Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A táncosok hogyan tanulják...

A táncosok hogyan tanulják meg a koreográfiákat?

Figyelt kérdés

Itt van pl. ez, tényleg csak példa, mert akármelyik másik is lehetne:


[link]


Nem túl bonyolult, viszont 3 percen át elég sok különböző elem van benne. Ezekre van valami memorizációs technika, hogy melyik után mi jön? Vagy egyszerűen elismétlik százszor, és úgy tanulják meg?



2018. nov. 7. 17:53
 1/7 anonim válasza:
Egy koreográfiát mindig egy adott zenére kell csinálni és gyakorolni...sokat. Egy idő után rögzül és magától jön, hogy a zene melyik részére melyik mozdulat megy.
2018. nov. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez ugye azért érdekes, mert mondjuk egy színpadi előadásnál érthető, hogy sokat gyakorolják, és megtanulják, berögzül.


De itt ezen a csatornán mindenféle számokat feldolgoznak, aztán csinálnak egy videót róla,és furcsa, hogy pl. egy 3 perces videó kedvéért csinálnak egy ilyen koreográfiát, amit gondolom jó sokat kell gyakorolni.

2018. nov. 8. 21:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Annyira azért nem kell sokat gyakorolni :) Ezt a 3 percet profik 30 perc alatt simán megtanulják, nincs benne semmilyen mozdulat ami ne menne elsőre és gyakorolni kéne, inkább csak a sorrendet kell összerakniuk.
2018. nov. 11. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, az eredeti kérdésre elfelejtettem válaszolni...

A 'memorizációs technika' szerintem mindenkinél más, csak úgy mint a normális tanulásnál. Van aki vizuális, van aki auditív,...

Általában a zene sokat segít. Amúgy meg igen, leginkább csak csinálni kell jó sokszor, akár igaziból mozogva, akár csak elképzelve a mozdulatokat. Furcsán hangzik, de rengeteget segít.

2018. nov. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, a mozdulatok nem nehezek, inkább a sorrendre emlékezésre gondoltam, hogy azért idő kell, hogy ez így menjen.


Én nem vagyok táncos, de ha eltekintünk a konkrét mozdulatok kecses végrehajtásától, nekem akkor sem hiszem, hogy 30 perc elég lenne, hogy így kapásból megtanuljam, hogy 3 perc alatt ennyi variációból mi után mi következik, hacsak nincs valami memorizációs módszer rá.

2018. nov. 11. 14:48
 6/7 A kérdező kommentje:
Ránézésre nekem az az érzésem, hogy ezt sokkal többet gyakorolták, mint 30 percet.
2018. nov. 11. 14:50
 7/7 anonim válasza:

Szerintem kicsit túlgondoltad ezt a témát:D. Én 3 évig táncoltam, és azt tapasztaltam, hogy egy kezdőbb csoportban sokazor átvesszük, lassabban haladunk sokat gyakorlunk, míg egy haladóbban már egy óra alatt leadnak egy koreográfiát. Az egésznek a titka, hogy ott legyél fejben, nem is gondolnád mennyi agymunka van benne:D. Pl voltam egyszer egy worksopon amin elkalandoztam, nem voltam ott fejben, és csak néhány mozdulatot tudtam, és azokat is elfelejtettem következő napra. Észrevettem, hogy tudatlanul is megtanultam egy módszert a memorizálásra: edző mindig valamihez hasonlította a mozdulatot, ezért ha táncoltam pl ez ment a fejemben: hajsimi, evezés majd rúgás hátra...

Most két évvel később próbáltam tanulni egy koreot youtube-ról, de annyiszor visszapörgettem, a technikám fejlődött ugyan - mivel természetesen elképesztően sokat táncoltam a szobámban „csak úgy” improzva -, de annyira nem állt össze. Ez fejlődik természetesen, csak én megszoktam, hogy gyorsan tanulok, ezért elég idegesítő volt :D.

2019. ápr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!