14 anonim ***** válasza:
Konditerem?
2018. okt. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17 evesen? Sakk.
2018. okt. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Oda szoktam járni, de azzal épp az a bajom, hogy nem érzem, hogy tartozom valahová, nincs túl sok motivációm, vagy nem is tudom. Ezen az edzőtárs sem segítene, ezt tudom. Szeretném, ha lenne egy úgymond edzőm egy egyesületnél/sportcsapatnál, hogy szervezett keretek között legyen ez az egész, akármiről is legyen szó.

De azért köszi az ötletet!!

2018. okt. 27. 23:53
 6/14 A kérdező kommentje:

Fuuhh, gondolhattam volna, hogy ilyen válaszok is lesznek, már hiányzott is, hogy őszinte legyek.

Akkor tényleg eláshatom ezt a lehetőséget, hogy 17 évesen elkezdjek sportolni? Nagyon úgy fest...

2018. okt. 27. 23:54
 7/14 anonim válasza:
Kézilabda
2018. okt. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hobbi szinten semmilyen sportágat nem késő elkezdeni.

Tájékozódási futás: egyszerre fizikai és szellem sport is. Szép környezetben vannak a versenyek és az edzések. Kortalan sportág, korosztályos értékelés van, így a család több generációja is versenyezhet ugyanazon a terepen.

2018. okt. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nem is rossz ötlet. :)
2018. okt. 28. 09:35
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Sosem késő elkezdeni, persze kitartás és idő kell mire felépíti magát az ember.


Én sosem voltam nagy sportoló, sőt, kifejezetten gyenge, vézna voltam, majd pedig 20-on évesen elkezdtem hízékony lenni.


Közel 30 évesen túrázni kezdtem el. Akár magamban, akár társasággal. Teljesítmény tűrákra is elmegyek. Nem az a célom, hogy nyerjek, nem is fogok, hiszen van aki 3-ad annyi idő alatt lefutja. A célom az, hogy magam "győzzem le" mindig kicsit többet hozzak.


Elsőre mikor elmentem haverommal, már az első pár kilométernél, nagyobb emelkedőnél többször megálltam, azt hittem meghalok. Mára viszonylag nagy tempóval lenyomok 30-35 km túrát anélkül, hogy másnap ne bírnék lábra állni.

2018. okt. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!