Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tehetek a hát ropogás ellen?

Mit tehetek a hát ropogás ellen?

Figyelt kérdés
Körülbelül 2éve jött elő, a felső csigolyáim egy bizonyos mozgasra mindig megroppannak és amikor megroppannak akkor egy felszabadult érzest érzek de viszont fájdalmat is. Mitől van ez? Mit tehetek ellene?

2018. nov. 5. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:

"Mitől van ez? "

Öregszel

"Mit tehetek ellene?"

Fiatalodj vissza kb 10 évet :)


Na de viccet félretéve, ha mindig ugyanarra a bizonyos mozdulatra roppan meg, akkor feltehetően a porckorong degenerálódott. Ez ízületi kopás (arthrosis) előjele is lehet. Mennyi idős vagy? 50 felett ez teljesen normális. Ha fiatal vagy (40 alatt), akkor nem annyira normális, akkor szerintem mindenképpen fordulj orvoshoz/csontkovácshoz, és addig is szüneteltesd azokat a gyakorlatokat, amit megroppantják, még ha felszabadult érzést is ad a roppanás...

2018. nov. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
17éves vagyok, és ha hosszu ideig állok vagy megterhelem a hátam akkor kezdi
2018. nov. 6. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!